Transonic profi one

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
meenia
Posty: 61
Rejestracja: 14 sie 2016, 22:58
Gramofon: Dual 491, Daniel
Lokalizacja: Podkarpacie

Transonic profi one

#1

Post autor: meenia »

Witam, mam kolumny jak w tytule, niestety po konfrontacji z kurierem uszkodzeniu ulegly dwa glosniki i zwrotnica, zwrotnice odbuduje na podstawie drugiej sprawnej, ale nie wiem jak dobrac glosniki. Chodzi o dwie kopulki, srednio i wysoko tonowa, niestety nic na nich nie ma, zadnych oznaczen. Ktos wie moze gdzie szukac jakiegos opisu tych kolumn ??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Transonic profi one

#2

Post autor: caveas »

Niestety ale podstawą stereofonii jest to, żeby zestawy głośnikowe były jak najbardziej podobne do siebie.
Powinieneś raczej reklamować przesyłkę.
Jest tak wiele sprawnych niedrogich zestawów stereo, że nie wiem czy warto? Choćby przerabiane na tym forum Cantony z serii Karat.
No chyba, że chcesz poćwiczyć technikę głośnikową DIY. Zacznij niestety od teorii.
Choć naczepianie przypadkowych głośników do L i P różnych też daje dużo radości i odkrywania efektów pseudostereo.
Podłączanie dwóch różnych zestawów o zróżnicowanych charakterystykach przenoszenia do jednego kanału mono było szeroko opisywane w literaturze pop. AV z lat 70. :violin:
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
meenia
Posty: 61
Rejestracja: 14 sie 2016, 22:58
Gramofon: Dual 491, Daniel
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Transonic profi one

#3

Post autor: meenia »

caveas pisze:Niestety ale podstawą stereofonii jest to, żeby zestawy głośnikowe były jak najbardziej podobne do siebie.
Powinieneś raczej reklamować przesyłkę.
Jest tak wiele sprawnych niedrogich zestawów stereo, że nie wiem czy warto? Choćby przerabiane na tym forum Cantony z serii Karat.
No chyba, że chcesz poćwiczyć technikę głośnikową DIY. Zacznij niestety od teorii.
Choć naczepianie przypadkowych głośników do L i P różnych też daje dużo radości i odkrywania efektów pseudostereo.
Podłączanie dwóch różnych zestawów o zróżnicowanych charakterystykach przenoszenia do jednego kanału mono było szeroko opisywane w literaturze pop. AV z lat 70. :violin:
Przesyłka sie reklamuje, jakos mi sie podobaja te kolumny, glosniki chcialbym dobrac raczej takie same, tylko nie za bardzo wiem jak ich szukac.
ODPOWIEDZ