Daniel - czy warto kupować coś lepszego?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maroza
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:35
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Lublin

Daniel - czy warto kupować coś lepszego?

#1

Post autor: maroza »

Witam
Od dłuższego czasu słucham czarnych płyt i czuje, że ta historia zaczyna mnie coraz mocniej wciągać :D Obecny sprzęt to Unitra Daniel 1981 z at-95e przez wzmacniacz Harman/kardon pm645 i Tannoye m2. Zastanawiam się nad zmianą gramofonu - chyba najsłabszego punktu tego zestawu. Pytanie jest takie: czy warto sprzedać Daniela (który ostatnimi czasy osiąga ceny horendalne) i kupić coś w budżecie do 1000 zl? (ofc używka) Czy różnica w dzwięku będzie wyraźnie odczuwalna? Czy raczej bawić się w modyfikacje unitry? Mało gramofonów słyszałem i ciężko mi się zdecydować. Chodzi mi o coś pokroju Technicsa sl-q2. Dzięki ;)
:arrow: https://www.instagram.com/czarny_placek/

Jest: Thorens TD-160 Super + SME 3009 S2 Improved + Shure V15 III - iFi Zen Phono - JVC JA S55 - Pioneer S710

Było: Pioneer PL-12D, Pioneer PL-A38S, Grundig PS 3500, Daniel, HK PM645, Tannoy M2
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Daniel - czy warto kupować coś lepszego?

#2

Post autor: darkman »

Chyba warto z tym Danielem jeszcze pobyć. Można go doprowadzić do bardzo fajnego stanu. Kolega nasz Obywatel@ ma spore doświadczenie w tej materii i wiedzę. Zapewne Ci doradzi co można zrobić z Danielem. Moim zdaniem sentymentalny i całkiem fajny model. Szkoda się pozbywać.

Na początek możesz najmniej boleśnie np zmienić wkładkę (epoka Daniela to nadal wkładki Shure, m.in.). Ten krok jest mało ryzykowny, bowiem wkładkę tę czy inną możesz potem zachować do nowego gramofonu (najlepiej typ mocowania 1/2").
Posłuchać, wyrobić sobie zdanie pt "czego oczekuję i co chciałbym zmienić w sensie brzmienia, czego mi brakuje?".
O SL-Q2 jest sporo na forum i to dość fajny model, ale warto by ostateczna decyzja była świadoma. Sugeruję poczytać też o innych modelach i różnicach w nich występujących. Zaletach i wadach. Zakładany budżet pozwala na dość szeroki wybór.
Awatar użytkownika
maroza
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:35
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Lublin

Re: Daniel - czy warto kupować coś lepszego?

#3

Post autor: maroza »

Dzięki za odpowiedź. W Danielu najbardziej przeszkadza mi to że cały czas coś szwankuje, często jest tak, że nie mogę posłuchać płyty bo ramię nie chce się przesunąć na płytę. Jak już zagra jest dobrze, zwłaszcza po wymianie wkładki na AT-95e. Na elektronice się nie znam, a skurczybyk ciężki jest i ciężko z nim jeździć po serwisach.Dlatego chciałbym coś niezawodnego, do czego sens będzie montować później droższe wkładki. Stąd moja myśl o Technicsie, chociaż ceny bardzo poszły w górę.
:arrow: https://www.instagram.com/czarny_placek/

Jest: Thorens TD-160 Super + SME 3009 S2 Improved + Shure V15 III - iFi Zen Phono - JVC JA S55 - Pioneer S710

Było: Pioneer PL-12D, Pioneer PL-A38S, Grundig PS 3500, Daniel, HK PM645, Tannoy M2
TandK
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2017, 11:05

Re: Daniel - czy warto kupować coś lepszego?

#4

Post autor: TandK »

Ja za dużego pojęcia o gramofonach nie mam wiec nie bardzo wiem czy powinienem się wypowiadać, w sumie zaczalem grac z winyli po baaardzo długiej przerwie, zaopatrzyłem się w Duala 506 - którego wyserwisowal mi kolega chrzan49 - i porównanie mam takie, ze brzmi genialnie, wole sluchac winyli niż cd, po prostu brzmia lepiej i to pomijając magie czarnego krazka, gramofon sprawuje się swietnie, full manual wiec nalatać się trzeba ale az się chce bo milo popatrzeć jak to wszystko pięknie dziala
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Daniel - czy warto kupować coś lepszego?

#5

Post autor: andre »

Daniela też można doprowadzić do stanu że przez wiele lat będzie działał perfekcyjnie .Ten sprzęt ma czterdzieści lat .Trzeba tylko chcieć.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Daniel - czy warto kupować coś lepszego?

#6

Post autor: Myszor »

maroza pisze:Dzięki za odpowiedź. W Danielu najbardziej przeszkadza mi to że cały czas coś szwankuje, często jest tak, że nie mogę posłuchać płyty bo ramię nie chce się przesunąć na płytę. Jak już zagra jest dobrze, zwłaszcza po wymianie wkładki na AT-95e. Na elektronice się nie znam, a skurczybyk ciężki jest i ciężko z nim jeździć po serwisach.Dlatego chciałbym coś niezawodnego, do czego sens będzie montować później droższe wkładki. Stąd moja myśl o Technicsie, chociaż ceny bardzo poszły w górę.

Przeczytaj: https://www.infoaudio.pl/artykul/120,po ... yli-daniel
ODPOWIEDZ