Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
biggmmike
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2016, 12:44

Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#1

Post autor: biggmmike »

Witam wszystkich.
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z winylem. Ostatnie kilka miesięcy przglądałem internet w poszukiwaniu sprzętu, który byłby nowy - i tu podkreślam NOWY!! Nie itneresują mnie cudowne historie o wspaniałych dokonaniach legendarnych firm i inżynierów sprzed 20,30,40 itd lat. Jezeli ktoś lubi takie rzeczy to niech zostawi to dla siebie. Tylko nowy sprzęt. Nie znam sie na technice i inżynierii tego sprzętu tak jak wielu z forumowiczów Winyl.net. Szanuje Was i waszą pasję, ale nie wrzucajcie mi tu linków czy nazw sprzętu używanego choć by Waszym zdaniem był najcudownieszy, pozłacany oblany przepyszną czekoladą o niepowtarzalnym smaku i aromacie. Zostawcie te opinie dla siebie.
Wracając do sedna. Po przejrzeniu przeróżnych forów, testów i opinii pozostałem z dwoma pretendentami - Rega Planar 2 i Project Debut Carbon DC. Z tych dwóch, który Waszym zdaniem byłby lepszy i dlaczego? aha i wiem, że Debut Carbon ma Ortafona 2M Red i ramie z carbonu a Rega ma wspaniałe ramie RB220, ale wiem też że to nie wszystkie czynniki, które decydują. Więc proszę Was o opinie dotyczącą tych dwóch modeli lub innego NOWEGO do £400 (mieszkam w UK więc cena w funtach i tylko do tej kwoty) Proszę nie piszcie - poczekaj, odłóż sobie jeszcze parę funtów i kup sobie najlepiej Clearaudio Innovation Compact albo Rega RP10.
Za wszystkie opinie z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam Was wszystkich.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#2

Post autor: Regsoft »

biggmmike pisze:
18 paź 2017, 12:08
Nie znam sie na technice i inżynierii
biggmmike pisze:
18 paź 2017, 12:08
to niech zostawi to dla siebie
biggmmike pisze:
18 paź 2017, 12:08
Zostawcie te opinie dla siebie
biggmmike pisze:
18 paź 2017, 12:08
Proszę nie piszcie
Nie sądzisz, że ktoś mógłby się wystraszyć, że jakoś zrobi Ci krzywdę swoją opinią? :think:
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#3

Post autor: olsza84 »

Jeszcze jakieś życzenia? Ja pie....niektórzy to nie mają instynktu samozachowawczego :doh:
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
biggmmike
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2016, 12:44

Re: Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#4

Post autor: biggmmike »

olsza84 pisze:
18 paź 2017, 12:24
Jeszcze jakieś życzenia? Ja pie....niektórzy to nie mają instynktu samozachowawczego :doh:
Nie chodzi tu o instynkt samozachowawczy. Po prostu chciałbym opinii/informacji na temat tych dwóch modeli a nie ze na jakims allegro czy innym podobny ktoś z Olecka czy jakiejs innej pięknej miejscowosci sprzedaje np. Akai AP-306 za fajne pieniądze i na zdjęcich jest super i ze powinienem sobie wsiasc i pojechac po niego zamiast myslec o tych nowych chińskich, tajwanskich, vietnamskich itp. produktach. Tego chce uniknąc.
Rozumiem ze macie pasje i ja szanuje. Macie czas, checi i miłość do tego - podziwiam.
Nie chce tez nikogo tu obrazac. Chcialbym, wiedzoc jaką macie wiedze w temacie, waszej opini na temat tych dwoch modeli.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#5

Post autor: dale »

No cóż, zawsze byłem zwolennikiem stanowiska, że jeśli popełnia błędy świadomie, nie należy mu przeszkadzać.

Z dwu powyższych bierz Rege. Dlaczego? Nie będę pisał bo nie znasz się na technice i inżynierii, więc nie zrozumiesz - szanuję Twój czas.
Ocenę typowo odsłuchową pomijam bo nie chcesz jej znać :)
biggmmike
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2016, 12:44

Re: Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#6

Post autor: biggmmike »

Dzieki #dale. Szczerze, prosto. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#7

Post autor: Wojtek »

Na wstępie pragnę przypomnieć, że kolega już pytał o poradę 2 lata temu, ale z niewiadomych przyczyn zdecydował się ocenzurować ją, akurat dzisiaj :)
viewtopic.php?f=46&t=9142
Po odpowiedzi ojcie_c można się domyślić że chodziło o Chińczyka od Akai :)
Trochę głupkowato?
biggmmike pisze:
18 paź 2017, 12:08
Ostatnie kilka miesięcy
My wiemy, że nawet dłużej :morda:

Przy całym tym rozpisywaniu się jak to Ciebie nie obchodzi za bardzo to co z dobrego serca polecamy i skupiasz się na tym co sobie sam znalazłeś, nie bardzo rozumiem po co w ogóle Tobie jeszcze czyjaś opinia jest potrzebna? :) Ale OK, może zdrowiej będzie nie wnikać.

Wybierając między gównem, a szajsem, Rega będzie raczej lepszym (mniej śmierdzącym) wyborem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#8

Post autor: Hiper86 »

Też tak myślałem że tylko nowy,nikogo nie pytałem, kupiłem! Żałuję-hmmm może inaczej, nie żałuję ale mając wiedzę którą teraz mam po wnikliwym czytaniu opinii, rozmawianiu na giełdach wymianach poglądów, odsłuchach u innych , zrobiłbym inaczej. ale ok. Jak kolega napisał
dale pisze:
18 paź 2017, 13:03
No cóż, zawsze byłem zwolennikiem stanowiska, że jeśli popełnia błędy świadomie, nie należy mu przeszkadzać
Kupując ten czy inny z wybranych modeli nie odczujesz większej różnicy, bierz tańszy.

Pozdrawiam
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10455
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#9

Post autor: Myszor »

Albo poczekaj 2 lata i zadaj pytanie ponownie.
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rega Planar 2 czy Project Debut Carbon DC?

#10

Post autor: ojcie_c »

biggmmike pisze:
18 paź 2017, 12:08
Nie itneresują mnie cudowne historie o wspaniałych dokonaniach legendarnych firm i inżynierów sprzed 20,30,40 itd lat.
...więc kupuj Regę. Za 5 - 10 lat Ci się zepsuje i kupisz kolejną, która będzie kosztować kolejne 500 funtów, albo i więcej. To już ponad 1000 funtów. Po kolejnych 5 - 10 latach kupisz kolejną Regę za kolejne ~500 - 700 funtów. To już ~1500 - 1800 funtów w błoto.

Po kolejnych 5 - 10 latach...

Tak, wiem. Matematyka jest okrutna.

Odłóż lepiej drugie 500 funtów i kup nowego Technicsa SL-1200GR. Będziesz miał spokój do końca życia.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
ODPOWIEDZ