Prośba o pomoc przy zakupie gramofonu.

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 23
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:30
Gramofon: Dual CS 530
Lokalizacja: Wrocław

Prośba o pomoc przy zakupie gramofonu.

#1

Post autor: Raccoon »

Hej, tak jak pisałem w poście gdzie się witałem - planuję wymianę gramofonu i znalazłem w mojej okolicy ciekawą ofertę z Technicsa sl 23:
https://www.olx.pl/oferta/gramofon-tech ... lJNMK.html

Oraz Palladium:
https://www.olx.pl/oferta/palladium-3w1 ... bIquT.html

Mam kilka pytań co do powyższych.

Technics:
1. Czy warto brać ten sprzęt? Napisałem wiadomość do sprzedawcy, czy jest jeszcze aktualny.
2. Czy jest ktoś w stanie podać mi źródło, gdzie kupię nową igłę do niego gdyby transakcja doszła do skutku? Z opisu nie do końca rozumiem, czy on jest z wymienioną wkładką a właściciel dodaje oryginalną, czy jest oryginalna i trzeba wymienić igłę.
3. Czy tymczasowo jest sens podpiąć go pod głośniki przez adapter chinch - mini jack? Rozwiązanie chwilowe do czasu zakupu amplitunera i kolumn za parę miesięcy.

Palladium:
1. Napisałem do właściciela pytanie o konkretny model i wyraźniejsze zdjęcia, oraz czy sprzęt jest sprawny w jakimkolwiek stopniu. Po niewyraźnych zdjęciach widać jednak że wymaga co najmniej odświeżenia z zewnątrz.
2. Czy warto w niego inwestować jeżeli będzie wymagał większego nakładu pracy i wkładu finansowego?
Słucham płyt na: Dual CS 530; Audio Technica AT VM59e; Unitra 9100; Heco SM 525
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Prośba o pomoc przy zakupie nowego gramofonu.

#2

Post autor: andre »

Do tego Palladium to gość dopłaca 250 czy ty chcesz 250 zapłacić ?
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc przy zakupie nowego gramofonu.

#3

Post autor: pan_winyl »

Najlepiej zadać takie pytanie w wątku gramofon do .... wtedy masz szansę na szybką odpowiedź osób, które z podobnymi gramofonami miały do czynienia. Dodatkowo żaden z tych sprzętów nie jest nowy więc tytuł wątku jest mylący.

Technics

1. Fajny ale drogo, choć pewnie warto
2. Wamat / allegro - nawet pan pisze
dostępny zamiennik na Allegro
3. Nie - musisz mieć przedwzmacniacz, więc podpinając gramofon poprzez chinch (nie wiem nawet jak byś to chciał zrobić) nie usłyszysz zbyt wiele. Nawet do kolumn aktywnych. Albo kupujesz wzmacniacz / amplituner, albo przedwzmacniacz i jakieś kolumny aktywne.

Palladium

1. nie widzę pytania
2. Jeśli kupisz go za 100- 150 to tak, może być fajnym kombajnem, ale nie będzie to hi- end, raczej low-end mający sporo uroku :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 23
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:30
Gramofon: Dual CS 530
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba o pomoc przy zakupie nowego gramofonu.

#4

Post autor: Raccoon »

Faktycznie, nie do końca jasno napisałem tytuł wątku.

Dziękuję za odpowiedź, z Palladium zatem rezygnuję - szkoda mojego czasu i pieniędzy, z resztą sprzedawca nie odpowiada.
Znalazłem jeszcze dwie opcje z których prawdopodobnie jedna będzie moim wyborem. Obydwa modele to Duale, mam je dostępne na miejscu tylko jeszcze muszę zdecydować który to będzie. Jeden to model 1218, drugiego nie pamiętam bo na szybko byłem w sklepie z całkowicie inną sprawą, ale wrócę i go obejrzę konkretnie.

Co do podłączenia - głośniki aktywne z wbudowanym wzmacniaczem wejście jack 3,5 połączone poprzez adapter chinch - jack 3,5 z samymi żeńskimi końcówkami. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale będzie też tymczasowe ze względu na okrojony budżet przez wydatki na samochód w tym miesiącu :)
Słucham płyt na: Dual CS 530; Audio Technica AT VM59e; Unitra 9100; Heco SM 525
ODPOWIEDZ