nowy gramofon do 500 - 600 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
beemka30
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2011, 18:25

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#16

Post autor: beemka30 »

Witam Magdo :) I wiele wiele innych osób :) czemu uparłaś się na nowy sprzęt ?? Nie pasuje Ci klasyk jakim jest ELAC 810 viewtopic.php?f=11&t=1159 owszem nie jest to nowe ale jest to piekny i dobry sprzęt który ma juz parenascie lat i jeszcze raz tyle ma przed sobą :) Bardzo ładny dzwięk :)Tylko musiała byś dokupić sobie kolumienki :) Takiego kombajna cięzko jest już dostac :) Jeeli ktos by znalazł coś takiego na internecie to chciał bym zobaczyć link :) I pogratulować tej osobie :)
beemka30
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2011, 18:25

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#17

Post autor: beemka30 »

Kombajn jest tylko jeden :D http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=1159 zapraszam do oglądniecie :) Na pewno jest to dobry i wytrzymały sprzęt :D Przetrwał juz parenascie lat i jeszcze dwa razy tyle ma przed sobą :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#18

Post autor: Wojtek »

Taka frajerska "bajera" za daleko Ciebie nie doprowadzi beemka30. Przynajmniej nie tutaj :D

Zresztą, jak ktoś ma 500 lub 600 złotych do wydania to nie polecam iść drogą tego akurat sprzętu. Za bardzo przekombinowany "kombajn" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nowy gramofon do 500 - 600 zł

#19

Post autor: krolix »

Magda pisze: nie znam sie zupełnie na sprzęcie, dlatego napisałam na waszym forum - bo myślałam, że mogę liczyć na dobrą poradę.
Ale widzę, że co nie którzy myślą, że są tu tylko sami "wielcy znawcy" tematu.
Nie ma co się obrażać. :) Za 600 zł po prostu nie da się kupić całego, nowego i przyzwoicie grającego zestawu. Nawet jeśli chodzi o sprzęt używany to będzie to ciężka sprawa, choć przy sporej dawce szczęścia może się udać. Jeżeli naprawdę chcesz wyciągnąć ze swoich płyt choć trochę satysfakcjonującego brzmienia, powinnaś po prostu troszkę pieniędzy jeszcze odłożyć. Kupowanie plastikowego kombajnu to zwyczajnie wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wbudowane głośniki nie dadzą żadnego efektu stereo, brzmienie będzie do bani, płyty mogą zużywać się w przyspieszonym tempie a do tego umieszczenie różnych urządzeń w jednej obudowie najczęściej szybko skutkować będzie awariami. Zwłaszcza, że nie czarujmy się, przy takiej cenie będzie to bardzo słaba elektronika. Zdecydowanie lepiej zrobisz, jeśli odłożysz jeszcze jakieś 300 zł i zaczniesz powoli kupować wszystkie "klocki" (wzmacniacz, gramofon, kolumny /no, jakieś nawet zdaje się, że już masz?/) oddzielnie. A wtedy, jeśli zapytasz o konkretny sprzęt to podejrzewam, że pomocne opinie na forum bez problemu uzyskasz, o czym świadczy wiele znajdujących się tu tematów.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#20

Post autor: Wojtek »

Pisząc poprzedni swój post nie zwróciłem uwagi, że Magda wypowiedziała się jeszcze na końcu poprzedniej strony :D

Magda:
Otóż, ten Roadstar to właśnie przykład takiego nowego, ale kiepskiego kombajnu. Główny problem tych sprzętów to naprawdę kiepskiej jakości moduł gramofonowy, a przecież o to chyba głównie chodzi w tym całym ambarasie. Cała reszta jeszcze jakoś by uszła jako domowa mini-wieża w stylowym opakowaniu.

Tak więc krolix ma rację aczkolwiek niekoniecznie pochylam się nad sugestią powiększenia budżetu. Jasne jest, że łatwiej jest wybierać jak się ma więcej pieniędzy, ale nie powiedziałbym by było to konieczne.
Budżet wynoszący około 900 złotych dawałby o tyle fajną możliwość, że można by go spokojnie podzielić na 3 i za każdą z tych części (+/-) zakupić kolejny "klocek", a po 300 złotych spokojnie można coś naprawdę fajnego do kupy zebrać.

Możesz przejrzeć sobie już istniejące wątki zakupowe w kolejnych działach forum (dot. wzmacniaczy, gramofonów, itd.), a szczególnie te które w tytule mają już ograniczenia budżetowe, żeby dać jakiś pogląd na sytuację.

Tam też ewentualnie proponowałbym przenieść gadkę a propos konkretnego poszukiwania modeli za konkretną sumę, gdyż robienie tego tutaj wybiegłoby trochę poza temat.

Wiem, że sam wspomniałem o starszych kombajnach typu zintegrowanego wzmacniacza/amplitunera z gramofonem, ale niestety te dobre są dość rzadkie, nawet u nas, stąd nie pokładałbym tutaj zbyt wielkiej nadziei. Dlatego też najbardziej realną opcją pozostaje kwestia zakupu każdego klocka z osobna.

Od czego zacząć kwestię zakupu używanego zestawu? Chyba najlepiej od wzmacniacza lub wzmacniacza i gramofonu (jeśli będzie możliwe takie polowanie na dwie rzeczy zamiast po kolei). Kolumny dopiero jak już będzie wzmacniacz.

Dlaczego taka kolejność? Otóż, sam nabyty używany wzmacniacz można łatwo sprawdzić za pomocą chociażby słuchawek i odtwarzacza mp3 (bądź komputera).

Sam gramofon, nie posiadając jeszcze wzmacniacza zintegrowanego, możemy przetestować jedynie funkcyjnie (czy kręci się talerz, automatyka ramienia działa dobrze, itd.), bo de facto nie mamy za bardzo jak posłuchać sygnału dźwiękowego, który wychodzi spod igły :)
Oczywiście wykluczam tutaj kombinacje polegające na podpinaniu gramofonu pod komputer i próba sprawdzenia dźwięku tą droga, aczkolwiek też jest to jakaś możliwość.

Kolumny na koniec gdyż te najlepiej dobierać pod posiadany wzmacniacz i jego możliwości zamiast robić to na odwrót (czyli szukać kolumny pod wzmacniacza). Dodatkowo, sprawa się ma podobnie jak z gramofonem, czyli że nie mamy za bardzo jak sprawdzić czy kupiliśmy sprawny sprzęt jeśli nie posiadamy wzmacniacza.

To tyle jeśli chodzi o taki wstępny "drogowskaz" :)

Aha, dodam jeszcze, że większość naszych nowych użytkowników poszukujących sprzętu nie zna się za bardzo na nim (jeszcze), tak więc nie jest to dla nas nic nowego ani dziwnego.

eenneell:
Nie mąć za bardzo, bo ciężko Ciebie zrozumieć tutaj :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#21

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:eenneell:
Nie mąć za bardzo, bo ciężko Ciebie zrozumieć tutaj :)
Sam mącisz robiąc "OT" :!: :evil:
"Nowy"nie jest synonimem "używany" :!:
"nowy gramofon do 500 - 600 zł" - to czemu robisz wyklad na temat starego sprzętu (sorki- używanego)?
Tak powstaje bałagan Drogi Mistrzu od porządku, ładu i "wszystkiegonaswoimmiejscu" ;) :) :P
Magda
Posty: 23
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:35
Lokalizacja: NT

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#22

Post autor: Magda »

Dziekuję za pomoc i opinie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#23

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:"nowy gramofon do 500 - 600 zł" - to czemu robisz wyklad na temat starego sprzętu (sorki- używanego)?
Naprawdę nie rozumiesz moich intencji i muszę się z tego tłumaczyć? :)
Myślałem, że to dość oczywiste, że skoro już tyle głosów stwierdziło zgodnie, że nie da się tych kryteriów spełnić, a sama koleżanka zaczęła objawiać lekkie zirytowanie, to wypadałoby jednak jakoś przystępnie przedstawić alternatywy by jednak jakiś sprzęt został zakupiony, a początkowy cel został spełniony :)

Magda:
Nie ma sprawy. Mam nadzieję, że jednak zasięgniesz porad a propos sprzętu używanego i skompletujesz sobie odpowiedni sprzęt na odpowiednią "kieszeń" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#24

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Naprawdę nie rozumiesz moich intencji i muszę się z tego tłumaczyć? :)
ze wzajemnością ;)
Doskonale rozumiem podejście Magdy do tematu gramofonowego- sprzęt nowy bez kombinowania, ryzyka związanego z "używką" i korzystania "od razu" ;)
Jeśli ktoś posiada płyty stare chodzone na Bambino, a nie audiofilskie rarytasy to sobie posłucha tych starych winyli od czasu do czasu :)
A do tego celu wystarczy chińszczyzna :oops:
Nie ma co "na siłę" kogokolwiek namawiać do "audiofilstwa"
Zrobi dziewczyna to co uzna za najlepsze dla Niej.
Zawsze będzie zadowolona:
z tego, że posłuchała rad,
albo. że nie posłuchała :)
"Jedno jest pewne, że winyl to nie CD i nie wystarczy cokolwiek do słuchania" :oops:
Magda
Posty: 23
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:35
Lokalizacja: NT

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#25

Post autor: Magda »

a co sądzicie np o takich gramofonach

- Pioneer PL-990 - cena ok 650 zł
- Lenco L-3807 - cena ok 700 zł
- Denon DP-29F - cena ok 700 zł
- Lenco L-3866 USB - cena ok 300 zł

czy warto na któryś z tych modeli zwrócić uwagę? Czy sa warte tej ceny?
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: nowy gramofon do 500 - 600 zł

#26

Post autor: ahaja »

Magda
To są plastiki. Podobne gramofony są sprzedawane na allegro 100-200zł. I są lepsze.
Chcesz nowy - pomyśl nad zwiększeniem budżetu >> Audio Technica AT PL120.

Jestem zupełnie zielona w sprawach sprzętu, ale zafascynowana urokiem czarnej płyty.
Takie zdanie napisałaś na początku - jak rozumiem podoba się Tobie dźwięk.
Czy możesz napisać w jakiej konfiguracji (na jakim sprzęcie) słuchałaś winyli, że tak się podobało?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nowy gramofon do 500 - 600 zł

#27

Post autor: krolix »

Wydaje mi się, że Magda zwiększyła już budżet i jeśli dalej będziemy jej polecać zwiększanie go, "bo już taki a taki model będzie grał lepiej", to przez wiele lat gramofonu sobie nie kupi. Zawsze bowiem, za "niewiele większe pieniądze" znajdzie się model lepszy. ;)
Tak więc jeśli traktować to jako kupno gramofonu startowego, to chyba można coś z tych wymienionych modeli w końcu wybrać, np. Lenco, wyglądający na klon Technicsa 1200. Potem można poeksperymentować z nową wkładką czy kupić nowy, lepszy gramofon. Oczywiście można też wybrać gramofon używany ale to już zależy od woli ponoszenia ryzyka. ;)
Magda
Posty: 23
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:35
Lokalizacja: NT

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#28

Post autor: Magda »

chyba nie ma znaczenia na czym słuchałam do tej pory moich winyli. Chciałam po prostu zakupić nowy sprzęt, bo niestety stary juz wysłużony. Co do używanych modeli to mam trochę dystans, bo nigdy nie wiadomo na co się tak naprawdę trafi.
Chodzi o jakiś dobry sprzęt, który nie będzie jak kosiarka niszczył płyt i jakość dźwięku będzie na dobrym poziomie, no i oczywiście w miarę przystępna cena.

Ponad 1000 zł to chyba jednak dla mnie za dużo, na sprzęt który będzie raz po raz wykorzystywany.
Dodam, że nie chodzi mi o gramofon do celów DJ-skich, tylko do słuchania muzyki w warunkach domowych.
Czy na prawdę nie ma nic dobrego za niższą kwotę - powiedzmy do 700 zł.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2011, 14:24 przez Magda, łącznie zmieniany 1 raz.
Magda
Posty: 23
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:35
Lokalizacja: NT

nowy gramofon do 500 - 600 zł

#29

Post autor: Magda »

A co sądzicie o jeszcze takich dwóch modelach (cena ok 700 zł)?

- Gemini TT-2000
- Reloop RP-2000 MK3
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: nowy gramofon do 500 - 600 zł

#30

Post autor: JacK »

Magda pisze: Co do używanych modeli to mam trochę dystans, bo nigdy nie wiadomo na co się tak naprawdę trafi.
Święte słowa :) Akurat to bardzo dobrze rozumiem, koledzy z forum zafascynowani starociami już niekoniecznie. Jakbym miał 700 zł. i chciał kupić tylko nowy sprzęt to kupiłbym tego Reloop-a. Jakbym miał więcej to AT PL120 którego już ahaja polecał.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ