Gramofon w zestawie do 1000 zł lub mniej

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
zajęta nazwa
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2017, 14:05

Gramofon w zestawie do 1000 zł lub mniej

#1

Post autor: zajęta nazwa »

Hej :) Miło mi gościć na Waszym forum, mam nadzieję, że w końcu uda mi się nabyć fajny sprzęt i będę tu wpadała częściej :) Ale do rzeczy - bardzo potrzebuję pomocy bo przyznam, że kompletnie nie wiem co wybrać i już się zaczynam łamać... Przeglądnęłam parę aukcji, ofert, podzwoniłam tu i tam i dalej nic nie wiem. Jedni doradzają biedronkę inni Lidla :clap: Ale koniec żartów! ;)
Chciałabym nabyć gramofon i głośniki oraz wszystko co będzie niezbędne by zestaw zadziałał i cieszył uszy. Nie zależy mi by całość była nowa, ale z drugiej strony czy jako amator poradzę sobie na początku z ewentualnymi wymianami poszczególnych części? Będę wiedziała, że sprzęt ma wadę? Zastanawiam się nad nowym gramofonem i np używanym przedwzmacniaczem, głośnikami? Bardzo mile widziane linki z których zbuduję zestaw. pomóżcie przejść na lepszą stronę mocy i dźwięku :) Zależy mi na czasie bo zestaw ma być prezentem dla drugiej połowy.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon w zestawie do 1000 zł lub mniej

#2

Post autor: Obywatel »

Proponuję podzielić budżet równo: 300 zł gramofon, 300 zł wzmacniacz i 300 zł kolumny.

Proponuję też zacząć śledzić wątki "Gramofon do 300 zł", "Wzmacniacz do 300 zł" "Kolumny do 300 zł", a także prowadzić na własną rękę poszukiwania sprzętów w powyższym budżecie na Allegro, OLX, itp.

Na zachętę próbka tego, co można mieć za 300 zł w kwestii gramofonu - moim zdaniem bardzo dobra oferta:
https://www.olx.pl/oferta/gramofon-nord ... 423c1970eb
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Gramofon w zestawie do 1000 zł lub mniej

#3

Post autor: pan_winyl »

Aleś wyszukał perełkę. Jeszcze do tego ampli NA i wszystkim szczęki opadną.
Obywatel dobrze pisze- najlepiej zacząć poszukiwania samemu i podrzucić nam ew. propozycje a my coś doradzimy.

A co do wad, z używanym sprzętem czasami tak jest że coś w nim nie działa, ale to część magii- naprawy na własną rękę, kalibracja etc. druga połowa, jeśli ma w sobie żyłkę majsterkowicza, poradzi sobie pewnie z większością problemów obecnie sprzedawanych a używanych sprzętów z epoki- o ile oczywiście np. wzmacniacz nie będzie upalony :D
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ