Kolumny Dali - różne serie

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Kolumny Dali - różne serie

#1

Post autor: McKrzak »

Hej , zastanawiam się nad kupnem nowych / używanych kolumn firmy Dali. Ciężko znaleźć informacje / recenzje / porównania każdej z serii tej firmy.

Mój sprzęt: wzmacniacz Audiolab 8000a
Gramofon Technics sl q2

Muzyka głównie rockowa, bluesowa. Aczkolwiek, wszystko po trochu.

Pomieszczenie odsłuchowe: sypialnia 12-13m2, zatem muszę to być monitory podstawkowe.

Ostatnio myślałem nad Dali Lektor 2 , które testowałem parę godzin i brzmiało to bardzo dobrze. Te kolumny Dali mają bada refleksy z przodu.

Jakieś propozycje? Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Instagram: tengoscod_winyli
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1686
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Kolumny Dali - różne serie

#2

Post autor: MacPhisto »

Hej,

Ja mam Dali Zensor 7 u siebie, głownie słucham U2, INXS, Mike Oldfield ale i Chemical Brothers i Beastie Boys lubię :)
Kolumny grają świetnie, mają rewelacyjny bass. Ale ja na Zensory chorowałem, w TV4 na montażu mieliśmy Zensor 3 i wiedziałem, że będą stać u mnie :)
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny Dali - różne serie

#3

Post autor: Quarter »

Miałem (teraz stoją u syna) Dali Ikon 6. Trochę trudno mi je porównać, bo to była część pierwszego poważnego systemu - wcześniej słuchałem różnych wież, raczej mocno przeciętnych. Dla mnie grało to zjawiskowo :) Były spięte z Denonem (wzmak i cd). Nie było w nich jakiegoś powalającego basu, ale generalnie polecam - używki można dość tanio trafić. Miałem też Dali Lektory 2 albo 3 i też w swojej półce cenowej były ok.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
ODPOWIEDZ