Jaki gramofon kupić do 3000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Predator22
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:45

Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#1

Post autor: Predator22 »

Witam serdecznie mam na imię Dariusz posiadam kolumny dynavoice df8 oraz amplituner onkio 8270 i potrzebuję kupić przyzwoity gramofon na początek. żeby miał dobry dźwięk. Nie musi być ekstra. do tego zestawu za sumę 3000 zł wolalbym raczej nowy .studiuje czytam i dalej jestem w kozim rogu .jest dużo sprzecznych wypowiedzi jedni zachwalaja taki gramofon inni go krytykują i w końcu jestem dalej w punkcie wyjścia więc proszę o opinie czy warto kupić
Pionier olx 1000
Sony 500 hi res
Dual 455-1
PJ rp1
Chyba że macie namiary na technicsa śl 1600 za rozsądne pieniążki.,albo może macie swoje typy co do kupna żeby ten zestaw dobrze grał
Dziękuję bardzo za pomoc
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15090
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#2

Post autor: darkman »

Cześć,
Predator22 pisze:
20 lis 2017, 12:16
gramofon na początek. żeby miał dobry dźwięk.
Gramofony z założenia nie mają dźwięku. :D
Zerknij najpierw do tematu "Dlaczego nie warto kupować nowych gramofonów" lub coś koło tego. Da Tobie ów pojęcie czego się wystrzegać i co brać pod uwagę w sensie uwarunkowań przy ewentualnym wyborze.(czyli z czym trzeba się liczyć przy zakupie nowego gramofonu).
Z tych czterech tylko przy Dualu można się na chwilę zatrzymać.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41483
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#3

Post autor: Wojtek »

Predator22 pisze:
20 lis 2017, 12:16
do tego zestawu za sumę 3000 zł wolalbym raczej nowy
Powody?
Predator22 pisze:
20 lis 2017, 12:16
Chyba że macie namiary na technicsa śl 1600 za rozsądne pieniążki
Skoro masz 3k to jaki problem nabyć SL-16x0 mk2 w tej cenie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#4

Post autor: Biogon »

Tu masz dobry sprzęt:

viewtopic.php?f=59&t=11074
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10448
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#5

Post autor: Myszor »

A kto u nas zachwala nowe gramofony? Chyba nikt więc skąd sprzeczne informacje?
3000 to budżet na gramofon czy na gramofon, wkładkę i pre?
Predator22
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:45

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#6

Post autor: Predator22 »

Na kompletny gramofon bez pre
A Rega planar 3 jest polecana co jest warta?
A co sądzicie o tym po DJ jest
http://allegro.pl/technics-sl1210mk2-ve ... ml#thumb/4
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10448
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#7

Post autor: Myszor »

W tej kasie jest wiele zacnych maszyn. Nowe bym olał.
Wybieraj:
https://allegro.pl/kategoria/sprzet-aud ... g=Gramofon
Fajne denony tam są.
albo
https://www.facebook.com/grubanuta/post ... 1046475822

Ps.nie chce mi się link z wyszukiwania w allegro wkleić poprawnie z parametrmi 2000-3000 używany.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2017, 20:55 przez Myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15090
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#8

Post autor: darkman »

Rega RP3/P3.Trochę jest o nim na forum. Łatwo wyszukać choćby w moich postach. Był swego czasu na bazarku forumowym z pierwszej ręki od kolegi gk1@ w full wypas wersji i drogą zdaje się wkładką w komplecie. Być może jeszcze aktualny, natomiast najwięcej się dowiesz od użytkownika właśnie z pierwszej ręki.
Lepszy zdecydowanie jeśli idzie o komponenty od RP1 i RP2 (P1,P2), dość dobre ramię. Obecnie to najwyższy model w stajni Regi o ile się nic nie zmieniło ostatnio, ale chyba nie.
Rega w ogólności (wszystkie produkty) ma własny pomysł na brzmienie realizowany poprzez minimany offset prędkości obrotowej, ale jednak.
W mojej ocenie przyzwoity gramofon, kiedyś zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie w kategorii 'nowe' :).
Nie wiem ile kosztuje obecnie więc trudno mi się odnieść do ceny, natomiast z drugiej ręki w dobrej kompletacji na pewno jest dobrym wyborem.
O ile pamiętam Krzysiek był zadowolony z tego modelu, ale poszedł wyżej jak to się mówi. Byc może ktoś od nas jeszcze jest użytkownikiem tego modelu.
Modele niższe zdecydowanie odradzam.

BTW salonik Regi na minionym Audi Stereo Show nic innego nie miał poza serią RP/P wliczywszy popularny model Quinn. Wszystko chodziło nomen omen pod preampem RegaMini, bo Aria akurat coś obsługiwała na innym piętrze :lol: , ale chwilę słuchałem i jeszcze raz utwierdziłem się w przekonaniu, że Mini to całkiem dobry phono pre amplifier.
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#9

Post autor: decu »

O nowych gramofonach się nie wypowiem, ale jeśli wahasz się między nimi a Technicsem 1600, a także nie wykluczasz zakupu 1200 po didżeju... Na pewno musisz ochłonąć.
Technics 1600 to automat, 1200 manual. Zacznij może od tego jak chcesz obsługiwać swój przyszły gramofon? Napisz który Ci się podoba? Może teraz wydaje Ci się, że nie ma to dla Ciebie znaczenia, ale myślę że w dłuższej perspektywie jest to dosyć ważna sprawa.
Z wytypowanych przez Ciebie wybrałbym 1600- na ebay ostatnio poszedł w ładnym stanie za ok 1800zł.
Powodzenia i szykuj grubszą kasiorę, bo jak zaczniesz od dobrego gramofonu, to zaraz dostaniesz polecenie zakupu odpowiednio dobrej wkładki i natychmiast okaże się że wbudowane pre Twojego amplitunera nie daje jej się wykazać i wtedy kupisz przedwzmacniacz i wtedy się okaże że...
Przed Tobą wiele pięknych chwil. :D
Predator22
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:45

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#10

Post autor: Predator22 »

NIE po didżeju za skarby nie chce szukam po prostu coś bardzo dobrego i rozsadnego na poczatek drogi winilowej
Awatar użytkownika
qbus
Posty: 80
Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:30
Gramofon: Technics SL-1610 mk2

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#11

Post autor: qbus »

Jeśli jesteś w stanie trochę zaryzykować to polecam wyszukiwarkę https://www.hifishark.com/
Ja przez nią znalazłem w Rumunii bardzo ładny wizualnie i co najważniejsze 100% sprawny SL-1610MK2, za którego dałem po paru dniach targów i uzgadniania szczegółów wysyłki odrobine poniżej 2 tyś PLN, ale razem z wysyłką.
Pewnie mogłem poczekać jeszcze parę miesięcy i znaleźć coś za parę stówek mniej, ale że polowałem na ten konkretny model i kolor już prawie rok to stwierdziłem "pal licho raz się żyje"

Trochę ryzykowałem, ale się opłaciło.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15090
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#12

Post autor: darkman »

No to odważnie dość poszedłeś. Niemal po bandzie. Ważne, że wszystko dobrze.
Przyznam, że lubię Rumunię, a zwłaszcza jej góry, ale?! No właśnie, pewnie bym się bał sprowadzania czegoś za konkretniejsze sumy.
Chociaż od pewnego czasu świat jest mały i zmieniają się uwarunkowania.
Predator22 pisze:
23 lis 2017, 10:20
NIE po didżeju
Tego w zasadzie niemal nigdy nie możesz wiedzieć. Zwłaszcza SL12x0 z tak zwanego obiegu melomanów trafiają się niezwykle rzadko.
Założenie z góry, że po 'dobrym servisie' będzie o wiele mniej ryzykowne i bardziej realne.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10448
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#13

Post autor: Myszor »

Awatar użytkownika
qbus
Posty: 80
Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:30
Gramofon: Technics SL-1610 mk2

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#14

Post autor: qbus »

darkman pisze:
23 lis 2017, 23:50
No to odważnie dość poszedłeś. Niemal po bandzie. Ważne, że wszystko dobrze.
Przyznam, że lubię Rumunię, a zwłaszcza jej góry, ale?! No właśnie, pewnie bym się bał sprowadzania czegoś za konkretniejsze sumy.
Chociaż od pewnego czasu świat jest mały i zmieniają się uwarunkowania.
To był jakiś portal do sprzedaży z systemem komentarzy, a sprzedawca miał ich dużo i pozytywnych. Do tego wysłał dokładne zdjęcia urządzenia i filmiki + płatność przez Paypal.

Ryzyko było, bo jeszcze dochodził transport, ale wszystko skończyło się dobrze - przyjechał wzorcowo zapakowany i w stanie jak z opisu :).
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Jaki gramofon kupić do 3000 zł

#15

Post autor: Zeroqll »

Myszor pisze:
24 lis 2017, 09:05
https://www.olx.pl/oferta/gramofon-kenw ... qjO2d.html

Sama wkładka to jakiś tysiak?
Te wkładki ostatnio na allegro były za ok 400-500zl. Zaś sam gramofon wydaje się być w bardzo dobrym stanie wizualnym, na pewno ma nieoryginalny headshell i kable (notabene oryginalne są bardzo solidne i grube). Ceny za jakie się pojawiał na allegro to ok 3,5tyś zł, więc jeżeli jest w pełni sprawny i plinta nie jest zniszczona to dobra cena jest. Gdybym niedawno nie kupił swojego to pewnie już bym się kontaktował ze sprzedawcą.

Artykuł z głównej strony sharka:
https://www.hifishark.com/article/kenwo ... -turntable
ODPOWIEDZ