Nagłośnienie do Pioneera DJ PLX 500

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
restlysh
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2020, 18:57

Nagłośnienie do Pioneera DJ PLX 500

#1

Post autor: restlysh »

Cześć,
mam gramofon już od jakiegoś czasu, ale bardzo przeszkadza mi jego miejsce. Stąd muszę go przestawić, a obecnie podłączony jest pod amplituner Denona i głośniki z kina domowego... Gramofon ma już wbudowany preamp, a dosyć jestem zielona na ten temat, więc czy daloby sie podłączyć stricte gramofon pod głośniki, bez tego amplitunera?
Z głośnikami mam wolną rękę, więc mogą być jakiekolwiek. Jeśli by się dało, to czy są jakieś konkretne?
Z góry dziękuję za pomoc:)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Nagłośnienie do Pioneera DJ PLX 500

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Potrzebujesz głośników aktywnych, czyli takich co mają wbudowany wzmacniacz. Do tych od kina domowego nie podepniesz.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Nagłośnienie do Pioneera DJ PLX 500

#3

Post autor: Martynka »

Sam preamp przygotowuje Ci sygnał odpowiednio wzmacniając to co dała wkładka. Sygnał jest przygotowany do poziomu sygnału pozostałych urządzeń jak CD, tuner, DAC itp. Musi być więc ponownie wzmocniony przez przedwzmacniacz na przykład wbudowany w Twój amplituner abyś mogła słuchać go przez głośniki oraz regulować głośność. Druga opcja jest powyżej.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
restlysh
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2020, 18:57

Re: Nagłośnienie do Pioneera DJ PLX 500

#4

Post autor: restlysh »

Super, dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ