Gramofon - jaki?!

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Gramofon - jaki?!

#1

Post autor: wojciech06 »

Wiem!, wiem! - dużo już było o gramofonach, jakie wybrać (kupić). Miałem dawno temu gramofon Artur Stereo Unitra WG 903, póżniej wieżę Sony z gramofonem (zestaw) - oznaczenia już nie pamiętam - i słuchałem muzyki z czarnych krążków. Potem długo nic, bo były inne ważniejsze wydatki - własna rodzina, aż naszedł z wiekiem czas i powrót do dawnych lat - młynek ręczny do mielenia kawy w ziarenkach, maszynka do golenia na żyletki. Teraz przypomniał mi się gramofon (aż się kręci łezka w oku!!!). Udało mi się kupić w 2009r. zestaw ONKYO - amplituner (odbiornik AV) TX-SR507 oraz odtwarzacz DVD DV-SP406, kolumny Maudio. Już wtedy planowałem kupić w przyszłości gramofon. Rozglądałem się za nowymi - Denon DP-29F, Sony PS-LX300USB, Pioneer PL-990. Niestety nic dobrego o nich nie pisano. Zacząłem czytać o gramofonach TU na stronie i stwierdziłem, że lepiej kupić używany gramofon oraz przedwzmacniacz. Wiem, że bardzo wiele osób uzyskało TU pomoc w wyborze i zakupie gramofonu.
Proszę więc o pomoc jaki gramofon + przedwzmacniacz warto kupić - szczególnie z pośród wystawionych na allegro. Mogę przeznaczyć po konsultacjach z moją lepszą połową - 700 zł.
Z góry dziękuję za pomoc
Wojtek
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Gramofon - jaki?!

#2

Post autor: eenneell »

Cześć!
To byla okazja!;
http://allegro.pl/bangolufsen-beogram-3 ... 83129.html
ale przegapiłem :cry:
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon - jaki?!

#3

Post autor: wojciech06 »

Szukam i rozglądam się po allegro już 2 miesiące. Wiem, że nie zawsze sprzedający oferują dobry gramofon, wbrew ich zapewnieniom w opisie. Podchodzę z dystansem do kupna. Obecnie w obszarze moich zainteresowań jest firma Technics - wiem, że są też inne firmy.
Czy ktoś jest w stanie mi poradzić, jaki wybrać gramofon?
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
ODPOWIEDZ