Sekcja słuchawkowa

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Sekcja słuchawkowa

#1

Post autor: Squonk_94 »

Zdziwiłem się że nie ma jeszcze tematu ogólnego o słuchawkach. Lubicie tę formę przekazu? Słuchacie w domowym zaciszu na słuchawkach? Czy używacie słuchawek mobilnie? A może dla niektórych jest to rozwiązanie jako forma odsłuchu podczas pracy? Ostatnio słuchawki przeżywają rozkwit - przez ostatnie 10 lat do łask wróciły słuchawki planarne, pojawiły się słuchawki strojone pod krzywą Harmana, mnóstwo świetnych sprzętów z Chin za rozsądne pieniądze.

Dla mnie słuchawki przez dość długi okres były główną formą słuchania muzyki. Zdecydowanie preferuję słuchawki otwarte/półotwarte. Choć teraz już praktycznie w domu słucham tylko na kolumnach to czasem zdarzy się jeszcze założyć słuchawki. Na zewnątrz głównie dokanałówki - zwłaszcza przy pracach ogrodowych. Klasycznie na kablu - nadal nie przekonałem się do słuchawek bezprzewodowych.

Z ciekawych słuchawek na jakie ostatnio się natknąłem to zdecydowanie Sennheiser HD560S - świetne słuchawki, świetne strojenie z pudełka - choć jak zawsze EQ tylko poprawi. Ciekaw jestem też AKG K361/K371 strojonych pod Harmana. Słuchałem ich tylko przez chwilę po BT, dźwięk był lekko mówiąc słaby ale nie zagłębiałem się wtedy w temat. Z chęcią posłuchałbym ich po kablu.

A jak jest ze słuchawkami u Was?
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 828
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Sekcja słuchawkowa

#2

Post autor: BRob »

Jak ktoś nie ma możliwości adaptacji (przynajmniej podstawowej) pomieszczenia, w którym słucha muzyki to słuchawki są jedynym (dla niektórych nie akceptowalnym) wyjściem. Ja używam z dwóch powodów, po pierwsze dlatego, że nie mam warunków do odsłuchu z kolumn a po drugie nie każda słuchana przeze mnie muzyka jest akceptowana przez rodzinę. :D
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1143
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Sekcja słuchawkowa

#3

Post autor: pawelgrab »

BRob pisze:
28 paź 2022, 17:11
Ja używam z dwóch powodów, po pierwsze dlatego, że nie mam warunków do odsłuchu z kolumn a po drugie nie każda słuchana przeze mnie muzyka jest akceptowana przez rodzinę.
u mnie natomiast słuchawki robią za wystrój wnętrza i za wieczorną lampkę na pilota łącznie z pc :lol: :
IMG_20221028_152755.jpg
IMG_20221028_163652.jpg
IMG_20221028_165142.jpg

a tak na poważnie to zdarza mi się też używać. Od kilku ładnych lat są to hyperx cloud 2 -
słuchawki typu zamkniętego

używam z powodzeniem w stereo zarówno w gierkach jak i systemie audio, natomiast będąca
w zestawie zewnętrzna rozbudowana karta dzwiękowa (7.1).zalega gdzieś w pudełku :mrgreen: .


Zaletą jak dla mnie jest fakt, że świetnie a wręcz idealnie izolują i tłumią dźwięki otoczenia (wg. producenta do 20 db) do tego nie przenoszą dźwięków na zewnątrz - typ zamknięty, bardzo wygodne do wielogodzinnego użytku, w komplecie dodatkowe nauszniki welurowe.

Trochę słuchawek przerobiłem w życiu i według mnie są idealnym kompromisem między pc a audio :think: , jak dla mnie dobra jakość dźwięku i świetne brzmienie - jest czystość, przestrzeń, rozdzielczość i dynamika.
Z całą pewnością nieporównywalnie lepsze niż dostępna tandeta w markietach do 100 czy 200 PLN.

dane techniczne:
słuchawki wokółuszne, zamknięte
pasmo przenoszenia: 15 Hz–25 kHz
przetworniki: 53 mm
impedancja: 60 ohm
czułość: 98 dB +/- 3 dB
zniekształcenia mniejsze, niż 2%
izolacja: –20 dB
nacisk pałąka: 5 N
waga: 320 g (350 g z mikrofonem i przewodem)
karta dźwiękowa: z DSP
długość kabla: 1,1 m + 2 m (karta dźwiękowa)
mikrofon: 50 Hz–18 kHz (pojemnościowy)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Sekcja słuchawkowa

#4

Post autor: Squonk_94 »

BRob pisze:
28 paź 2022, 17:11
Jak ktoś nie ma możliwości adaptacji (przynajmniej podstawowej) pomieszczenia, w którym słucha muzyki to słuchawki są jedynym (dla niektórych nie akceptowalnym) wyjściem. Ja używam z dwóch powodów, po pierwsze dlatego, że nie mam warunków do odsłuchu z kolumn a po drugie nie każda słuchana przeze mnie muzyka jest akceptowana przez rodzinę. :D
Słuchasz na słuchawkach vinyli?
pawelgrab pisze:
28 paź 2022, 18:37
są to hyperx cloud 2
Też je mam! Nawet 2 pary, bo w pierwszych padł kabel. Bardzo fajne sluchaweczki. Używam głównie do grania i rozmów. Tak jak piszesz - bardzo dobra jakość wykonanie jak na cenę. Wyposażenie też całkiem niezle. Tylko ten kabel... wykonany ładnie, w oplocie. Jednak padł na laczeniu. Co ciekawe pierwowzorem jest chiński Takstar PRO80 które jak pamiętam aż tak dobrze wykonane nie były.
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 978
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Sekcja słuchawkowa

#5

Post autor: cobra »

Ja również regularnie używam słuchawek, właściwie tylko ze wzmacnieczem słuchawkowym / dacem Fiio Q1.
Słuchawki to:
- Sony MDR-1A
- KZ ZS6
- Sennheiser HD4.50
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Sekcja słuchawkowa

#6

Post autor: amrowek »

Squonk_94 pisze:
28 paź 2022, 19:00
BRob pisze:
28 paź 2022, 17:11
Jak ktoś nie ma możliwości adaptacji (przynajmniej podstawowej) pomieszczenia, w którym słucha muzyki to słuchawki są jedynym (dla niektórych nie akceptowalnym) wyjściem. Ja używam z dwóch powodów, po pierwsze dlatego, że nie mam warunków do odsłuchu z kolumn a po drugie nie każda słuchana przeze mnie muzyka jest akceptowana przez rodzinę. :D
Słuchasz na słuchawkach vinyli?
pawelgrab pisze:
28 paź 2022, 18:37
są to hyperx cloud 2
Też je mam! Nawet 2 pary, bo w pierwszych padł kabel. Bardzo fajne sluchaweczki. Używam głównie do grania i rozmów. Tak jak piszesz - bardzo dobra jakość wykonanie jak na cenę. Wyposażenie też całkiem niezle. Tylko ten kabel... wykonany ładnie, w oplocie. Jednak padł na laczeniu. Co ciekawe pierwowzorem jest chiński Takstar PRO80 które jak pamiętam aż tak dobrze wykonane nie były.
Raczej był dobrze wykonany , a są bardzo podatne na moda i to jest Takstar :lol:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Sekcja słuchawkowa

#7

Post autor: Squonk_94 »

amrowek pisze:
28 paź 2022, 20:12
Raczej był dobrze wykonany , a są bardzo podatne na moda i to jest Takstar :lol:
Nie no, nie porównuj wykonania PRO80 do Cloudow. To jednak poziom wyżej. PRO80 były po prosto ok wykonane.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2022, 21:43 przez Squonk_94, łącznie zmieniany 1 raz.
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Sekcja słuchawkowa

#8

Post autor: Squonk_94 »

cobra pisze:
28 paź 2022, 19:04
Sony MDR-1A
Pamiętam że ówcześnie (pewnie koło 2016?) Bardzo mi się podobały i przez chwilę myślałem czy by ich nie kupić. Kiedy je kupiłeś? Bo chyba już zostały zastąpione
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 828
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Sekcja słuchawkowa

#9

Post autor: BRob »

Squonk_94 pisze:
28 paź 2022, 19:00
BRob pisze:
28 paź 2022, 17:11
Jak ktoś nie ma możliwości adaptacji (przynajmniej podstawowej) pomieszczenia, w którym słucha muzyki to słuchawki są jedynym (dla niektórych nie akceptowalnym) wyjściem. Ja używam z dwóch powodów, po pierwsze dlatego, że nie mam warunków do odsłuchu z kolumn a po drugie nie każda słuchana przeze mnie muzyka jest akceptowana przez rodzinę. :D
Słuchasz na słuchawkach vinyli?
Tak. Używam Beyerdynamic DT990. Mam je już tak długo, że nie pamiętam kiedy je kupiłem. :) Na pewno mają już kilkanaście lat.
Nie mam doświadczeń z innymi słuchawkami i zdaję sobie sprawę że to nie są topwe słuchawki, ale lubię na nich słuchać muzyki, odpowiada mi ich dźwięk.
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Sekcja słuchawkowa

#10

Post autor: Squonk_94 »

BRob pisze:
28 paź 2022, 23:03
Squonk_94 pisze:
28 paź 2022, 19:00
BRob pisze:
28 paź 2022, 17:11
Jak ktoś nie ma możliwości adaptacji (przynajmniej podstawowej) pomieszczenia, w którym słucha muzyki to słuchawki są jedynym (dla niektórych nie akceptowalnym) wyjściem. Ja używam z dwóch powodów, po pierwsze dlatego, że nie mam warunków do odsłuchu z kolumn a po drugie nie każda słuchana przeze mnie muzyka jest akceptowana przez rodzinę. :D
Słuchasz na słuchawkach vinyli?
Tak. Używam Beyerdynamic DT990. Mam je już tak długo, że nie pamiętam kiedy je kupiłem. :) Na pewno mają już kilkanaście lat.
Nie mam doświadczeń z innymi słuchawkami i zdaję sobie sprawę że to nie są topwe słuchawki, ale lubię na nich słuchać muzyki, odpowiada mi ich dźwięk.
Też bardzo fajne słuchawki. Duża różnice dźwiękowa robi zużycie padów. W 880 specjalnie "zuzywalem" pady żeby trochę inaczej grały. Jednak 990 też bardzo przyjemnie mi się słucha na oryginalnych padach (mam wersję czarną, nie wiem czy czymś się różnią).
W ogóle seria 7/8/9 była bardzo udana i do tej dość ceniona.
A co do topowosci to chyba nie ma się czym przejmować. Jeszcze 10-15 lat temu te słuchawki były praktycznie topem wraz z innymi słuchawkami na podobnym poziomie. Powyżej było niewiele. Dopiero w ostatnich latach nastąpił mocny wysyp słuchawek po kilka tys. ( W tym sporo planarnych).
Na pocieszenie słuchałem 1990 i wybitnie mi nie podeszły.
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 978
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Sekcja słuchawkowa

#11

Post autor: cobra »

Squonk_94 pisze:
28 paź 2022, 21:42
cobra pisze: ↑wczoraj, 19:04
Sony MDR-1A
Pamiętam że ówcześnie (pewnie koło 2016?) Bardzo mi się podobały i przez chwilę myślałem czy by ich nie kupić. Kiedy je kupiłeś? Bo chyba już zostały zastąpione

Mam je chyba ze 4 lata, nie kupiłem nowych (ale w stanie jak nowe).
Ergonomia wzorowa, można słuchać kilka godzin. Grają lekkim V, ale jednocześnie jest wrażenie, że przenoszą wszystko, niczego nie ograniczają. Ich brzmienie bardzo przypadło mi do gustu.
Często też słucham ZS6, które są bardziej neutralne.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Sekcja słuchawkowa

#12

Post autor: Squonk_94 »

cobra pisze:
29 paź 2022, 14:22
Squonk_94 pisze:
28 paź 2022, 21:42
cobra pisze: ↑wczoraj, 19:04
Sony MDR-1A
Pamiętam że ówcześnie (pewnie koło 2016?) Bardzo mi się podobały i przez chwilę myślałem czy by ich nie kupić. Kiedy je kupiłeś? Bo chyba już zostały zastąpione

Mam je chyba ze 4 lata, nie kupiłem nowych (ale w stanie jak nowe).
Ergonomia wzorowa, można słuchać kilka godzin. Grają lekkim V, ale jednocześnie jest wrażenie, że przenoszą wszystko, niczego nie ograniczają. Ich brzmienie bardzo przypadło mi do gustu.
Często też słucham ZS6, które są bardziej neutralne.
Z KZ nigdy nie mialem do czynienia. Sluchales cos innego z ich stajni?
Ja owczesnie zamiast Soniaczy wybralem AKG k551 - niestety pozbylem sie ich. Teraz zaluje bo to sa sluchawki ktore fajnie by uzupelnialy kolekcje. Szkoda ze juz nie mozna ich dostac nowych.
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 978
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Sekcja słuchawkowa

#13

Post autor: cobra »

Squonk_94 pisze:
29 paź 2022, 22:51
Sluchales cos innego z ich stajni?
Nie. Te kupiłem ze 4 czy 5 lat temu, poczytawszy wcześniej trochę w necie. Mam też do nich adapter bt, ale na kabelku jest zauważalnie lepiej.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3245
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sekcja słuchawkowa

#14

Post autor: bms01pl »

do "poważnego" słuchania muzyki używam beyerdynamic dt880. do muzyki z telefonu ale na kabelku - koss porta pro. bardzo dobre słuchawki z wieczystą gwarancją - wymieniałem już dwa razy (raz urwał się kabel - zdziwiłem się, że wymienili, drugi raz wyrobiło się "trzymanie" głośnika w pałąku). do prac na zewnątrz, kiedy pałętający się przewód może utrudniać działanie, mam kolejnego koss'a - bt740iqz z aktywną redukcją dźwięków dochodzących z otoczenia. miałem wcześniej sennheiser momentum true wireless 2 - ale mi ukradli (tzn. zagapiłem się i zostawiłem w empiku przy ladzie - mają takie półeczki, na których można postawić torbę, położyłem na niej słuchawki, zaaferowany odebranymi płytami wyszedłem bez nich, po kwadransie już nie było). no i jeszcze ajfonowe na kablu, ale tych nie liczę.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 828
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Sekcja słuchawkowa

#15

Post autor: BRob »

bms01pl pisze:
30 paź 2022, 07:36
do "poważnego" słuchania muzyki używam beyerdynamic dt880. do muzyki z telefonu ale na kabelku - koss porta pro. bardzo dobre słuchawki z wieczystą gwarancją - wymieniałem już dwa razy (raz urwał się kabel - zdziwiłem się, że wymienili, drugi raz wyrobiło się "trzymanie" głośnika w pałąku). do prac na zewnątrz, kiedy pałętający się przewód może utrudniać działanie, mam kolejnego koss'a - bt740iqz z aktywną redukcją dźwięków dochodzących z otoczenia. miałem wcześniej sennheiser momentum true wireless 2 - ale mi ukradli (tzn. zagapiłem się i zostawiłem w empiku przy ladzie - mają takie półeczki, na których można postawić torbę, położyłem na niej słuchawki, zaaferowany odebranymi płytami wyszedłem bez nich, po kwadransie już nie było). no i jeszcze ajfonowe na kablu, ale tych nie liczę.
Posiadam również koss porta pro, służyły mi dzielnie od 2006 roku, wymieniłem w nich chyba ze trzy kabelki, niezliczoną ilość gąbek, ale przy ostatniej naprawie uszkodziłem drucik łączący styk dla kabelka z głośnikiem i niestety nie potrafię ich już naprawić. Ponieważ nie kupiłem swoich słuchawek w oficjalnej dystrybucji nie korzystałem z dożywotniej gwarancji. :(
Ale chyba muszę kupić kolejna sztukę, bo słuchanie tego badziewia, który jest dołączany do telefonów to nieporozumienie.
Zastanawiałem się nad wersją BT ale nie miałem okazji sprawdzić jak grają. W ostateczności zawsze będzie można z nich zrobić wersję kabelkową

A no i bym zapomniał napisać, to super słuchawki.
:D
ODPOWIEDZ