Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
wojtekp
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2018, 01:08
Gramofon: Technics SL-1500C

Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#1

Post autor: wojtekp »

Cześć. Na facebookowej Grupie Winylowej (https://www.facebook.com/groups/grupawi ... gloszenia/) co jakiś czas wpadają ogłoszenia sprzedaży gramofonów od Bartka Woźniaka z Dzierżoniowa, który serwisuje Duale. Bartek także czasem buduje im nowe plinty dębowe i nazywa te sztuki "Pinokiami" ;) Tu przykład: https://www.facebook.com/bartosz.woznia ... 5046961777

Wizualnie są świetnie i bardzo przypadły do gustu szanownej małżonce. Pytanie natomiast jak z jakością serwisu Bartka? Czy ktoś z Was miał może do czynienia z serwisowanymi przez niego gramofonami? A może Bartek jest tutaj na forum? :)
Ostatnio zmieniony 03 sty 2019, 11:56 przez wojtekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#2

Post autor: Wojtek »

Nie znam człowieka. Musi działać od niedawna. Jeśli jest na forum to raczej nie chwalił się swoją działalnością.

Target na Duale? Konkurencja dla esdarka? :D
Rozbawiło mnie dumne logo "Wozniak design" na prostej drewnianej plincie :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekp
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2018, 01:08
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#3

Post autor: wojtekp »

Dzięki Wojtek za odpowiedź. Tu jeszcze jego konto z Allegro, ale ma tylko 4 opinie - inna sprawa, że większość gramofonów sprzedawał w 2-3 dni przez fejsa, więc biorąc pod uwage prowizje Allegro w ostatnim czasie nie dziwi mnie brak wypychania sprzętu tym kanałem.

Na grupie winylowej najstarsze jego ogłoszenia dot. płyt są od kilku lat, dot. gramofonów od początku 2017. W 2018 sprzedał kilkanaście sztuk gramofonów przez grupę, więc jakieś doświadczenie w tym ma. Jakby ktoś był ciekawy to tutaj filtr ze wszystkimi jego postami z grupy w 2018 klik klik

A może ktoś inny zna i ma opinię? :)
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#4

Post autor: olsza84 »

Też nie znam osobiście ale kojarzę jakieś oferty z allegro czy olx. Gdzieś tam kątem oka widziałem. Mogę jedynie oceniać samą ofertę i ewentualnie zakres pracy jaki został wykonany przy gramofonie. Więc jeśli Cię interesuje jakaś oferta to podpytaj co było zrobione, poproś o jakąś dokumentację fotograficzną. Zapytaj o ewentualne słabe punkty danego modelu i czy były usterki, ile czasu u niego grał sprzęt itd.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Petro
Posty: 682
Rejestracja: 19 cze 2017, 20:44
Gramofon: PS-X75, SL-1600
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#5

Post autor: Petro »

No jak restauruje tak, jak opisuje aukcje to uciekałbym, gdzie pieprz rośnie... "Technicznie bardzo dobrze, jedynie w jednej kolumnie głośnik wysokotonowy nie działa." - no ale przecież trzy koła dobre ;)... a o wgniecionych kopułkach to już nawet nie ma co wspominać, przecież to się zasłoni maskownicą . Niestety gramofonów na koncie alle nie uświadczyłem, a na fb nie zaglądam.
PS-X75, SL-1600mk2//AT33E LC-OFC//AT440Mla-VMN50SH//Accu E-406V//Quadral Vulkan
wojtekp
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2018, 01:08
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#6

Post autor: wojtekp »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. W sobotę jadę obejrzeć Duala 604 (osadzony w nowej dębowej plincie, podobnie jak ten z linka wcześniejszego), jak nie będę miał zastrzeżeń, to mam zamiar zaryzykować i go od niego kupić. Zdam potem relację. :) Mam parę pytań o sam gramofon, ale to już zadam je w wątku dot. 604.

Może jest tu ktoś z Warszawy lub okolic, kto miałby ochotę zweryfikować sprzęt organoleptycznie, sprawdzić jakość serwisu i potem wydać opinię dla mnie i forum? Zawsze to cenne info, czy sprzedawca jest ok. Ewentualnie zrobić to dla mnie komercyjnie.

@olsza84, zadałem mu pytania, które zasugerowałeś, dam znać jak dostanę odpowiedzi. Dziękuję za pomoc.
wojtekp
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2018, 01:08
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#7

Post autor: wojtekp »

Wycieczka zaliczona, gramofon odebrany.Sprzedający zrobił ogólnie dobre wrażenie. Spędziłem u niego ok. godziny, posłuchaliśmy gramofonu, sprawdziliśmy wszystkie funkcje, potestowałem sprzęt zgodnie z radami z wątku viewtopic.php?f=46&t=13095 i wszystko było ok. Ogólnie widać, że Bartek nie jest topowym specjalistą znającym Duale na wylot tak jak Olsza i nie należy go traktować jako kogoś kto zrobi pełną renowację z wymianą kondensatorów czy serwisem silnika. Niemniej DIN na RCA wymienił, masę rozdzielił, przeczyścił i nasmarował co trzeba, pokrywę wypolerował. Wymienił też steuerpimpel. Plinta robi robotę wizualnie i całość prezentuje się bardzo ładnie. Na co na pewno trzeba uważać - nie jest to sprzedający, który sam z siebie da Ci wszystkie informacje o sprzęcie od A do Z, musiałem częśc rzeczy wyciągać, przypadkowo wyszło też, że przeciwwaga była od innego modelu ("z taką kupił"), ale miał na stanie właściwą i wymienił ją. On te gramofony skupuje, robi drobny serwis, przebudowuje plintę i po paru dniach sprzedaje, więc na pewno nie są to wymuskane i wielogodzinnie przetestowane sztuki. Z plusów, dobrze było wszystko zapakowane do transportu, śruby w odpowiednich pozycjach, talerz zdjęty, wszystko opakowane folią bąbelkową i pianką, ramię zabezpieczone. Twierdzi, że do tej pory przygotował i sprzedał "kilkadziesiąt, prawie sto" gramofonów, same Duale.

Podsumowując: póki co jestem zadowolony i sprzedającego polecam, ale na pewno nie jest to osoba do kupowania w ciemno jak zbychwro na przykład. Lepiej o wszystko dokładnie wypytać i wykazać się troszkę ograniczonym zaufaniem.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#8

Post autor: olsza84 »

wojtekp pisze:
14 sty 2019, 00:42
znającym Duale na wylot tak jak Olsza
Na wylot to nie bo cały czas się jednak uczę, używam innych smarów niż kiedyś czy innych elementów. Więc wracam do gramofonów, które kiedyś zrobiłem celem poprawek np. wczoraj robiłem poprawki w 2 idlerach. Ciągle też jakiś potrafi zaskoczyć problemem, który powoduje głębokie westchnięcie ;) Nie wszystkie też miałem w ręku.
wojtekp pisze:
14 sty 2019, 00:42
że przeciwwaga była od innego modelu ("z taką kupił"), ale miał na stanie właściwą i wymienił ją
Oby to była faktycznie ta właściwa a nie podobna.
wojtekp pisze:
14 sty 2019, 00:05
Nie było negatywnych niespodzianek, za to jedna pozytywna - sprzedający jeszcze nie zapytany sam odpowiedział na pytanie podchwytliwe.
wojtekp pisze:
14 sty 2019, 00:42
Wymienił też steuerpimpel.
Tą pozytywną niespodziankę ja muszę jednak ocenić jako negatywną ;) Bo odpowiedź na pytanie podchwytliwe (o to w jakim stanie jest steuerpimpel i czy był wymieniany) miało inny cel niż Ci się na pierwszy rzut oka wydawało. W toku dyskusji powiedziałem, że nie trzeba go już zadawać bo widać, że sprzedający aż tak na Dualach się nie zna. Jedynie pobieżnie. Więc pytanie straciło sens jako dające odpowiedź na temat kompetencji i jakości serwisu, bo już mieliśmy ogląd wcześniej po jego odpowiedziach na niektóre pytania, do czego sam zresztą doszedłeś do wniosku.
Czemu negatywnie? Bo Dual 604 po prostu nie posiada steuerpimpla! Nie wiem, więc co on tam wymieniał bo nie ma czego. Na tym polegała podchwytliwość tego pytania. Ocenę pozostawiam Tobie.

Ale co tam niech gra i cieszy oko. To najważniejsze :) Pochwal się przy okazji i wrzuć zdjęcia do odpowiedniego wątku.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#9

Post autor: darkman »

olsza84 pisze:
14 sty 2019, 10:13
Czemu negatywnie? Bo Dual 604 po prostu nie posiada steuerpimpla! Nie wiem, więc co on tam wymieniał bo nie ma czego. Na tym polegała podchwytliwość tego pytania
Dobre. Jak ja to kocham :lol: :D
wojtekp pisze:
14 sty 2019, 00:42
Wycieczka zaliczona, gramofon odebrany
Gratulacje Wojtekp@, będzie dobrze!
Bardzo dobry opis procesu zakupu = dzięki za rzetelność!
Wojtek pisze:
03 sty 2019, 05:44
Rozbawiło mnie dumne logo "Wozniak design"
Kurde jeszcze nie widziałem, ale w kontekście relacji WojtkaP to musi być czad! :D
wojtekp
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2018, 01:08
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Znacie Bartka Woźniaka i jego gramofony "Pinokio"?

#10

Post autor: wojtekp »

olsza84 pisze:
14 sty 2019, 10:13
Bo Dual 604 po prostu nie posiada steuerpimpla!
Aha, no to jednak moja niewiedza i nadinterpretacja. On dokładnie powiedział (nie zapytany), że "nie pamięta, czy w tym modelu jest steuerpimpel, ale jak jest to on zawsze go wymienia". Ja uznałem, że skoro Olsza kazał zapytać, to znaczy że jest, a tematu z Bartkiem sam nie ciągnąłem. Co wciąż nie świadczy o nim bardzo dobrze, bo serwis robił parę dni wcześniej, więc brak pamięci w tym wypadku lekko dziwny.
darkman pisze:
14 sty 2019, 10:24
Rozbawiło mnie dumne logo "Wozniak design"
U mnie poprosiłem o zrobienie czystego frontu ;)

Tak czy siak zakup cieszy, a jak coś będzie nie tak, to przynajmniej teraz dokładnie wiem, gdzie pytać :)
ODPOWIEDZ