Zakup nowego gramofonu do 2500

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
kris013
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2017, 15:25
Gramofon: AudioTechnica AT-LP5
Lokalizacja: Iława

Zakup nowego gramofonu do 2500

#1

Post autor: kris013 »

Witam wszystkich. Chcę kupić swój pierwszy gramofon do mojego zestawu audio. Na chwilę obecną jest to Rotel RA-1062 (przedwzmacniacz MM) + Rotel RCD-1072 oraz B&W DM685. Muzyka, której głównie słucham to klimaty Iron Maiden, Metallica, Joe Bonamassa, Riverside, Ac/Dc, Deep Purple i tym podobne.
Budżet jaki mogę przeznaczyć to maksymalnie 2500 zł. W grę wchodzi tylko nowy sprzęt, ze względu na chęć zakupu w systemie ratalnym.
Przeglądałem forum i wiem, że większość z Was będzie namawiało mnie na zakup używanego sprzętu w tej cenie, co pozwoliłoby na lepszy model, jednak niestety ta opcja u mnie odpada.

Modele, spośród których chciałbym wybrać to:
- PRO-JECT Debut Carbon 2M RED
- Rega P2
- Thorens TD-190
- Dual CS 455-1
Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć jaki model będzie najkorzystniejszy?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#2

Post autor: kielek »

Moim zdaniem Thorens
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#3

Post autor: dev »

kris013 pisze: w systemie ratalnym.
kris013 pisze: namawiało mnie na zakup używanego sprzętu w tej cenie
kris013 pisze: jednak niestety ta opcja u mnie odpada.
Raty Allegro? ;)
Na elektronikę chyba są jeszcze 0%.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
kris013
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2017, 15:25
Gramofon: AudioTechnica AT-LP5
Lokalizacja: Iława

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#4

Post autor: kris013 »

Raty Allegro? ;)
Na elektronikę chyba są jeszcze 0%.
Dokładnie tak :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#5

Post autor: Wojtek »

Thorens albo Dual. Jedno i to samo w sumie. Wybierz tańszego z tych dwóch :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
raq
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2017, 08:18

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#6

Post autor: raq »

Witam
nie chce powielac tematu a nie znalazlem info
co myslicie o Pioneer PLX-500 ?
np http://www.lightingcenter.pl/pioneer-pl ... 20460.html
kris013
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2017, 15:25
Gramofon: AudioTechnica AT-LP5
Lokalizacja: Iława

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#7

Post autor: kris013 »

A który z wymienionych gramofonów ma na starcie najlepszą wkładkę? Czytałem, że Pro-ject ma w tej kategori cenowej bardzo dobrą wkładkę. Czy to prawda? Dodam, że przez najbliższy czas nie chcę nic zmieniać w zakupionym gramofonie.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#8

Post autor: Obywatel »

Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
kris013
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2017, 15:25
Gramofon: AudioTechnica AT-LP5
Lokalizacja: Iława

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#9

Post autor: kris013 »

Obywatel pisze:Z nowych brałbym tego:
http://www.studiopro.pl/rp-7000-gld,3,24003,29645
Czy możesz jakkolwiek uzasadnić wybór poza kwestią, iż ma potencjał aby stać się modelem kolekcjonerskim?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#10

Post autor: Obywatel »

W moim linku są parametry tego gramofonu, które mówią same za siebie.

Thorens / Dual są do przyjęcia. Natomiast Rega i Pro-Ject to jakieś dżołki a nie gramofony.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
kris013
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2017, 15:25
Gramofon: AudioTechnica AT-LP5
Lokalizacja: Iława

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#11

Post autor: kris013 »

Zapytam inaczej. Jakie są przesłanki, aby korzystać ze sprzętu przeznaczonego dla DJ-ów w domowych warunkach? Czy taki sprzęt oprócz bardziej pancernej budowy da lepszy dźwięk?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#12

Post autor: Obywatel »

Ten Reloop - podobnie jak jego pierwowzór, legendarny SL-1200 to nie są gramofony dla DJ-ów. SL-1200 zyskał jedynie uznanie DJ-ów za swoją wytrzymałą konstrukcję i doskonałe parametry techniczne. Nota bene, za 2500 zł mógłbyś stać się posiadaczem SL-1200, który jest bez porównania lepszy od dzisiejszych wydmuszek.

Natomiast jeśli pozostajemy przy nówkach, to co przemawia za Reloopem? Posiada wszystkie możliwe regulacje, direct drive z kwarcem, wow and flutter 0,02%. Jedyną jego wadą jest to, że jest to manual. To jest jedyna przewaga, jaką mają nad nim Thorens / Dual. Natomiast jeśli chodzi o Pro-Jecta / Regę, to w ogóle szkoda czasu na rozmowę o nich.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#13

Post autor: darkman »

Joł... audiofindamentalizm kroczący :D
kris013 pisze: iż ma potencjał aby stać się modelem kolekcjonerskim?
W mojej opinii ten gramofon nie ma takiego potencjału. Kolekcjonerskości w nim tyle, co w chińskiej kopii Gibsona Les Paul Standard, który nie jest nawet średniej klasy Epiphonem, choć pochodzi z tej samej hali fabrycznej.
Obywatel pisze: które mówią same za siebie.
Tak. Papier wszystko przyjmie, a klawiatura to już bez ograniczeń :D
Obywatel pisze: Natomiast Rega ..) to jakieś dżołki a nie gramofony.
A to z jakiego powodu? Możesz rozwinąć tę złotą myśl? P2 / RP serii II.. gdzie ten ubaw po pachy i joke?
W tym kontekście ten Reloop to po prostu fake. "Fejk" udający Technicsa dla ubogich DJów z aspiracjami do świecidełek. Łatwo jak widać jest pisać pejoratywy. Czyż nie?
kris013 pisze: Jakie są przesłanki, aby korzystać ze sprzętu przeznaczonego dla DJ-ów w domowych warunkach?
Żadnych. Nie ma też przeciwwskazań specjalnych. Pancernej budowy tego gramofonu jeszcze nikt nie udowodnił.
kris013 pisze: da lepszy dźwięk?
Lepszy? Od czego? Ale OK. W ogólności nie da, choć to obszerna kategoria.
Obywatel pisze: za 2500 zł mógłbyś stać się posiadaczem SL-1200, który jest bez porównania lepszy od dzisiejszych wydmuszek.
Tak. Podpisuję się, ale dostać dobrą sztukę to właśnie sztuka :mrgreen: I Ty to wiesz znacznie lepiej ode mnie posiadając fantastyczny model Technica i kilka byłych na koncie.
Obywatel pisze: wadą jest to, że jest to manual
Uuuu ..właśnie spowodowałeś dezabrobatę i uśmiech politowania u mojego Szanownego kolegi Regsofta@. Ze swej strony dołączam się do kondolencji :lol: :D
Obywatel pisze: Natomiast jeśli chodzi o Pro-Jecta / Regę, to w ogóle szkoda czasu na rozmowę o nich.
Nie popadajmy w skrajności. Oczywiście te gramofony są mocno przewartościowane itd.. paździerzowe.. itp z gumo od majtek tudzież recepturką ale są. Paru chłopaków na forum ma je i nauczyli się z tym żyć.
Obywatel pisze: To jest jedyna przewaga, jaką mają nad nim Thorens / Dual.
Akurat oba wymienione modele nie mają żadnych przewag na tym Reloopem poza entuzjastycznym opisem. Czy prawdziwym w praktyce? :think:
W mojej opinii jeśli Reloop, to owszem ale z tańszej serii i w zasadzie bez specjalnego wówczas ryzyka rozczarowania.
Jesli kris013@ nie ma żadnych ciągotek GJ-sko miksujących itd.. do muzy klubowej i grania audytoryjnego, ten wybór będzie chybiony.
Z drugiej strony wiem Obywatelu, że Ci się podoba ten model i że się nim zainteresowałeś dokładniej (też kiedyś przeglądałem opinie użytkowników). Czy to jednak wystarczająca przesłanka by miał go kupić kolega? :D
Kup i powiedz nam za pół roku czy było warto?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#14

Post autor: Obywatel »

darkman pisze: A to z jakiego powodu? Możesz rozwinąć tę złotą myśl? P2 / RP serii II.. gdzie ten ubaw po pachy i joke?
Ja rozumiem, że komuś może się podobać minimalizm, ale skąpić na przełącznik 33/45 to już jest ekstremizm Obrazek
darkman pisze: Uuuu ..właśnie spowodowałeś dezabrobatę i uśmiech politowania u mojego Szanownego kolegi Regsofta@. Ze swej strony dołączam się do kondolencji :lol: :D
Z mojego punktu widzenia pełen manual to nie jest zaleta. Minimum to zatrzymanie silnika i uniesienie windy na koniec płyty. Choć oczywiście jeśli ktoś preferuje gramofony w pełni manualne to ja to przyjmuję.
darkman pisze: Jesli kris013@ nie ma żadnych ciągotek GJ-sko miksujących itd.. do muzy klubowej i grania audytoryjnego, ten wybór będzie chybiony.
Jeśli tylko gramofon trzyma zadeklarowane przez producenta parametry, to używanie w domu sprzętu, który obiegowo uchodzi za DJ-ski nie skutkuje ani dla płyt ani dla dźwięku ani dla użytkownika żadną ujmą w porównaniu do sprzętów uznawanych za domowe. Trzeba tylko dokupić pokrywę.
darkman pisze:
Kup i powiedz nam za pół roku czy było warto?
Bardzo bym chciał, ale niestety brak miejsca. No i ot tak wyjąć z kieszeni 2 kafle na fanaberię to też trochę byłaby przesada. Ale gdybym rozważał nowy sprzęt, to Reloop byłby jednym z kandydatów.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, 18:17 przez Obywatel, łącznie zmieniany 1 raz.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup nowego gramofonu do 2500

#15

Post autor: bluegi »

Ja szczerze mówiąc mam podobne zdanie, ale nie wiedziałem że już wolno takie mieć :D Kiedyś zostałem upomniany że reloopów nie polecamy, a sam miałem RP-1000 i RP-4000 i nie stwierdziłem żadnych problemów. I to były już orane reloopy (nie nowe).
Nie potrafiłem wtedy w pełni ocenić/porównać brzmienia, ale od kalibracji wkładki zacząwszy, przez smarowanie windy idąwszy, przez dostosowanie obrotów śrubą jak się pasek naciągną w rp-1000 :P do suwaczka z prawej idąwszy dalej, a na idealnie łapanych obrotach (w przypadku rp-4000) skończywszy nie miałem żadnych zastrzeżeń.
Żadnych brumień, przydźwięków, cyrków z ramieniem, gubienia ścieżek, problemów z wyważeniem czy cokolwiek jeszcze można sobie wyobrazić nie stwierdziłem. RP-4000 miał tak mocny silnik że z igłą na talerzu od momentu naduszenia "start" praktycznie po chwili miał pełne obroty.
Jak na moje oko mógłbyś sobie nawet RP-1000 nowego za 5 stów kupić przejściowo, a przyszłościowo po prostu zbierać na coś bardziej pro, gotowego do smarowania i przywracania do żywych z pomocą forum :)
Btw. ten złoty akurat mi się nie podoba. Taki dla cygana 8-)
ODPOWIEDZ