Metz 4635 a Metz 4603 - ktoś miał okazję porównać?

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Metz 4635 a Metz 4603 - ktoś miał okazję porównać?

#1

Post autor: Tarkus »

Szukam jakichś kolumienek do wzmacniacza JVC AX-444. Polecano mi do niego monitorki Metz 4635 lub Dual CL 620, ale nigdzie nie widzę ani jednych, ani drugich. Znalazłem natomiast Metz 4603.
https://www.olx.pl/oferta/monitory-metz ... 6b0333e123
Zastanawiam się, czy to będzie coś podobnego do 4635, czy więcej różnic niż podobieństw. Również ciekawi mnie, jak do CL 620 mają się brzmieniowo inne Duale.
Alternatywą jest wyzbycie się JVC i kupno jakiegoś mniej "watowego" wzmacniacza lub amplitunera i kolumienek do niego, nawet mogłyby być tzw. "dedykowane".
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Metz 4635 a Metz 4603 - ktoś miał okazję porównać?

#2

Post autor: Frey »

Porównać nie porównam, bo nie mam 4635 ale kilka słów o 4603 mogę powiedzieć. Z tego co znalazłem na niemieckich forach jak kupowałem dla siebie jest to najwyższy model z serii, na głośnikach Philipsa. Opinii wiele nie było ale wszystkie pozytywne.
Moim zdaniem bardzo fajne kolumny do jazzu. Szczegółowe, ładnie słychać każdy instrument. Jak puszczam z gramofonu koncertową wersję Take Five, Dave'a Brubeck'a to jakbym siedział w pierwszym rzędzie. Do tego wyraźne wokale. Bas jest ładny ale umiarkowany. Ja poza jazzem lubię mieć go więcej, więc praktycznie zawsze na wzmacniaczu podbijam na skali między 4, a 8.
Jak wzmacniacz jest kluchowaty to powinny to fajnie zniwelować.

Przy tym za jakie śmieszne pieniądze można nabyć ten model w naszym kraju myślę, że warto kupić chociażby z ciekawości. Ja szukałem czegoś w budżecie 300-500 zł ale ostatecznie zachęcony niską ceną kupiłem, żeby przetestować i pewnie szybko sprzedać. Zostały ze mną już ponad pół roku i póki co zostaną, bo bardzo ładnie zgrały się z resztą toru. Polecam :)

Inna sprawa to stan wizualny linkowanego egzemplarza, moje kolumny w niższej cenie na pewno wyglądają dużo lepiej. Dodatkowo wydaje mi się, że ta biała okleina nie jest oryginalna. Nie kojarzę żebym widział w internecie białą wersję. Na pewno przez ostatnie pół roku do 200 zł widziałem ładniejsze egzemplarze tego modelu.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2019, 13:02 przez Frey, łącznie zmieniany 1 raz.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Metz 4635 a Metz 4603 - ktoś miał okazję porównać?

#3

Post autor: Tarkus »

Rozumiem, dziękuję! Jeszcze jedno: używasz ich ze wzmacniaczem Akai? JVC gra chyba trochę wyżej, więc basu może być tym bardziej za mało. Tak, że to chyba nie to.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Metz 4635 a Metz 4603 - ktoś miał okazję porównać?

#4

Post autor: Frey »

Tak, używam z Akai. Niestety nie wiem jak gra ten JVC więc nie doradzę. Wydaje mi się, że @amrowek miał oba modele, może będzie wiedział więcej.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Metz 4635 a Metz 4603 - ktoś miał okazję porównać?

#5

Post autor: amrowek »

jcv ma jasną górę ,ale nie zimną, fajny środek dobrą jak nie b.dobrą dynamikę i ładnie schodzący bas w ryzach. Mankamentem w jvc jest góra( hm ale też nie koniecznie zależy to od preferencji słuchacza) , potrzebuje on kolumn o ciepłej górze .
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ