Pioneer HPM 70

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xytrasik
Posty: 138
Rejestracja: 04 cze 2022, 23:44
Gramofon: Dual CS 721
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Pioneer HPM 70

#1

Post autor: xytrasik »

Witam!
Troszkę się pośpieszyłem i zakupiłem Pionner HPM 70. Chciałem posłuchać jak Pionner brzmi, mam to podpięte pod Luxmana 405 a kręci wszystkim Dual CS 721. Brzmienie mi się podoba, ten bas z 25 cm fajnie, jakoś kosmicznie kolumny nie kosztowały. Manualnie jestem sprawny i zakupiłem je, aby przez zimę położyć obłóg dębowy, gdyż mam go za darmo, w garażu miło spędza się czas, a takie olejowane paczki pasują mi do salonu (35m2).
Tylko czy jest sens je modernizować, być może kolumny są takie niszowe, a jest sporo innych sposobów na oczekiwanie wiosny. Może je sprzedać i kupić HPM 100 i ten model ubrać w garnitur?
I w tych rozmyślaniach mam jeszcze pytanie odnośnie głośników wstęgowych w posiadanych HPM 70. Czy je w ogóle słychać? Przykładam ucho i jestem przekonany, że one milczą. Jak sprawdzić miernikiem czy one działają?
Pozdrawiam,
Mariusz
Awatar użytkownika
Nazareth
Posty: 193
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:31
Gramofon: Trio KP-700D
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Pioneer HPM 70

#2

Post autor: Nazareth »

Słuchaj Mariusz, jeżeli podoba Ci się ich dźwięk, to nakładaj fornir tym bardziej, że masz go za darmo :mrgreen:

Przed robotą stolarską sprawdź zwrotnicę, zawieszenia kolumn itp. Oceń czy to dobry obiekt do renowacji.

Cała seria hpm obrosła już legendą audio, szczególnie HPM 100. Miałem przyjemność słuchać jak grają te olbrzymy, robią duże wrażenie. Ich aktualne ceny też :roll:

Sam zostałem z serią 40 z jedwabnym zawieszeniem, wymieniłem wygłuszenie, oddałem zwrotnicę do oględzin i teraz grają aż miło :)

Też Mariusz :)
Trio KP-700D, Pioneer SX 750, Pioneer CT-F 7272, Pioneer PDS 901, Pioneer HPM 40 :)
Awatar użytkownika
xytrasik
Posty: 138
Rejestracja: 04 cze 2022, 23:44
Gramofon: Dual CS 721
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Pioneer HPM 70

#3

Post autor: xytrasik »

Hej Mariusz ;)
Troszkę poszperałem, opytałem też na grupie wychwalającej sprzęt Pioneera i niestety obecnie mam mieszane uczucia.
1. wykręciłem super tweteery, przyłożyłem omomierz i niestety przerwa, głośniki nie były grzebane, tam są napylone ścieżki, które z racji wieku przestają działać, naprawić się tego nie da.
2. szukam głośników na częściach ale pojawiły się tylko raz w znanym serwisie.
3. chciałem kupić na niemiecki e-bayu jakies hpm-40 lub 60 z rozerwanymi niskotonowcami, jednak nie mam takiej ogłady jak rdzenny niemiec i ciężko się dogadać, jak pytam o adres bo mam akurat znajomego co tam jeździ, to niemcy szybko ufni nie są.
4. mam ofertę zakupu HPM-100 w bardzo ładnym stanie, nawet nie odstrasza mnie kwota jaka padła, tylko awaryjność tych głośników wstęgowych i problem z ich zakupem.
Przez święta zastanowię się co robić.
Mariusz
Awatar użytkownika
xytrasik
Posty: 138
Rejestracja: 04 cze 2022, 23:44
Gramofon: Dual CS 721
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Pioneer HPM 70

#4

Post autor: xytrasik »

Witam!
Sprawy mają się tak. Wypiąłem wszystkie głośniki, zostawiłem jedynie wstęgi, podałem audio i wstęgi grają, ale strasznie cicho. Rozmawiałem z człowiekiem, który ma HPM-100 powiedział mi, że one mają tak cicho grać. W tygodniu jadę po półtorej HPM-50 to sobie posłucham wstęgi, czy faktycznie tak ma być.
Zaciekawiony tymi wstęgami przywiozłem do słuchania Dali Ikon MK-7. Tam wstęgi to aż trzaskają. W ubiegłym tygodniu kupiłem jeszcze Sony SS-G7, postaram się już coś z tego poskładać.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
hansolo
Posty: 283
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:08
Gramofon: Metz tx 4963
Lokalizacja: B-B

Re: Pioneer HPM 70

#5

Post autor: hansolo »

Warto się pchać w te wstęgi?
Skoro nie znasz dnia ani godziny kiedy to umrze a ratunku nie będzie znikąd.
Metz tx4963, pre Tisbury Audio Domino, Rotel ra-1062
Denon dcd-1290, Pioneer pd s601, dac Musical Fidelity V90, Google chromecast audio, Marantz sd4050, Magnat All Ribbon 5a
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer HPM 70

#6

Post autor: Wojtek »

xytrasik pisze:
06 sty 2023, 18:13
W ubiegłym tygodniu kupiłem jeszcze Sony SS-G7, postaram się już coś z tego poskładać.
Też fajne kolumny.
hansolo pisze:
06 sty 2023, 18:33
Warto się pchać w te wstęgi?
Dobre pytanie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
xytrasik
Posty: 138
Rejestracja: 04 cze 2022, 23:44
Gramofon: Dual CS 721
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Pioneer HPM 70

#7

Post autor: xytrasik »

Kolumny poszły w świat, wystawiłem na olx, sporo gapiów ale i zainteresowanych też.
Jakiś ogólnopolski boom na cokolwiek co ma logo Pioneera.
Podjechał dziś miłośnik audio, od czasu jak zwiozłem wzmacniacz od Pawelca Pioneerów nawet nie słuchałem. Dziś podpiąłem do odsłuchu i powiem, że przyjezdnemu gęba się uśmiechnęła a mi po części żal. Grało to razem słodko.
Interesant tak siedzi patrzy na mnie, co pozostało: Bierz, jak my się umówili.
Dziś pęknie butla wina, od jutra rzeczywistość i poszukiwanie HPM-100 lub 150. Te kolumny jednak są magiczne.
Awatar użytkownika
Nazareth
Posty: 193
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:31
Gramofon: Trio KP-700D
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Pioneer HPM 70

#8

Post autor: Nazareth »

Ja gram na HPM 40 od długiego czasu i gębą mi się nadal uśmiecha :D
Trio KP-700D, Pioneer SX 750, Pioneer CT-F 7272, Pioneer PDS 901, Pioneer HPM 40 :)
ODPOWIEDZ