Małe bywa piękne :)

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Małe bywa piękne :)

#1

Post autor: Robert007Lenert »

Czasami brak miejsca w pokoju na kolejne duze monitory, badz w ogole na monitory daje komus zagwozdke. Bo chetnie by czekos posluchal z przyzwoitym dzwiekiem.... a tutaj nie ma jak wstawic kolum. Tak sobie pomyslalem , ze w tej zakladce mozna by rekomendowac malenstwa ktore potrafia brzmieniowo zawstydzic niejedne spore zestawy.
Od dluzszego czasu jestem posiadaczem zestawow Canton GX podpiete pod leciwy amplituner Philipsa oraz Cantony S /dwie pary/ "robia" razem w ukladzie pseudo quadro napedzane Radmorem. Nie sa to oczywiscie moje podstawowe glosniki.....ale brzmia jak na swoje rozmiary wrecz fantastycznie. Zwlaszca te starsze Canton S zapakowane w metalowe obudowy /maja lepsze wybrzmienie niz GX/. Oczywiscie ze milosnicy muzyki organowej czy tez industrial musza szukac czegos wiekszego badz dopelnic brzmienie subem, ale pozostali w moim przekonaniu powinni brac pod uwaqge te monitorki. Mimo swoich niepozornych rozmiarow potrafia zaskoczyc. A srodek i gorny zakres pasma maja wrecz wzorcowe / Canton GX lekko zbyt jasny , ale moze sie to podobac/. Ogolnie brzmieniowo zarowno Canton S jak i Canton GX ida w strone detalicznych monitorow studyjnych.
Awatar użytkownika
TJ61
Posty: 116
Rejestracja: 24 wrz 2012, 10:16

Re: Małe bywa piękne :)

#2

Post autor: TJ61 »

Oj Robert, zgadzam się, zgadzam bardzo. Podpisuje się obiema rękami, jak by sie dało to i uszami. Zakupiłem kolumny Canton Quinto 510, front wielkości kartki a4, trójdrożne. Niesamowite jak potrafią zagrać, przy takich gabarytach. Jak dla mnie do mieszkania w bloku nie potrzebuje nic innego. :whistle:
ten trik z trójkąta
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Małe bywa piękne :)

#3

Post autor: Wojtek »

Ty TJ61 w sumie chwalisz "normalne" Cantony, a Robertowi bardziej chodziło o te najmniejsze odmiany z tej stajni ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
TJ61
Posty: 116
Rejestracja: 24 wrz 2012, 10:16

Re: Małe bywa piękne :)

#4

Post autor: TJ61 »

Wojtek, ogólnie raczej chodzi o przeświadczenie, że kolumna to musi być zwalisty kloc. Że w litrażu czai się moc.
Moja wiedza na temat kolumn jest znikoma, więc jako laika zdecydowanie zaskoczyła mnie jakość reprodukcji dźwięku z kolumn wielkości A4, może komuś się to przyda. Sam też oszczędziłbym sobie niepotrzebnych wydatków, i głowkowania gdzie poustaiwiać litraże.
ten trik z trójkąta
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Małe bywa piękne :)

#5

Post autor: Wojtek »

TJ61 pisze:Wojtek, ogólnie raczej chodzi o przeświadczenie, że kolumna to musi być zwalisty kloc. Że w litrażu czai się moc.
Cantony generalnie są znane z dobrego dołu jak na swoje rozmiary, o czym "piejemy" nie od wczoraj, taka już renoma tych konstrukcji (i nie tylko tych, rodem z niemieckiej szkoły), ale to nie są magiczne kolumny, które potrafią przeskoczyć prawa fizyki, a wtedy już zaczynamy gadać m.in. o litrażu ;)

Tak więc co do tych przeświadczeń to wszystko jest kwestią perspektywy i potrzeb.
Inny może powie, że Cantony "dudnią" jak na podstawkowce, i bądź tu potem mądry ;)

Dobrze, że masz tak dobre doświadczenia ze swoimi kolumnami i jesteś z nich zadowolony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Małe bywa piękne :)

#6

Post autor: eenneell »

Ja swoje GX-y postawiłem na pełnolitrażowych... i różnicy "powalającej" nie ma; ciut, ciut brakuje dołu (wystarczy przekręcić gałę od basów o oczko, lub dwa). Biorąc różnicę wielkości to są NIESAMOWITE :!: :D
Do słuchania "domowego" w y ś m i e n i t e :D
PS
jeszcze cena! 150zł!
Awatar użytkownika
TJ61
Posty: 116
Rejestracja: 24 wrz 2012, 10:16

Re: Małe bywa piękne :)

#7

Post autor: TJ61 »

eenneell pisze:Ja swoje GX-y postawiłem na pełnolitrażowych... i różnicy "powalającej" nie ma; ciut, ciut brakuje dołu (wystarczy przekręcić gałę od basów o oczko, lub dwa). Biorąc różnicę wielkości to są NIESAMOWITE :!: :D
Do słuchania "domowego" w y ś m i e n i t e :D
PS
jeszcze cena! 150zł!
No własnie o to mi chodziło.
Fizyka fizyką, ucho uchem, wielkość wielkością a cena ceną.
ten trik z trójkąta
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Małe bywa piękne :)

#8

Post autor: eenneell »

eenneell pisze:PS
jeszcze cena! 150zł!
ZA 2 PARY :!: CZYLI 4 SZTUKI :D
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Małe bywa piękne :)

#9

Post autor: JacK »

Jak tak dalej będziesz kupował to sklecisz sobie domowe kino 5.1, a jak się rozpędzisz to nawet i 7.1 będzie :-)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Małe bywa piękne :)

#10

Post autor: yamahafan »

Co prawda nie używam ich osobiście, ale do kompletowanego zestawu do ciasnego pokoju postawiłem na Bose 201 series III. I muszę przyznać, że jak na tak zgrabne głośniki brzmienie, jakie z siebie wydają jest bardzo przyjemne i z powodzeniem przebija wiele "gabarytowych" konstrukcji. Chociaż to, czy nam się dźwięk podoba bardziej lub mniej to zawsze subiektywne opinie. Niemniej jednak jeśli ktoś szuka małych i dobrze grających kolumn, to na pewno jest to model wart uwagi.

A jeszcze bardziej polecam tą konstrukcję: http://www.humanspeakers.com/cgi-bin/pa ... cure-5.txt

U nas dość rzadko dostępne, kupiłem niespełna 2 lata temu za śmieszne ... 90 PLN od kogoś, kto chyba nie miał pojęcia co sprzedaje :D Brzmienie dla mnie idealne. A tym bardziej w zestawie z większymi 120C. W ogóle przypadkowo natrafiłem na EPI i nie szybko dam się przekonać do czegokolwiek innego, mimo tego że akurat te modele nie są "audiofilskie".
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
ODPOWIEDZ