Jamo d590 + Denon PMA-1500r prośba o opinie

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
zic10
Posty: 273
Rejestracja: 18 kwie 2019, 07:04
Lokalizacja: Jastrzębie - Zdrój

Jamo d590 + Denon PMA-1500r prośba o opinie

#1

Post autor: zic10 »

Chciałbym się dowiedzieć czy to krok w dobrą stronę. Obecnie d590 napędza Marantz PM7200 w którym odrobinę brakuje mi dolnego pasma. Czy ktoś z kolegów próbował podobnego połączenia?
Technics SL-1610MK2, SL-1600MK2, SL-Q33, Shiit Mani, Denon DL-103, DL-160, AT440MLb, AT33ML, Signet TK7E, AT-VM95SH, Ortofon Concorde 30, AT-71, AKAI GX-635D, Denon PMA-1500R, Marantz PM7200, Jamo d590
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jamo d590 + Denon PMA-1500r prośba o opinie

#2

Post autor: Wojtek »

Jak dla mnie jest to bardziej kwestia zmiany kolumn aniżeli wzmacniacza.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zic10
Posty: 273
Rejestracja: 18 kwie 2019, 07:04
Lokalizacja: Jastrzębie - Zdrój

Re: Jamo d590 + Denon PMA-1500r prośba o opinie

#3

Post autor: zic10 »

Kierując się czystą ciekawością i brakiem odzewu z Waszej strony postanowiłem zaryzykować i sprawdzić na własnej skórze co wyjdzie z tego połączenia. Z tego co wyczytałem w sieci kolumny Jamo nie cieszą się zbyt dużą sympatią, tym bardziej tudno będzie znaleźć kogoś z tymi kolumnami a jeszcze trudniej grającymi z DENONEM - pomyślałem. Być może za tą cenę można kupić kolumny o wiele lepsze. Ja kupując Jamo dysponowałem bardzo dobrym w mojej ocenie wzmacniaczem ONKYO A-8870. Miałem wówczas możliwość wyboru Monitor Audio RX6 i Jamo D590. Jamo zagrały z ONKYO przyjemniej i ciepło poza tym były tańsze.

Kolejny wzmacniacz to Marantz PM7200, ktory kupiłem czytając opinie w sieci. Rzeczywiście Marantz, godnie zastąpił Onkyo dając jeszcze większą frajdę ze słuchania muzyki. Pamiętam jak po kolei przesłuchiwałem kolekcje płyt ,w których znajdywałem niuanse, na które nie zwracałem wcześniej uwagi. ONKYO powędrował do sypialni a Marantz z Jamo grały w salonie ponad rok i uważam, że to udane połączenie. Dźwięk jest bardzo detaliczny, scena rozbudowana, odrobinę brakuje dolnego pasma ale to wszystko da się wyregulować odpowiednim ustawieniem kolumn. Salon ma 30m2 i jest otwarty na kuchnię i przedpokój. Metodą prób i błędów osiągnąłem bardzo dobry efekt odsuwając kolumny dokładnie 120cm od ścian.

Jamo grały także z CA650A - fajna przestrzeń i scena ale mało kontrolowany bas, który wydawał mi rozlazły i dudniący. Onkyo radził sobie pod tym względem o wiele lepiej co nie oznacza że CA to zły wzmacniacz. CA650A z Monitor Audio RX6 zagrał w moim przekonaniu bardzo dobrze: szeroka scena, dźwięk zdawał się zalewać pokój ze wszystkich stron, kolumny zdawały się znikać z pokoju . To co CA650A robi z MA RX6, DENON robi z Jamo D590! Kolumny znikają z pokoju. Bas moim zdaniem bardziej punktowy, bardzo dobrze kontrolowany choć na papierze Marantz mocy ma więcej niż DENON. Bas w Dust Clears - Clean Bandit bardziej punktowy. Średnie tony bardzo czyste i detaliczne. Wysokie tony to rozdzielczość nasycenie oraz soczystość - początek Colour To The Moon Allana Taylora oraz dźwięki gitary powodują ciary. Talerze i blachy - bardzo realistyczne. Dłuższe słuchanie nie męczy, uszy nie krawawią - czego się obawiałem czytając niektóre opinie. Dynamika to kolejny duży plus. Bardzo nadaje się do elektroniki - Oldfield brzmi świetnie tak samo Jarre. Dire Straits to słuchanie płyt od nowa - gitara Marka Knopflera brzmi świetnie. Saksofon w Liberty Anette Askvik to coś pięknego tak samo jak trąbka w Wieczorach Michała Lorenca.

Strzał w ciemno okazał się celny i moim zdaniem okazał się drogą w dobrą stronę. Myślę że DENON na długo zawita w salonie a Marantz godnie zastąpi ONKYO w sypialni.
POLECAM
Technics SL-1610MK2, SL-1600MK2, SL-Q33, Shiit Mani, Denon DL-103, DL-160, AT440MLb, AT33ML, Signet TK7E, AT-VM95SH, Ortofon Concorde 30, AT-71, AKAI GX-635D, Denon PMA-1500R, Marantz PM7200, Jamo d590
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jamo d590 + Denon PMA-1500r prośba o opinie

#4

Post autor: Wojtek »

Dzięki za recenzje porównawcze :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ