Reloop RP-1000M

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
matekk
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2018, 12:19

Reloop RP-1000M

#1

Post autor: matekk »

hej!

zwracam się do Was w związku z zamiarem zakupu gramofonu, chce przeznaczyć na zakup około 700 złotych, gramofon do użytku domowego i raczej skłaniałbym się do zakupu nowego, nieużywanego - zdaję sobie sprawę, że nowy gramofon za taką kwotę nie będzie powalający;

obecnie skłaniam się ku Reloop RP-1000M (plus wymiana wkładki), znalazłem go w przyzwoitej cenie 630 złotych i teraz pytanie - czy za tę kwotę jesteście w stanie ewentualnie doradzić mi inny sprzęt? modele wyższe czyli np 2000M mają napęd bezpośredni, czy warto dopłacać 200 złotych?

przy okazji chciałem poprosić o pomoc ze wzmacniaczem (wiem, że to nie ten dział ale może przymkniecie oko :oops: ) - jestem obecnie w posiadaniu głośników komputerowych Harman Kardon Soundsticks III i domyślam się, że konieczny jest zakup wzmacniacza/amplitunera (?), kompletnie nie jestem zaznajomiony z tematem, w związku z tym chciałem zapytać o radę - co kupić w kwocie do 200 złotych? może być to używany sprzęt jak najbardziej :)

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reloop RP-1000M

#2

Post autor: ojcie_c »

Poczytaj ten wątek > viewtopic.php?f=46&t=570 > i wybij sobie tą chińską podróbę Technicsa z głowy raz na zawsze.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Reloop RP-1000M

#3

Post autor: Merrick »

matekk pisze:
26 maja 2018, 12:30
gramofon do użytku domowego i raczej skłaniałbym się do zakupu nowego
Teraz za nowy dobry gramofon musisz zapłacić z 5k a kupując używany możesz mieć coś za 50% ceny po za tym w latach 70dziesiątych produkowano rewelacyjne gramofony a ten Reloop to elektrośmieć z Chin
Poniżej w linku masz listę polecanych gramofonów
viewtopic.php?f=46&t=9997
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Reloop RP-1000M

#4

Post autor: gravediggie »

Hej matekk, przy założeniu że masz budżetu ok 1000pln - tak wnioskuję z Twojego postu - ja bym zrobił tak:

1.przejrzał wątki "gramofon do..." Może być np zakres od 300 do 700 jak Kolega dwa posty wyżej Ci linkuje. Poczytasz, wyrobisz sobie jakieś zdanie.
2.popatrzyłbym w zakładce sprzedam - forumowicze wystawiają często ciekawy sprzęt za rozsądne pieniądze.

To czy to jest direct drive czy pasek to w mojej ocenie ma trzecio albo i czwartorzędne znaczenie. Szukałbym na start gramofonu z prostym ramieniem lub S na wkładki z mocowaniem 1/2 cala. W cenie reloopa jak się postarasz kupisz z drugiej ręki gramofon, nową wkładkę (np OM10 lub AT95e) i używanego wzmaka (popatrz do działu sprzedam) z wbudowanym pre. 300 zostaje Ci na kolumny. Może jeszcze w międzyczasie zwiększysz budżet, kto wie. A z czasem, jeśli zajdzie taka potrzeba, dokupisz sobie pre i/lub wymienisz sobie poszczególne elementy toru na inne o innych parametrach i cenie, wedle upodobań, wiedzy i możliwości.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
matekk
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2018, 12:19

Re: Reloop RP-1000M

#5

Post autor: matekk »

dziękuję za pomoc, chyba rzeczywiście rozejrzę się za używanym sprzętem, pozdrawiam!
ODPOWIEDZ