Prośba o pomoc w wyborze pierwszego gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
dziabik
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2018, 15:51
Gramofon: Reloop Turn 3

Prośba o pomoc w wyborze pierwszego gramofonu

#1

Post autor: dziabik »

Witam serdecznie,mam na imię Grzegorz.Zwracam się z gorącą prośbą do doświadczonych kolegów w sprawie zakupu pierwszego gramofonu,ale takiego którego nie będę chciał zmienić po 2 tygodniach...Od kilkunastu dni przeglądam forum,oferty sklepów i Allegro i im dłużej to robię tym jestem głupszy :) -pewnie jak niejeden "nowy"...
Ale do rzeczy-budżet to około 2500 zł
-gramofon będzie współpracował z Yamahą A-S 201 i kolumnami Boston Acoustics A250
-wiem,że odradzacie zakup nowego sprzętu "marketowego" na rzecz lepszych używek, boję się trochę wdepnięcia na minę i od razu jakichś napraw czy dokupowania części ale gdyby ktoś miał chęć podesłać link do czegoś godnego uwagi to oczywiście jestem na tak
-muza jakiej słucham to przede wszystkim Pink Floyd,Pendragon,Rush,Marillion i tego typu dźwięki oraz muzyka elektroniczna
-skłaniam się do opcji raczej półmanuala (oczywiście nie bazwzględnie)
-nie interesuje mnie zupełnie możliwość zgrywania płyt do komputera czy innych tego typu wynalazków,to ma być sprzęt do w miarę fajnego delektowania się muzyką (do tej pory tylko CD)
Poradźcie,doradźcie na jakie modele zwrócic uwagę,będę wdzięczny za pomoc w zakupie i stawiam wirtualnego browarka :)
Z góry dziękuję.
Reloop Turn 3/Cambridge Audio Duo/Yamaha A-S201/Yamaha S300/Boston Acoustic A250
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Prośba o pomoc w wyborze pierwszego gramofonu

#2

Post autor: MMarek »

Cześć,

hmmm....
Kolejny nowy użytkownik szukający drogi na skróty..... ;)
Tak się nie da.

A zwrócić uwagę można na następujące modele:

viewtopic.php?f=46&t=9997&hilit=lista+polecanych
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41485
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc w wyborze pierwszego gramofonu

#3

Post autor: Wojtek »

Za tyle to już dostaniesz nowego Thorensa TD-190 czy nawet TD-240 także luz.
Na upartego można :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ