Technics SL-D3 + Onkyo Integra A-8250 + Dali Concept 1 - doradzicie?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
mechanizm
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2017, 00:55

Technics SL-D3 + Onkyo Integra A-8250 + Dali Concept 1 - doradzicie?

#1

Post autor: mechanizm »

Czołem!

Cel: wskoczyć do świata analogu -> jak najszybciej! ;) Ale nie trafić byle gdzie.

Budżet: 1000 zł (znając życie - bo od jakiegoś czasu przebywam już w świecie wariatów słuchawkowych i wszystkie te beyerdynamiki walają mi się po biurku - będzie nagięty do 1400 zł).

I teraz tak: na początku pomyślałem: LENCO L-3808 (za ok. 800 zł), dzień później na celowniku miałem coś takiego: Audio-Technica AT-LP120-USBHC (za ok. 1200 zł) + do tego chciałem dokupić jakieś kolumienki. ALE: po dwóch wieczorach obecnie jest taka wizja:

Technics SL-D3 - ok. 550 zł
Onkyo Integra A-8250 - ok. 350 zł
Dali Concept 1 - ok. 450 zł

Jest progres, nie? :dance:

Co sądzicie? Pokój, w którym stanie zestaw nie jest wielki, nie słucham też muzyki głośno, klimaty wszelakie - od Dead Can Dance i The Cure, przez Bowiego, Three Dog Night i jazz, po gitarowe odloty.

W pokoju obok mam jeszcze denona m39 - ta miniwieża ma całkiem przyzwoite - moim zdaniem - kolumienki (zastanawiam się, czy te Dali Concept 1 będą mi potrzebne); poczciwego cedeka - DCD-890 i jakieś wzmaki słuchawkowe (np. fiio olympus 2) -> będę pewnie próbował połączyć to wszystko w całość...

Czy obrałem dobry kierunek z tym trio powyżej? A może da się na czymś zaoszczędzić i nie stracić drastycznie na jakości dźwięku? Śmiało możecie miażdżyć moje propozycje - oby konstrukcyjnie, tak aby można było wyciągnąć z tego miażdżenia jakieś wskazówki. Dziękuję! I... witajcie, audioświry, witajcie! :violin:

AKTUALIZACJA:

Obecnie patrzę na coś takiego:

Technics SL DD33
http://allegro.pl/technics-sl-dd33-full ... 09520.html

ONKYO 8250
http://allegro.pl/onkyo-integra-a-8250- ... ml#thumb/5

Do w/w będę chciał podłączyć cedeka -> denona dcd 890

Pozostaje jeszcze kwestia kolumienek (może coś takiego? http://allegro.pl/kultowe-tannoy-m1-mad ... ml#thumb/6). Pomóżcie, doradźcie i dajcie znać, czy dobrze kombinuję... :think:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Technics SL-D3 + Onkyo Integra A-8250 + Dali Concept 1 - doradzicie?

#2

Post autor: Regsoft »

Fajny Technics. Automat. Kwarc. Potencjalnie przyzwoity stan. Zawsze proponuję takie na pierwszy ogień potencjalnym gramoholikom. Wygodny, prosty w obsłudze, mało awaryjny, płyt nie zniszczy, dźwięk przyzwoity. Jak się wciągniesz to zmienisz na coś lepszego z minimalną stratą (lub zyskiem). Tego o tych współczesnych, chińskich klonach SL-1200 powiedzieć nie mogę. Główna wada to ograniczenie w kwestii wkładek. Nieistotna w pierwszym podejściu do analoga. Miałem. Dobrze wspominam. Sprzedałem bez straty jak zebrałem trochę płyt, kasę na lepszy i zrozumiałem czego chcę :D

W kwestii wzmaka też uważam, że niezły pomysł choć może znajdziesz czasem ciekawsze Onkyo. Mam (w sam raz nie korzystam ale też się nie pozbywam) A-8290 (wyższy, mocniejszy model tej samej generacji). Wiem, że to kwestia indywidualna ale pochwalę brzmienie i jakość wbudowanego przedwzmacniacza. Bardzo sympatyczny sprzęt. Fakt, że ma swoje lata i czasem trzeba nieco rozruszać potencjometry i przełączniki. Oczywiście na temat tego konkretnego egzemplarza nie będę się wypowiadał ...
mechanizm
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2017, 00:55

Re: Technics SL-D3 + Onkyo Integra A-8250 + Dali Concept 1 - doradzicie?

#3

Post autor: mechanizm »

OK, to pewnie będę celował w SL-DD33 na początek. Na dobry początek.

Nie wiem, czy nie zrobić tak, że upoluję SL-DD33, podłączę go roboczo do miniwieży denon m39 (bo ten model ma coś takiego jak analog in: https://sklep.rms.pl/img/product_media/ ... _33430.jpg - rozumiem, że przez RCA-RCA dam radę podłączyć się z tym technicsem?) + później na spokojnie zapoluję na wzmaka i kolumny. Z tych onkyo jeszcze coś takiego oglądam:

http://allegro.pl/onkyo-integra-a-8650- ... 84449.html

http://allegro.pl/onkyo-integra-a-8450- ... 11685.html
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4577
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Technics SL-D3 + Onkyo Integra A-8250 + Dali Concept 1 - doradzicie?

#4

Post autor: zelazny »

Kurde ceny poszły w górę, Technics SL-DD33 za 540 zł. Za swojego SL-1700 dałem 500 zł.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Technics SL-D3 + Onkyo Integra A-8250 + Dali Concept 1 - doradzicie?

#5

Post autor: Regsoft »

mechanizm pisze: podłączę go roboczo do miniwieży
Musiałbyś mieć jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy. Sensowne minimum to 100 zł choć za takie jak masz wbudowane w te Onkyo musiałbyś dać pewnie ze >=200 zł. Trochę szkoda kasy jak chcesz kupować wzmak z przedwzmacniaczem ...
mechanizm pisze: Z tych onkyo jeszcze coś takiego oglądam
Druga cyfra to generacja (starsze chyba fajniejsze choć szansa na złom większa, nowszych niż 6 nie proponuję). Dwie ostatnie cyfry to klasa w danej generacji (np. 90 to topowe, 20 najsłabsze) ...
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Technics SL-D3 + Onkyo Integra A-8250 + Dali Concept 1 - doradzicie?

#6

Post autor: Regsoft »

zelazny pisze: Kurde ceny poszły w górę, Technics SL-DD33 za 540 zł. Za swojego SL-1700 dałem 500 zł.
Ja za swojego Technics'a dałem 300 zł, ale chyba tak dobrze nie wyglądał i nie miał kwarcu. Wiesz jak jest. Skoro lepsze Technics'y (czy inne Luxmany :lol: ) sprzedają się za wielokrotność tej kwoty to cena nie wydaje się straszna. Z resztą o czym my piszemy? Kupisz za to raptem jedynie parę nowych płyt. No i masz wciąż szanse, że nie stracisz przy odsprzedaży. Powiesz to o nowych gramofonach? PS. Dlatego też jakoś strasznie mi się nie śpieszy aby sprzedawać swoje Soniacze ... :think:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Technics SL-D3 + Onkyo Integra A-8250 + Dali Concept 1 - doradzicie?

#8

Post autor: Regsoft »

mechanizm pisze: A może takie cudo
To nie ten dział ! :D
A może czas się podłączyć z tymi pytaniami w odpowiednim wątku zakupowym (np. typu Wzmacniacz do 500 zł) ?
Wiem, że każdy nowy forumowicz chciałby mieć swój uniwersalny, prywatny wątek ale jak się dostosujesz to zyskasz więcej informacji i pomocy 8-)
ODPOWIEDZ