Denon DP-29F - głośniki

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Ronson1
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:33

Denon DP-29F - głośniki

#1

Post autor: Ronson1 »

Witam

Potrzebuję pomocy w następującej sprawie, kupiłem dla swojej lubej w prezencie na święta gramofon Denon DP-29F. Moje pytanie brzmi następująco, czy da się podłączyć głośniki bezpośrednio do tego gramofonu pomijając wzmacniacz ? (aktualnie stać mnie tylko na gramofon + głośniki, wzmacniacz chce jej dokupić w przyszłości). Jeżeli jest taka możliwość to czy możecie mi poradzić jakiś zestaw głośników stereo w cenie do 500 zł który pasowałby wizualnie do tego modelu gramofonu (gramofon jest w kolorze srebrnym). Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Denon DP-29F - głośniki

#2

Post autor: Winters »

Ronson1 pisze: czy da się podłączyć głośniki bezpośrednio do tego gramofonu pomijając wzmacniacz ?
Nie.
DIOMEDES KATO
Ronson1
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:33

Re: Denon DP-29F - głośniki

#3

Post autor: Ronson1 »

W takim razie drugie pytanie, czy da się ten gramofon podłączyć do zwykłej wieży bez zakupu dodatkowego wzmacniacza ?
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Denon DP-29F - głośniki

#4

Post autor: Kocewicz »

Raczej nie. Potrzebny jest przedwzmacniacz, chyba że "wieża" jest rozbudowana i ma wejście phono. Chociaż z tego co czytam, to ten Denon akurat ma wbudowany przedwzmacniacz.

Tak właściwie, czemu kupiłeś nowy gramofon wątpliwej jakości? W tej cenie mógłbyś mieć dobry zestaw składający się z gramofonu, wzmacniacza i kolumn.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Denon DP-29F - głośniki

#5

Post autor: krolix »

Czemu "raczej nie", skoro ma wbudowany przedwzmacniacz? Bez problemu da się ten gramofon podłączyć do wieży posiadającej wejście "aux". A czy mógłby mieć w tej cenie (gramiak ten można kupić od 550 zł) dobry zestaw gramofon-wzmak-kolumny? Może tak, może nie, wszystko zależy od szczęścia, bo na aukcjach roi się od sprzętu z wadami.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Denon DP-29F - głośniki

#6

Post autor: Wojtek »

Ronson1 pisze:W takim razie drugie pytanie, czy da się ten gramofon podłączyć do zwykłej wieży bez zakupu dodatkowego wzmacniacza ?
To zależy czy "zwykła wieża" ma jakiekolwiek wejście ;) Przy takich pytaniach lepiej podawać konkrety, czyli model.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ