Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Koladyn
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:37

Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#1

Post autor: Koladyn »

Witam,
jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o gramofonowe sprawy, więc tym mocniej zwracam się o pomoc w ważnym zakupie. Moi Rodzice w lipcu będą obchodzić trzydziestą rocznicę ślubu i pomyślałem właśnie o sprezentowaniu im gramofonu - mają dość sporą kolekcję winyli z czasów narzeczeństwa i pierwszych wspólnych lat, więc będzie to na pewno dla nich duża radość. Rodzice mają w domu zestaw kina domowego Sony BDV-E290 (https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... y-bdv-e290) i najbardziej chciałbym znaleźć gramofon, który dałoby się bez większych problemów do tego zestawu podłączyć. Jednocześnie (głównie dla Mamy) ważny jest design - znając jej gusta, znalazłem np. Pro-Ject Essential II Digital (https://www.q21.pl/pro-ject-essential-ii-digital.html). Rodzice nie są audiofilami - w muzyce zwracają najpierw uwagę na treść tekstową i muzyczną. Czy celować w ten gramofon (choć nie jestem pewien, czy podłączenie się uda) czy może szukać dalej? Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41557
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#2

Post autor: Wojtek »

Jaki budżet?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Koladyn
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:37

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#3

Post autor: Koladyn »

Ten podlinkowany gramofon kosztuje koło 1700 zł i to plus minus moje możliwości :) Wolałbym też nowy sprzęt - znając Rodziców :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3785
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#4

Post autor: Obywatel »

Daj sobie spokój z tanimi Pro-Ject'ami. W tym budżecie znacznie lepszym zakupem będzie:
http://eflash.pl/pl/p/Reloop-RP-7000-GL ... zloty/2029

P.S. Jeśli nie podoba Ci się złoto, to można też kupić czarny ze srebrnymi napisami albo srebrny z czarnymi napisami.
http://music-shop.pl/product-pol-9079-G ... -7000.html

Z tym że niestety trzeba by osobno dokupić headshell i wkładkę. Złoty ma to wliczone w cenę (jest to cena promocyjna).
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Koladyn
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:37

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#5

Post autor: Koladyn »

Dziękuję za radę - choć design może być trudny do polubienia dla Mamy ;) Nie mam pewności, czy do zestawu kina domowego Rodziców da się podłączyć, ale może.
Czy ktoś jeszcze ma jakieś rady?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3785
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#6

Post autor: Obywatel »

Reloopa? Oczywiście że się da. Ma wbudowany przedwzmacniacz. Podłączasz do do zwykłego wejścia aux, audio in, line in czy jak tam jeszcze może być nazwane. Design to gramofonowa klasyka - on nie może się nie podobać.

A może szanowni rodziciele woleliby coś bardziej retro? Np. takie cudeńko w drewnie?
http://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl-1 ... 53352.html
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Koladyn
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:37

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#7

Post autor: Koladyn »

Sęk w tym, że w rodzicowym kinie domowym normalnego auxa nie ma - ale chyba wejście czinczowe jest. Pioneer elegancki, ale jednak bardziej stylistyka Reloopa (albo Pro-Jecta) jakoś bardziej "zagra" u Rodziców.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#8

Post autor: Dragant »

Wejście liniowe jest w tym Sony:
Screenshot_20170610-075605_1.jpg
co prawda jedno, ale jest ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Koladyn
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:37

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#9

Post autor: Koladyn »

Dzięki! Z tego, co pamiętam, to nie było wykorzystywane :) Super!
Tak jeszcze szukam czegoś podobnego w wyglądzie do owego Pro-Jecta - pomyślałem o Rega Planar 1. Ale pewnie za dużo kombinuję :)
Jeśli chodzi o Reloopa to zwróciłem uwagę na coś takiego - http://music-shop.pl/product-pol-12279- ... URN-3.html
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#10

Post autor: Dragant »

W sprawie gramofonu się nie wypowiem - nigdy nie miałem nowego sprzętu w rękach :?
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3785
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#11

Post autor: Obywatel »

Widzę, że konsekwentnie dążysz do stylistyki a'la Pro-Ject. Niestety muszę Cię zmartwić, ale te gramofony przegrywają pod każdym względem nawet z Reloop'em RP-7000. Rega nie ma przedwzmacniacza więc musiałbyś go dokupić. Z tego co widzę to nie posiada też przełącznika 33/45 więc zmiana obrotów odbywa się przez ręczne przełożenie paska. Jak dla mnie średniowiecze.

RELOOP TURN 3 jest o niebo bardziej cywilizowany niż Rega, ale kołysanie i drżenie jest na poziomie 0,2%. Jak dla mnie nieakceptowalne. A zatem nie ma startu do RP-7000, który ma 0,02%.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#12

Post autor: darkman »

Koladyn pisze: Rega Planar 1. Ale pewnie za dużo kombinuję :)
Tu masz Rega RP3, giełda forum
viewtopic.php?f=59&t=10412
Od pierwszego właściciela i z pewnej ręki. A dogadać się można bez problemu do czego zachęca sam właściciel. Fajny sprzęt.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3785
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#13

Post autor: Obywatel »

Tylko niestety obok RP 3 będą stały dwa dodatkowe klamoty: zasilacz i przedwzmacniacz.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Koladyn
Posty: 9
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:37

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#14

Post autor: Koladyn »

Rega więc odpada. Chyba mimo wszystko na razie dla mnie wygrywa Reloop Turn 3 - jednak design jest też ważny ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon "do kina domowego" - prośba o pomoc

#15

Post autor: darkman »

Macie wspólne mieszkanie chłopaki :drool: :?:

Ten "zasilacz" o ile mi się chcepa miętać to auto moduł zmiany obrotów.
Technicsy tego nie mają, bo są do małych mieszkań na ziemiach wyzyskanych.. Panie Qć, kiedy tam była Polska? ..za Światopełka 1280 czy coś, ale gość raczej był Gryfitą. Zatem Odzyskane to będą kiedyś ale na wschodzie i my już tego raczej nie doczekamy. Ale będą.
Swoją drogą nieznane są ścieżki historii. Słupecczyzna też może kiedyś być ziemią odzyskaną. Kto wie?
Ostatnio zmieniony 12 cze 2017, 12:58 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ