Czyszczenie maskownicy Heco P2302Sl

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Gremlin008
Posty: 52
Rejestracja: 18 lut 2017, 17:09

Czyszczenie maskownicy Heco P2302Sl

#1

Post autor: Gremlin008 »

Własnie przyszły do mnie kolumny które ostatnio zamówiłem heco p 2302 sl. Problem jest taki że w górnej części maskownic (wcześniej zapewne była dolną częścią ponieważ z tego co zauważyłem kolumny musiały stać do góry nogami gdyż podkładki filcowe były przyczepione na górze kolumn) w oczkach znajdują się drobinki piasku czy też inne kamyczki. Maskownice są metalowe i nie można ich ściągnąć bo są przymocowana na stałe i tu tkwi problem. Na początku próbowałem wydłubywać te kamyczki jakimś cienkim wihajstrem ale to zbyt żmudny sposób. Może macie jakieś sposoby na czyszczenie maskownic bez ich demontowania ? Od razu mówię że szczotki i tym podobne nie zdał egzaminu.
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czyszczenie maskownicy Heco P2302Sl

#2

Post autor: spanish_inq »

Cześć,

z tego co widzę, to daje się je rozkręcić. Trochę pracy będzie, być może więcej niż dłubanie czymś cienkim,
ale rozkręcając je zobaczysz przy okazji, czy nikt nic nie kombinował w środku. Jeżeli uda Ci się i chcesz je rozkręcić,
to jak wyjmiesz głośniki --- jeżeli się da od wewnątrz, to będziesz mógł wypchnąć/wydmuchać od tyłu to co
jest w maskownicach.

Choć spróbuj pokombinować ze zdjęciem maskownic. Niby w moich ostatnio nabytych Canton LE400 też
napisano, że nie zdejmowalne, a podważyłem je nieco i wychodzą mniej więcej tak jak w Quinto. Ale trzeba
to robić ostrożnie i z wyczuciem. W końcu nie mogą być aż tak nierozbieralne; a jakby głośnik się uszkodził,
albo coś takiego, to musi być sposób na dostanie się do środka.

K.
ODPOWIEDZ