Acoustic Energy Aegis Neo 3

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Acoustic Energy Aegis Neo 3

#1

Post autor: Michalek »

Cześć,
Zakupiłem ostatnio w/w kolumny. Szukałem co prawda coś w stylu vintage, lecz akurat w tej kwestii musiałem liczyć się ze zdaniem żony, która stwierdziła że muszą pasować do salonu. No i pojawiły się Acoustic-y. Mam teraz do Was prośbę, czy moglibyście w kilku słowach opisać co o nich sądzicie. W sumie na forum nic nie znalazłem na ich temat a i w sieci za wiele nie ma. Podpięte są pod nad-a c 350 i grają na około 16 m/kw. Brzmienie mi odpowiada, natomiast ciekaw jestem czy jest to w miarę solidny wyrób.
Dziękuje.
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Acoustic Energy Aegis Neo 3

#2

Post autor: caveas »

Zależy czego szukasz w dźwięku. To dosyć szczegółowe , a przy tym niemęczące kolumny z NADami tworzą przeważnie przyjemny , gładki a nie pozbawiony dynamiki (nie mówię o bumieniu basu) obraz muzyczny.
Warto je odsunąć od tyłu i dobrze rozstawić ; wtedy oddadzą dobrą szeroką i głęboką scenę. Jeśli są nowe albo zastałe warto pograć na nich trochę głośniej , żeby się "dotarły" Po tygodniu można je dopiero oceniać.
Posłuchaj swojej różnej stylowo ulubionej muzyki - Jeśli Tobie i Twojej rodzinie odpowiada to życzę miłego odkrywania nieznanych dźwięków.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Re: Acoustic Energy Aegis Neo 3

#3

Post autor: Michalek »

Dzięki Caveas. Kupiłem używki, odsunięte od ściany mam tak na 40 cm, z rozstawieniem na razie nie poszaleje - kojec zagościł na jakiś czas w salonie. Przesiadłem się z eltax-ów i różnica jest naprawdę odczuwalna (na korzyść acoustic).
Pozdrawiam.
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Acoustic Energy Aegis Neo 3

#4

Post autor: caveas »

"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
Tak tylko trzeba uważać z tym pukaniem. Owszem nie ma nic gorszego niż "zlekceważona" kobieta. W efekcie mam synka 1 7/12 :)
A tak poważniej:
Spasowały się? słychać trochę " drugiego dna"?
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Re: Acoustic Energy Aegis Neo 3

#5

Post autor: Michalek »

caveas pisze:Spasowały się? słychać trochę " drugiego dna"?
Myślę że tak, choć dopóki mam kojec w salonie nie dam rady pokombinować z ustawieniem. Grunt że ucho cieszy.
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
ODPOWIEDZ