Do dyspozycji 1000 zł.

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
pikepopo
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:31

Do dyspozycji 1000 zł.

#1

Post autor: pikepopo »

Witam forumowiczów i zwracam się z zapytaniem i prośbą o doradzenie. Mam do wydania ( zagospodarowania ) tysiąc złotych. Posiadam amplituner Yamaha rx430 do którego nie mogę podłączyć gramofonu bez przedwzmacniacza. Jak znajdziecie chwilę bardzo proszę o podpowiedź jaki gramofon i przedwzmacniacz wybrać żeby zamknąć się w kwocie 1000 zł no może 1200 :) żona mnie udusi :) Myślę o gramofonie z napędem bezpośrednim z opcją automat ewentualnie automat w połowie. Jest tego sprzętu tyle że nie jestem w stanie jako osoba nie w temacie wybrać coś co będzie grało lata . Aledrogo czy olx przeglądam i jakoś trudno jest się zdecydować . Bardzo proszę o doradzenie . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Do dyspozycji 1000 zł.

#2

Post autor: kriss »

Pytanie ile chcesz przeznaczyć z tej kwoty na gramofon a ile na preamp. Jak już się dowiesz to polecamy przeglądać działy zakupowe ( są podzielone na różne kwoty) i tam ewentualnie pytać, lub wklejać swoje propozycje a koledzy ocenią czy warto.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 16:57 przez kriss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Do dyspozycji 1000 zł.

#3

Post autor: Regsoft »

pikepopo pisze:
01 mar 2018, 16:33
Bardzo proszę o doradzenie
Spróbuję Ci trochę uprościć problem. Oczywiście jak każde uproszczenie ma pewne błędy.
Przy takim budżecie zaproponowałbym pre najtańsze sensowne (moim zdaniem) czyli Behringer PP400 za ok. 120 zł.
Ewentualnie opcję lepszą to ART DJ PRE II za ok. 250 zł.
Lepsze bez sensu. No chyba, że w tej cenie znajdziesz jakąś używkę (sprawdzaj giełdę forum!).
Powiedzmy, że ten tańszy.
Biorąc pod uwagę konieczność zakupu igły lub wkładki musisz na to przeznaczyć ok. 140 zł (moim zdaniem minimum to AT-95e) lub więcej.
Jeśli z gramofonem będzie sensowna wkładka to tyle lub trochę mniej przeznaczysz na samą igłę.
Konkludując szukasz fajnego gramofonu do ok. 800 zł.
Odpalasz np. https://allegro.pl/kategoria/gramofony- ... ice_to=800
I kopiujesz linki do gramofonów 500-800 zł które Ci się optycznie podobają.
Lecisz z tym na viewforum.php?f=46
Znajdujesz wątek gramofonu do 800 zł.
Czytasz ostatnie 5-10 stron aby się zaznajomić z tematem.
Dopisujesz się na końcu z odpowiednim pytaniem wraz z tymi linkami co znalazłeś.
Czekasz na odpowiedź.
Pomogło? 8-)
pikepopo
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2018, 12:31

Re: Do dyspozycji 1000 zł.

#4

Post autor: pikepopo »

Dziękuję za naprowadzenie :) Czyli z kwoty bazowej osiem setek na gramofon :)
ODPOWIEDZ