Marka Schneider

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Marka Schneider

#1

Post autor: pan_winyl »

Dzień dobry forumowicze :)

Mam zagwózdkę teoretyczną. Często gęsto trafiamy na markę Schnider, czy to na allegro, czy w innych serwisach ogłoszeniowych. Kilka zestawów tegoż producenta słyszałem, zapoznałem się z historią marki (która jakoś nijak ma się do produktów) i pojawiło się we mnie pytanie-

czy i jakie macie opinie- ale poparte doświadczeniem, z kolumnami marki schneider? Niby firma od 1965 roku produkowała zestawy stereo low-cost, niemniej popełnili i takie smaczki:
http://hifi-vintage-audiophile.fr/image ... intage.jpg

na naszym rynku głównie spotykamy kolumny, gramofony, czasami wzmacniacze. Chciałbym poznać wasze zdani na ten temat.

Moje drugie pytanie, dotyczy innej marki - rodzimej i jest to bardziej PS tego tematu. Czy ktoś słyszał o marce Prima, powstałej i bodaj upadłej w 1989 roku, która zaprezentowała zestawy kolumn Sound? Marka Polska, ale nie ma o niej zbyt wielu informacji.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Marka Schneider

#2

Post autor: chrzan49 »

Schneider niemiecki robił co najwyżej średnią klasę .Naprawiałem nieco ich sprzętów i solidnie skonstruowane o ciekawym designie.Muzycznie poprawnie.Kolumn nie slyszałem.
Tomasz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Marka Schneider

#3

Post autor: Wojtek »

chrzan49 pisze:Kolumn nie slyszałem.
A o to właśnie chodzi w tym temacie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Marka Schneider

#4

Post autor: pan_winyl »

Naprawiałem nieco ich sprzętów i solidnie skonstruowane o ciekawym designie.Muzycznie poprawnie.
ok, czyli sprzęt poprawny ale nic ponad to. W sumie to cieszę się że ktoś odkopał temat, nawet jeśli nie do końca odpowiedziawszy na pytania :)

Od czasu założenia wątku słuchałem kilku modeli min. 8030 LS, 1100 LS (Manhattan), 8036 LS, 2001 LS oraz DCS-8070AS.

O ile oczywiście 1100 LS to kolumny nadające się do wykorzystania jedynie jako satelity, poprawnie oddające brzmienie jedynie w układzie 2+1 a najlepiej 5+1, o tyle cała reszta a zwłaszcza DCS-8070AS nie mają większych problemów brzmieniowych.
Dlaczego wyróżniam DCS? bo to kolumny aktywne, z dołączonym systemem obsługującym w postaci equalizera z szeregiem wejść mikrofonowych. zakładam że system miał obsługiwać karaoke lub studia. Brzmieniowo podpadają mi pod to pierwsze, dużo góry, ciepły bas- bardzo dynamiczne. Niestety nie miałem możliwości posłuchać ich dłużej dlatego moja ocena nie jest pełna.

Co do podłogówek nie jest źle. Te zestawy, których słuchałem pracowały w układzie trójdrożnym, oczywiście nie był to high nd, więc delikatne przebarwienia były normą, ale nie zakłócały odbioru. Na pewno bas jest płaski, moim zdaniem to wina wytłumienia, ale nie miałem możliwości zajrzeć do środka :(

Miałem też możliwość posłuchania jednej konstrukcji podłogowej dwudrożnej, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Niestety nie pamiętam jej oznaczenia. Z tego co zapamiętałem, różniła się znacząco od standardowych kolumn. Nie miała charakterystycznych plastików podtrzymujących maskownice, a te ostatnie zasłaniały tylko głośniki, kończąc się w 1/3 obudowy.

Nie pamiętam jaki był głośniki wysokotonowy, niski to chyba 16 cm na gumie. Brzmiały bardzo dobrze, pomimo małych rozmiarów jak na podłogówki (nieco ponad 70 cm wysokości niecałe 20 cm szerokości i trochę ponad 25 głębokości) Były dynamiczne, nie było już przebarwień. Co prawda bas nie powalał (zbyt mały przetwornik) ale był punktowy i moim zdaniem wystarczający (do filmów pewnie trzeba byłoby dołożyć sub).

Podsumowując trochę tego słuchałem, uważam że większość zestawów na alle. jest przeceniona ze względu na to że to np. podłogówki. Cena do 200 zł jest akceptowalna, za wyższe modele nie odpowiadam.

Kolumny aktywne nie wiem jak ocenić cenowo - te których słuchałem właściciel wystawiał za 250 zł. teraz widzę podobny uszkodzony zestaw za 220 zł. Nie mam doświadczenia w kupowaniu tego rodzaju kolumn więc :) ocena pozostaje wam.

Czy poleciłbym markę na pierwsze kolumny? Za mało modeli słuchałem, nie rozbierałem ich jedynie miałem przyjemność zobaczyć jak są wykonane z zewnątrz. Nie polecam na pierwsze kolumny- trzeba się osłuchać, mieć świadomość zakupu, tego czego chce się słuchać. Trzeba znać różnicę pomiędzy kulturalny basem a "potrzebuję mocnego basu do mojego 10 m2 pokoju". Jeśli chodzi o ich wykonanie to tutaj nie ma o co się przyczepić. Okleiny winylowe, zazwyczaj czarne, maskownice widziałem różne, od plastikowych ramek z naciągniętym materiałem po dechy z wyciętymi otworami na głośniki- i tak pewnie ląduj na końcu za kolumnami :). Przetworniki wyglądają ok, daleko im od CAT ale nie sprawdzałem co siedzi w środku. Jedyną rzeczą którą czuję i tutaj mam obawę, to wytłumienie, które albo jest w tych kolumnach szczątkowe albo nie ma go wcale. I to w każdych które słuchałem (nie licząc DSC- tam nie wiem w ogóle jak jest :D).

Może ktoś będzie miał jeszcze jakieś przemyślenia.

Co do PRISM sytuacja nieco się wyjaśniła, jeśli ktoś potrzebuje info to mogę podzielić się tym co sam znalazłem :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ