Pro-Ject 1-Xpression III lub co innego

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
kacper_sax
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2012, 17:35

Pro-Ject 1-Xpression III lub co innego

#1

Post autor: kacper_sax »

Witam, chciałbym sprawić sobie gramofon jednak nie jestem pewien co wybrać. Kolega polecił mi właśnie Xpression'a ale może ktoś jest w stanie polecić coś innego? Do wydania mam ok.2000zł. A może jednak warto zainteresować się odrobinę tańszymi modelami jak DEBUT ESPRIT ITD.. póki co słuchałem na Danielu, jednak niestety musze go oddać bo był pożyczony od wujka :)
Dzięki wszystkim za każdą poradę.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pro-Ject 1-Xpression III lub co innego

#2

Post autor: Wojtek »

Czy gramofon musi być nowy? Przeglądałeś w ogóle forum? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kacper_sax
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2012, 17:35

Pro-Ject 1-Xpression III lub co innego

#3

Post autor: kacper_sax »

no pewnie że przeglądałem.. szczerze mówiąc, mam jakieś opory przed kupowaniem używanych.. chociaż może to błąd.
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Pro-Ject 1-Xpression III lub co innego

#4

Post autor: wlodek1001 »

miałem te same dylematy, ale zdecydowałem się ponad 3 lata temu na tego Pro Jecta i jestem bardzo zadowolony,jestem na etapie zmiany wkładki, mam aktualnie Ortofon OM 2 Red i celuję w lepszą wkładkę, może Blu lub Goldringa /Sumiko.
Gramofon dobrze zagra z lepszym pre ampem, od 2 tygodni mam Pro Ject Phono Box SII i dobrze gra z moim ampitunerem onkyo 875 w bi ampingu- kolumny B&W 603 kable Vdh CS 122. W perspektywie jakieś stereo, ale nie pali się, bo dźwięk jak na sprzęt dobry, dużo zależy od jakości płyt.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pro-Ject 1-Xpression III lub co innego

#5

Post autor: Wojtek »

A gdzie można dostać w Polsce Xpression 3 razem z wkładką za mniej niż 2k złotych?
Bo nie widziałem takiej oferty, pomijając same gramofony bez wkładek :)

Jeśli gramofon musi być nowy to na Twoim miejscu dołożyłbym trochę i sprawił sobie Regę P3.
Ewentualnie można sobie sprowadzić przez kogoś chociażby z UK za taniej.

Albo po prostu nabyć w kraju lekko używaną Regę za ułamek ceny.
kacper_sax pisze:A może jednak warto zainteresować się odrobinę tańszymi modelami jak DEBUT ESPRIT ITD.
Nie warto. Do tych modeli trzeba dokładać kasę żeby reprezentowały OK poziom (co najmniej zmiana talerza).
Tu także lepiej sięgnąć po Regę RP1 chociażby, aczkolwiek to są gramofony z okolic tysiąca złotych, a nie ponad 2k tak jak PJ Xpression czy Rega Planar 3, tak więc inna klasa :)
kacper_sax pisze:póki co słuchałem na Danielu, jednak niestety musze go oddać bo był pożyczony od wujka :)
No to teraz może być tylko lepiej :) A przynajmniej warto o to zadbać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kacper_sax
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2012, 17:35

Pro-Ject 1-Xpression III lub co innego

#6

Post autor: kacper_sax »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Wojtek: prawda, Xpression 3 jest aktualnie droższy ;/ aktualnie jak sprawdzam alllegro to jest tylko jedna Rega i tylko nowa. No nic, będę jeszcze śledził, może jak trafi się coś w dobrym stanie to zdecyduje się na używany.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pro-Ject 1-Xpression III lub co innego

#7

Post autor: Wojtek »

W razie czego alternatywnie pozostają jeszcze inne, starsze konstrukcje, niekoniecznie tak minimalistyczne jak Pro-Ject czy Rega :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kacper_sax
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2012, 17:35

Pro-Ject 1-Xpression III lub co innego

#8

Post autor: kacper_sax »

ech.. jednak zmiana, muszę zmniejszyć budżet i to aż o połowe!! ;/ W takim razie nie pozostaje mi nic innego ja używki.. Dzięki wszystkim za pomoc!!! Pozdrawiam
ODPOWIEDZ