Monitory Chario czy Celestion?

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
tomsi_tj
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2023, 07:57
Gramofon: Dual 704

Monitory Chario czy Celestion?

#1

Post autor: tomsi_tj »

Hej. Jak już wcześniej pisałem w powitalni rozglądam się za jakimś sprzętem do małego pokoju 14 m2. Między innymi za jakimiś sensownymi monitorami bo na podłogówki nie mam ani miejsca ani przestrzeni. Moją uwagę zwróciły ostatnio monitory :
Chario piccolo
Chario syntar 200
Celestion F18
Nie miałem okazji jeszcze posłuchać tych głośników. Czy może ktoś z Was może mi coś powiedzieć na ich temat?
Obecnie posiadam wzmacniacz Pioneer SA-606.2 x 40 W mocy wyjściowej. Myślę że na potrzeby tego pomieszczenia wystarczy. Człowiek który posiada na sprzedaż Chario piccolo, ma Pioneer SA-506 i twierdzi że rewelacja, ale osobiście będę mógł u niego posłuchać dopiero za tydzien.
Awena
Posty: 317
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:33

Re: Monitory Chario czy Celestion?

#2

Post autor: Awena »

F 18 do stereo się nadaje ciemne bez dynamiki i basu. Za to stojące f28 lub F 38 jak najbardziej
rakozik
Posty: 15
Rejestracja: 16 lut 2021, 16:06

Re: Monitory Chario czy Celestion?

#3

Post autor: rakozik »

Przyznam że nie słuchałem nigdy tego wzmacniacza, ale kolumny które tutaj wymieniłeś jak najbardziej i szczerze? Chario w porównaniu do tych celestion nawet bym nie porównywał, Chario moim skromnym zdaniem o klasę lepsze! Ale czy jest to dobry partner dla Twojego Pioneera?
Słuchałeś z tym wzmacniaczem jakichś zestawów głośnikowych? Jeżeli tak to jakie to były paczki i co się w nich podobało lub nie?
tomsi_tj
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2023, 07:57
Gramofon: Dual 704

Re: Monitory Chario czy Celestion?

#4

Post autor: tomsi_tj »

Dzięki rakozik, szczerze mówiąc też skłaniałem się dotychczas w tym kierunku. Wczoraj jednak trochę mi się namieszało w głowie , gdyż wpadł do mnie kolega ze swoimi Monitor Audio Bronze BX2. zostawił mi do wypróbowania i musze powiedzieć, że całkiem fajnie to gra, zwłaszcza że pokój jest mały 14m2 i potrzebuję tu muzyki raczej w tle przy kawce, drinku i rozmowie. Czytałem o tych monitorach dobre recenzje, oraz że nie są zbyt wymagające w stosunku do wzmacniacza i potrafią dobrze współpracować ze wzmakami o różnej charakterystyce. No i cena jest dość zachęcająca. Kolega chce za nie 800 pln, w ogłoszeniach widziałem od 1200 w górę. Mam czas przez weekend je pomęczyć i zdecydować.
ODPOWIEDZ