Alternatywa dla Technics SL-B2

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dedis
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2017, 18:54

Alternatywa dla Technics SL-B2

#1

Post autor: Dedis »

Witam.
Chcę zacząć przygodę z winylem i bardzo podoba mi się gramofon Technics SL-B2, czyli półautomat na pasku z wkładką 1/2". Koniecznie w wersji srebrnej, bo pasuje mi do reszty sprzętu :) (SANYO JCX 2400 KU, ewentualnie Technics SA-5360 + HECO Precision 300)

Niestety od jakiegoś czasu brak jest takowych na naszych portalach aukcyjnych... może ktoś podpowie coś o podobnych (lub lepszych) parametrach, jakości i wyglądzie? jednocześnie w rozsądnych pieniądzach (chciałbym wydać do 500zł, ale 600zł też jest akceptowalne)
Może to być też full automat, choć zależy mi tylko na odstawianiu igły.
Od razu pytanie, czy w tej klasie sprzętu napędy DD oferują podobną jakość dźwięku? (mam na myśli stabilizację obrotów i ewentualne przydźwięki od silników liniowych - chyba, że to dotyczy tylko urządzeń typu ADAM?)

jeśli nie ma się czego obawiać to od razu pierwsza alternatywa:
Panasonic SL-H401. Jest jeden fajny z taką wkładką (podobno opisaną tylko "JAPAN")
ktoś kojarzy co to może być i czy się nada? dodam, że słuchać na tym będę głównie lekkiego rocka, Marka Knopflera, Pink Floyd itp.
Obrazek

pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alternatywa dla Technics SL-B2

#2

Post autor: Wojtek »

Dedis pisze:
28 sie 2017, 14:51
(mam na myśli stabilizację obrotów i ewentualne przydźwięki od silników liniowych - chyba, że to dotyczy tylko urządzeń typu ADAM?)
Tylko Adam.

Panasonic SL-H401 to taki "kuzyn" SL-D3. Nieco się różnią co prawda, ale to nadal dobry sprzęt.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Dedis
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2017, 18:54

Re: Alternatywa dla Technics SL-B2

#3

Post autor: Dedis »

Bardzo dziękuję za dobrą wiadomość :)
Awatar użytkownika
Dedis
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2017, 18:54

Re: Alternatywa dla Technics SL-B2

#4

Post autor: Dedis »

swoją drogą, wydaje mi się czy ciężko kupić oryginalną, lub pochodną wkładkę typu 270, 207, lub 205? Szukam żeby ewentualnie podmienić na coś normalnego jeśli to się okaże noname (bo do noname pewnie będzie problem z igłami itd..)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alternatywa dla Technics SL-B2

#5

Post autor: Wojtek »

Ciężko? Nie. EPC-270 zdarza się regularnie. Na eBayu od ręki. Ew. odpowiednik spod znaku Nagaoka (model MM-321).
Tak, to Nagaoka robiła EPC-270 dla Technicsa.

EPC-207 czy EPC-205 to już trudniejszy orzech do zgryzienia, ale też są dostępne za granicą (tyle że drożej niż EPC-270).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Dedis
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2017, 18:54

Re: Alternatywa dla Technics SL-B2

#6

Post autor: Dedis »

Rozumiem. Po prostu myślałem, że to dość popularny "towar" ze względu na występowanie w wielu modelach Technicsa jako wyposażenie podstawowe. A to po prostu trzeba szerzej szukać.
dziękuję
ODPOWIEDZ