Coś lepszego od Dual CS-627Q

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
dariovico
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2019, 10:27
Gramofon: Dual CS-627Q
Lokalizacja: Warszawa

Coś lepszego od Dual CS-627Q

#1

Post autor: dariovico »

W tej chwili posiadam gramofon jak w temacie - Dual CS-627Q. Chciałbym za jakiś czas zamienić go na coś lepszego (być może obecny pójdzie jako prezent) w związku z tym pytanie na co wymienić?
Na pewno chciałbym, aby miał spory wybór wkładek (uniwersalne ramię i koszyk), wyjście sygnałów miał porównywalną do Duala jak nie lepszą, używany (część elementów mogę odnowić sam - pokrywa, obudowa, w grę może wchodzić też modyfikacja jakaś).

Co sądzicie o modelach poniżej?
JVC JL-A40
JVC QL-A2
Sony PS-T30
SABA PSP 248
GRUNDIG PS-4500
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coś lepszego od Dual CS-627Q

#2

Post autor: Wojtek »

Podstawowa sprawa: budżet?
dariovico pisze:
20 lut 2019, 15:07
wyjście sygnałów miał porównywalną do Duala jak nie lepszą
Nie rozumiem. Wyjście sygnałów?
dariovico pisze:
20 lut 2019, 15:07
Co sądzicie o modelach poniżej?
O większości z nich można już coś przeczytać na forum. Zakładam że już jesteś po lekturze?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dariovico
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2019, 10:27
Gramofon: Dual CS-627Q
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś lepszego od Dual CS-627Q

#3

Post autor: dariovico »

Budżet rozsądny, można wyrwać dobry gramofon za prawie darmo czasem (myślę raczej o czymś poniżej 1 tyś.) ;) więc polować mogę długo :D Nie patrzę na to w kategorii przedziały cenowe. Tudzież poniesie mnie ułańska fantazja i... zakupię coś jak będzie dostępne. Czasem uda się kupić coś nie w pełni sprawne taniej - jak np. była aukcja Sony PS X4 - grał za szybko na 45 - wystarczyło poszukać w internecie jak to naprawić a w instrukcji obsługi też o tym była mowa ;) No, ale ostatecznie przeszedł mi koło nosa...

Wyjście sygnałów - stosunek sygnału do szumu (signal to noise ratio) - dobre sprzęty jak zauważyłem mają powyżej 70dB. Chyba że się mylę, ale to wnioski z obserwacji i czytania forum plus sprawdzanie parametrów gramofonów...

O większości z nich owszem poczytałem. Sporo wiem, ale to suche dane, które czasem nie wiele mówią - teoria nie idzie w parze z praktyką ;)
Np. bardzo dobry sprzęt to Sony PS LX5, ale co z tego skoro ma specyficzny headshell od Sony ;) Przez to wkładek i tym samym igieł jest ograniczona ilość do tego sprzętu. To tylko przykład.

Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, dlatego pytam ekspertów :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coś lepszego od Dual CS-627Q

#4

Post autor: Wojtek »

dariovico pisze:
21 lut 2019, 11:58
Budżet rozsądny
Mam zgadywać co to znaczy po twojemu?
dariovico pisze:
21 lut 2019, 11:58
można wyrwać dobry gramofon za prawie darmo czasem
To ty szukasz porady czy "wiesz już wszystko"? ;)
dariovico pisze:
21 lut 2019, 11:58
(myślę raczej o czymś poniżej 1 tyś.)
OK, to już konkret.
dariovico pisze:
21 lut 2019, 11:58
Tudzież poniesie mnie ułańska fantazja i... zakupię coś jak będzie dostępne.
Aha, czyli koncert życzeń i nie chodzi o to by szukać czegoś co akurat można dzisiaj w danej cenie kupić.
To ja wysiadam :)

Drogowskaz na drogę: viewtopic.php?f=46&t=9997

Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz śmiało.

"Hej, co myślicie o (tu wstaw nazwę modelu)?" nie traktuję jako konkretne pytanie - szczególnie jeśli dotyczy sprzętu który był zarówno zakupowo jak i serwisowo często omawiany na forum.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ