Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#1

Post autor: Excalibue »

Witam. Przeglądam już od dłuższego czasu to forum, w końcu postanowiłem się zarejestrować.
Bardzo lubię brzmienie sprzętu vintage, moim docelowym sprzętem odsłuchowym jest amplituner Telefunkena wraz z kolumnami Heco Profiton 380.
Chciałbym poznać waszą opinie na temat kolumn produkowanych przez Heco na przełomie 70/80r, co mogłoby być od nich lepsze w kwocie powiedzmy do 500 zł.
Chcę po prostu wiedzieć na czym stoję.
Nie pogardziłbym także opiniami na temat wzmacniaczy/amplitunerów Telefunken.
Jak na razie najlepszymi kolumnami jakie słuchałem okazały się TFK TLX 33, lecz kwota jaką życzył sobie sprzedawca, przewyższała mój budżet. Dzwięk z kolumn bajka. Grają z kulturą nawet z pełną mocą, urzekła mnie w nich średnica. Takiego ''oddechy'' w średnim pasmie jeszcze nie słyszałem. Wedlug mnie grają lepiej niż dość popularne Arcusy TS/TM 65, które są zbyt ''jasne'' z ciut schowanym basem.
Dobra, zamykam się bo odbiegam od tematu :)
Czekam na odp. Pozdrawiam.

PS : Haha..Gratuluje pomysłu moderatorom co do emblematów :) Dobry sposób na wymuszenie na userach wgrywanie swoich obrazków.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#2

Post autor: Wojtek »

Excalibue pisze:Chciałbym poznać waszą opinie na temat kolumn produkowanych przez Heco na przełomie 70/80r, co mogłoby być od nich lepsze w kwocie powiedzmy do 500 zł.
To zależy co można aktualnie dostać w kwocie do 500 złotych :)
Przełom lat 70tych i 80tych? To okres przypadający m.in. na serie Precision, Professional i Profiton. Dobre kolumny.
Excalibue pisze:PS : Haha..Gratuluje pomysłu moderatorom co do emblematów :) Dobry sposób na wymuszenie na userach wgrywanie swoich obrazków.
To nie chodzi o wymuszanie wgrywania własnych avatarów, ale o to, żeby każdy miał jakiś obrazek zamiast "pustki" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#3

Post autor: Excalibue »

To zależy co można aktualnie dostać w kwocie do 500 złotych
Na pewno masz swoich faworytów w tej cenie, z dostępnością nie powinno być problemów, gdyż dużo podróżuje i spacer po paru komisach załatwia sprawę :)

Dla mnie dźwięk z profitonów jest więcej niż zadowalający. Zdecydowanie lepszy od przereklamowanych Tannoy M1/2.
Lecz jak wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia więc chciałbym skompletować coś nowego.
Heco oczywiście zostawię.
Ciekawią mnie grundigi Box 650/850a, słuchałem co prawda tych bez literki a, ale było to na tyle krótkie spotkanie, że dużo z niego nie wyniosłem.
Pozdrawiam.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#4

Post autor: Wojtek »

Excalibue pisze:Na pewno masz swoich faworytów w tej cenie
Nie mam :) Zawsze patrzę na to co jest dostępne w danej kwocie. Nie lubię rzucać nazwami z powietrza na zasadzie "a nuż kiedyś się trafi".
Excalibue pisze:z dostępnością nie powinno być problemów, gdyż dużo podróżuje
Po Polsce czy za granicą?
Excalibue pisze:i spacer po paru komisach załatwia sprawę :)
W Polsce to oznacza głównie Tonsile :)
Excalibue pisze:Zdecydowanie lepszy od przereklamowanych Tannoy M1/2.
To mnie nie dziwi :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#5

Post autor: Excalibue »

Głównie po Polsce, lecz zdarza się parę razy w roku przekroczyć granice ( Niemcy, Szwajcaria, Holandia ) , gdzie wybór jest spory lecz ceny nie takie tanie jak mogłoby się wydawać :) . Niemcy np, cenią sobie znacząco swoje produkty, gdyż po prostu wiedzą jaką mają wartość ( jak u nas ich produkt jest w zł, u nich kosztuje tyle samo tylko euro :), oczywiście nie dotyczy to wszystkich konstrukcji ). Trochę jak u nas z Tonsilem, tylko jak zwykle w wykonaniu szwabów wypada lepiej ta ''fascynacja''.
Przy czasie podam swoich faworytów, myślę, że tak będzie najłatwiej.

Co do polskich komisów, raczej nie mogę się zgodzić, że większość to Tonsile. Jest dużo fajnych i oczywiście dużo badziewia z zagranicznych konstrukcji, w cenach dużo niższych niż na allegro bez doliczania wysyłki.
Pozdrawiam.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
albundy
Posty: 7
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:11

Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#6

Post autor: albundy »

Witam, nie mogłem się nie zarejestrować gdy zobaczyłem ten temat mimo iż forum obserwuje od jakiegoś czasu i sporo mi pomogły rady Wojtka.

Mam takie same kolumny Heco Profiton 380. Obecnie grają z wieżą panasonic sa-ch34, ale plan jest taki żeby ją zastąpić, tylko nie wiem jeszcze czym. A co do samych kolumn to grają bardzo ładnie. Testowałem je również na amplitunerze Yamahy RX-V396RDS i względem wieży z racji braku loudness było mniej basu ale reszta dźwięków była ładniejsza szczególnie jak się słuchało głośniej. Na tym samym amplitunerze słuchałem również jeszcze starszych od heco kolumn BANG OLUFSEN S60 (czterodrożne) i delikatnie z nimi Heco przegrywał w średnich i wysokich, ale bas był lepszy. Tak czy inaczej różnica na moje ucho to jakieś 10-15% na korzyść B&0.
Pewnie jeszcze lepiej by grały Grundig z wyższej serii, telefunken TLX 33 lub Heco Professional, ale cenowo już są znacznie wyżej.

Ciekawiło mnie zawsze jak wypadają względem tych Tannoy M1 i nie dawno prawie kupiłem parę takich w dobrej cenie. Jednak więcej jest głosów, że lepsze są Heco (no i sporo tańsze).

Jako że mnie zżerała ciekawość rozebrałem swoje Heco, jakby ktoś chciał mogę wrzucić zdjęcia.
Heco Profiton 380+Telefunken HA 870
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#7

Post autor: Excalibue »

Witam po przerwie. Przeglądając ostatnio allegro wpadłem na bardzo zacną cenę Arcus'ów na vifa'ch ( c17,d25) za.. 80 zł.
Nie zastanawiając się ani chwili, kliknąłem kup teraz.
Jeszcze ich nie mam w domu, ale martwi mnie kolor zawieszenia górnego w niskotonowym. Czy on się zaraz nie rozpadnie ?
Pozdrawiam.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#8

Post autor: Wojtek »

Pytanie niezbyt na temat, ale OK ;)
Excalibue pisze:Przeglądając ostatnio allegro wpadłem na bardzo zacną cenę Arcus'ów na vifa'ch ( c17,d25) za.. 80 zł.
To jaki to był model Arcusa? Modyfikowany?
Excalibue pisze:Jeszcze ich nie mam w domu, ale martwi mnie kolor zawieszenia górnego w niskotonowym. Czy on się zaraz nie rozpadnie ?
Bez zdjęcia ciężko rokować :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#9

Post autor: Excalibue »

Przepraszam, zapomniałem dodać link
http://allegro.pl/kolumny-lotus-i2364472191.html

Wydaję mi się, że jest to bliźniacza konstrukcja arcusów ts 100, wszak przetworniki te same, wymiary podobne..
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#10

Post autor: Wojtek »

Może coś być w tym podobieństwie między tymi Arcus Lotus, a Arcus TS 100 mk1.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Re: Opinie na temat kolumn marki HECO ( tych starszych )

#11

Post autor: Excalibue »

Mam już kolumny. Niestety jeden ze średniotonowych ( Audax ) został nieznacznie uszkodzony, tak jakby został przyciśnięty palcem i zrobiła się dziurka 0,5 cm na resorze + malutkie pęknięcie membrany 1cm, które właściwie nie jest widoczne. Ku mojemu zdziwieniu gra TAK SAMO jak drugi, dobry. Jak to możliwe ? Dodam, że średnie mają zawieszenie sztywne, takie jak w estradówkach.
Grają bardzo podobnie jak Arcusy TS 45, które słyszałem wcześniej. Bardzo jasno, z wyważonym basem ( w ustawieniu 0 jest go bardzo mało ), którego można sporo podkręcić tak, że w 10m robi duuże ciśnienie.
Są to moje pierwsze kolumny z linią transmisyjną zamiast tradycyjnego bass reflexu i nie zawiodłem się.
Fajnie kreślą scenę, w porównaniu do heco nie są tak ciepłe, grają bardziej żywo, wydaje się przestrzenniej.. co, coraz bardziej mi się podoba :)
Na pewno grają lepiej od Tannoy M2, nie są tak cukierkowe, ogólnie klasa wyżej i za kasę znacznie niższą.
W cenach jakie się pojawiają ok 200 zł nic tylko brać :)
Kupiłem je w zasadzie z czystej chęci zysku, lecz chyba zostaną u mnie na dłużej.
Aż dziw bierze, że ktoś sprzedaj je za taką kase.
Same wysokotonowe Vify D25TG-01 chodzą po 100+.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
ODPOWIEDZ