CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#1

Post autor: fenderson »

Witam wszystkich !!
Jak w temacie , tzn mam opcje kupienia tych gramofonów ale oczywiście nie kupie dwóch :)
Możecie doradzić obiektywną poradą ?? O Adamie można sporo poczytać w sieci , ale o tym CEC-u jest już znacznie mniej inf , choć jak wiadomo firma konkretna a i model bardzo wysoki .........
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie .
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

Re: CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#2

Post autor: fenderson »

Nie zauważyłem osobnego działu dotyczącego "zakupów" dlatego proszę o przeniesienie wątku jeśli to konieczne .
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#3

Post autor: ahaja »

Tutaj się nie ma nad czym zastanawiać. Chyba, że ten CEC jest ze śmietnika ...
Technicznie to przepaść.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#4

Post autor: Wojtek »

Bez dwóch zdań, bierz CECa :)
fenderson pisze:ale o tym CEC-u jest już znacznie mniej inf
Naprawdę? Nawet instrukcja obsługi jest dostępna za friko w sieci.
fenderson pisze:choć jak wiadomo firma konkretna a i model bardzo wysoki .........
Tutaj w sumie sam sobie odpowiedziałeś :)
fenderson pisze:Nie zauważyłem osobnego działu dotyczącego "zakupów" dlatego proszę o przeniesienie wątku jeśli to konieczne .
Słusznie, przeniesione.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#5

Post autor: Robert007Lenert »

Bardzo ladny jest ten CEC BD-6000. Musze to szczerze przyznac mimo mojego wielkiego sentymentu do rodzimych produkcji :)
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

Re: CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#6

Post autor: fenderson »

No i zdecydowałem się oczywiście na CEC :twisted: choć długo dumałem też nad Thorensem 160-tką ...mam nadzieję że słusznie wybrałem CEC BD 6000 choć to raczej rzadko spotykany gramofon (...) ze względu na jakość sprzętu czy sam z siebie jest on rzadkim gramofonem na naszym rynku ??
Za parę dni będzie mi dane go odpalić to i postaram się coś o nim napisać .
Pzdr.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#7

Post autor: Wojtek »

fenderson pisze:choć to raczej rzadko spotykany gramofon
Nie powiedziałbym, żeby tak było.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

Re: CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#8

Post autor: fenderson »

Witam ponownie!
Upłynęło sporo czasu od zakupu CEC-a o którym miałem coś napisać więc pisze .
Pokrótce gramofon gra bardzo fajnie pomimo swojego sędziwego wieku . Pozostaje mi jeszcze tylko dorobić pokrywę z plexy co jak się okazuje wcale nie jest tanie :shock:

Mam w nim zamontowana wkładkę Shure M75MB w której igła zdaje się być już mocno wyeksploatowana i tu pytanie do Was gdzie takowej można szukać ??
U popularnych sprzedawców jeszcze bardziej popularnego serwisu aukcyjnego już szukałem bez rezultatów. Zależy mi aby była to igła eliptyczna co jeszcze bardziej utrudnia poszukiwania ... (..) Pozostaje eBay ?? Z tego co czytałem wkładka ta jest warta pozostawienia na swoim miejscu , czy się mylę ??

Drugie pytanie ; jak wyprowadzić z tego gramofonu uziemienie którego fabrycznie tam nie ma ?? Gdzie w nim najsensowniej i najmniej inwazyjnie się wpiąć ??

Pozdrawiam wszystkich !
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#9

Post autor: Sindsoron »

fenderson pisze:plexy co jak się okazuje wcale nie jest tanie :shock:
z drugiej strony drogie jakoś to to też nie jest, bo max 300zł
fenderson pisze:Mam w nim zamontowana wkładkę Shure M75MB w której igła zdaje się być już mocno wyeksploatowana i tu pytanie do Was gdzie takowej można szukać ??
U popularnych sprzedawców jeszcze bardziej popularnego serwisu aukcyjnego już szukałem bez rezultatów. Zależy mi aby była to igła eliptyczna co jeszcze bardziej utrudnia poszukiwania ... (..) Pozostaje eBay ?? Z tego co czytałem wkładka ta jest warta pozostawienia na swoim miejscu , czy się mylę ??
jest to dość fajna wkładka, igieł szukaj na ebayu, albo możesz je też kupić choćby w www.lpgear.com (powinni mieć oryginały w dość przyzwoitej cenie), albo www.stylus.export-japan.com/ którzy mają wysokiej jakości zamienniki ;) dodatkowo jestem pewien że wamat w swojej ofercie ma eliptyka do m75
fenderson pisze:Drugie pytanie ; jak wyprowadzić z tego gramofonu uziemienie którego fabrycznie tam nie ma ?? Gdzie w nim najsensowniej i najmniej inwazyjnie się wpiąć ??
nie możliwe żeby nie miał, ramie musi być uziemione, jeśli nie jest to znaczy że gramofon miał wymieniane przewody ramienia przez jakiegoś amatora
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#10

Post autor: Wojtek »

Wamat ma w swojej ofercie tanie igły do M75, ale są to obecnie same sferyki. Pamiętam, że miał kiedyś też eliptyka. Nie wiem czemu wycofał je z oferty.
Trochę użytkowników M75tki mamy i możesz sobie poczytać odpowiednie wątki w dziale wkładkowym fenderson :)

Co do uziemienia to jeśli sygnał nie "buczy", mimo że nie ma wyprowadzonego osobnego kabelka uziemienia to po prostu uziemienie zostało zrealizowane w samym kablu sygnałowym, czyli tzw. drugi sposób :)

Jeśli chodzi o przeróbkę no to musiałbyś otworzyć gramofon i wymienić przewody wychodzące z ramienia, podpinając sam sygnał pod plusy, a przewód uziemienia do uziemienia :)

Bez rozbierania gramofonu i lutownicy raczej nie da się tego zmienić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

Re: CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#11

Post autor: fenderson »

Pisałem do nich i otrzymałem odp. z inf że te które posiadają do M75 różnią się wg. katalogu od M75MB i prawdopodobnie nie spasują . Czy są w takim razie w błędzie ?? Telefonicznie nawet Pani zapewniała że mają w magazynie eliptyczne ale nie wystawiają ich na allegro , jednak po inf o różnicach w budowie skreśliłem to źródło . Jeśli jednak są to te same igły to za chwile do nich piszę maila 8-)

Co do masy to lutować potrafię więc problemu w tej kwestii nie ma , a masę chciałem profilaktycznie zastosować wychodząc z założenia że jej tam nie zastosowano . Gramofon nie "buczy" więc należy założyć że uziemienie jest zastosowane w kablu sygnałowym ?? :shock:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#12

Post autor: Wojtek »

fenderson pisze:odp. z inf że te które posiadają do M75 różnią się wg. katalogu od M75MB i prawdopodobnie nie spasują .
Bzdury :) Wszystkie M75 mają jednakowe body. No chyba że oni mają jakieś kiepskie egzemplarze i może ludzie z tego powodu zwracali je?
fenderson pisze:Gramofon nie "buczy" więc należy założyć że uziemienie jest zastosowane w kablu sygnałowym ?? :shock:
Tak :) Pewnie wszystko stanie się jasne jak otworzysz gramofon i zobaczysz jak wychodzą przewody z gramofonu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#13

Post autor: eenneell »

fenderson pisze: Co do masy to lutować potrafię więc problemu w tej kwestii nie ma , a masę chciałem profilaktycznie zastosować wychodząc z założenia że jej tam nie zastosowano . Gramofon nie "buczy" więc należy założyć że uziemienie jest zastosowane w kablu sygnałowym ?? :shock:
Jalkjest OK! to po co :?:
Te co buczą- uziemiamy :idea:
Te co nie buczą to zostawiamy "bez uziemienia" ;)
"le mieux est l'ennemi du bien"- że tak z "Francuska" powiem :)
fenderson
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2011, 19:39

Re: CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#14

Post autor: fenderson »

Dziękuję wam za inf. Żałuję że wcześniej nie zapytałem :roll:
Założyłem że skoro zajmują się niemal wyłącznie gramofonami to wiedza co piszą / mówią , i nawet już zacząłem szukać na Ebay - u
Co prawda to współczesny zamiennik ale na oryginał chyba nie ma co liczyć :( Byle by elliptical
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CEC BD-6000 czy Fonika GS-420A ??

#15

Post autor: Wojtek »

fenderson pisze:Założyłem że skoro zajmują się niemal wyłącznie gramofonami to wiedza co piszą / mówią , i nawet już zacząłem szukać na Ebay - u
Daj spokój... jakby ich zapytać o pasek napędowy do jakiegoś gramofonu to pewnie po samej marce by się kierowali :)
Wamat jest spoko, ale do znawców tematu to bym ich nie zaliczył.
fenderson pisze:Co prawda to współczesny zamiennik ale na oryginał chyba nie ma co liczyć :( Byle by elliptical
Pamiętaj że to jest tani zamiennik. Eliptical elipticalowi nierówny :)

Nie wiem czy w końcu doszedłeś do tego, ale przeczytaj sobie chociażby ten wątek: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=536
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ