B&W CDM1 - co sądzicie?

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

B&W CDM1 - co sądzicie?

#1

Post autor: chudy_b »

Witam
Składam zestaw do małego pokoju córki. Pokój ma jakieś 15m2. Kupiłem już ampli SANSUI G 4700 i szukam do niego kolumn. To muszą być małe monitory z otworem bassreflexu z przodu. W tej chwili najbardziej skłaniam się ku B&W CDM1. Niestety nie mam możliwości odsłuchania takiego zestawu. Może macie jakieś uwagi?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: B&W CDM1 - co sądzicie?

#2

Post autor: JacK »

Grałem z takich kolumn 3 lata, potem zmieniłem na troszkę nowsze B&W CDM1NT z których gram do dzisiaj. Wymagają starannego ustawienia i posadowienia na solidnych podstawach z przynajmniej półmetrową odległością od ścian. Nie nadają się na regałówki. Grają bardzo dobrze, może troszkę brakuje na dole, no ale to w końcu monitory. Czy zgrają się z sensui nie mam pojęcia. U mnie grały dobrze z końcówkami rotela i wzmacniaczem AVM. Z tańszami wzmacniaczami yamahą oraz onkyo słabiej. Wynika z tego że lubią solidną amplifikacje i bi-wiring też dobrze im robi. Trzeba też zwrócić większą niż w przypadku innych kolumn uwagę na własną pozycję odsłuchową. Kilkanaście centymetrów z fotelem do przodu lub tyłu robi różnicę !
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: B&W CDM1 - co sądzicie?

#3

Post autor: zbyszek1982 »

Ja bym się zbyt długo nie zastanawiał. Pytanie tylko czy wzmacniacz da radę, bo to kolumny niby 8 omów, ale mają spadek do 4 omów przy niskich częstotliwościach. Jak córka słucha dużo muzyki z syntetycznym basem, to membrany mogą furkotać jak szmaty :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

B&W CDM1 - co sądzicie?

#4

Post autor: chudy_b »

JacK pisze:potem zmieniłem na troszkę nowsze B&W CDM1NT
Warto było? Wiem o istnieniu modelu NT. Jest on jednak droższy i trudniej dostępny. Nie wiem czy warto sie szarpać na NT w moim przypadku.
JacK pisze:Wymagają starannego ustawienia i posadowienia na solidnych podstawach z przynajmniej półmetrową odległością od ścian. Nie nadają się na regałówki.
To słabo, bo u mnie będa stały właśnie na regale, w najlepszym razie na standach. I na pewno nie odsunę ich od ściany, bo pokój jest za mały. Wydawało mi się, że dzięki otworowi bassreflexu z przodu nie będzie im przeszkadzało stanie pod ścianą.
zbyszek1982 pisze:Jak córka słucha dużo muzyki z syntetycznym basem, to membrany mogą furkotać jak szmaty :)
Ona raczej nie będzie grała nimi głośno, wprost przeciwnie. Dlatego zależy mi żeby nie gubiły szczegółów przy cichym graniu.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: B&W CDM1 - co sądzicie?

#5

Post autor: JacK »

NT są jeszcze bardziej wymagające od swoich poprzedników. W Twoim przypadku nie masz szans na wykorzystanie potencjału tych kolumn. Na regał szukałbym czegoś ze starszej i w kraju mocno niedocenianej oferty niemieckiego Cantona.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ