Gramofon na kolumnach

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
harobike
Posty: 30
Rejestracja: 15 lut 2015, 12:35

Gramofon na kolumnach

#1

Post autor: harobike »

Witam,
pytanie może się wydać głupie, ale dopiero zaczynam swoją przygodę z gramofonem i chce się upewnić ;)
Mój problem polega na tym, że jako że mam mały pokój, założyłem sobie ustawienie następujące: dwie kolumny Altus 75 obok siebie, na nich Radmor 5102-TE a na nim Dual 621.
Wymieniam na razie membrany w altusach, więc sprzęt jeszcze nie został wypróbowany, ale pewnego dnia wpadło mi do głowy, że chyba moje ustawienie nie jest zbyt udane.
Czy kolumny przenoszą drgania od głośników na tyle, że stojący na nich gramofon będzie to odczuwał i jest ryzyko np skakania igły po płycie? Odpowiedź zapewne będzie twierdząca, ale chciałbym się upewnić.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon na kolumnach

#2

Post autor: chudy_b »

harobike pisze:Odpowiedź zapewne będzie twierdząca, ale chciałbym się upewnić.
Odpowiedź będzie taka jak oczekujesz. To jest skrajnie złe ustawienie. Igła może nie będzie przeskakiwać, ale na pewno będzie "słyszeć" drgania kolumn. Będzie się sprzęgać i to źle wpłynie na dźwięk.
harobike
Posty: 30
Rejestracja: 15 lut 2015, 12:35

Re: Gramofon na kolumnach

#3

Post autor: harobike »

Ech, to muszę pomyśleć o innym ustawieniu, dzięki za odpowiedź! ;)
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Gramofon na kolumnach

#4

Post autor: taperson »

po zatym ustawienie dwóch kolumn koło siebie zabija stereło
miałem swoje Jamo'szczaki ustawione po obu stronach tv i bylo stereo ale teraz skończyłem w końcu prowadzenie(ukrywanie w listwach) kabli po calym mieszkaniu i kolumny stoja po rogach pokoju u teraz jest STEREO :clap:

weic lepiej kombinuj na wszelakie sposoby by kolumny rozstawic
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Gramofon na kolumnach

#5

Post autor: darkman »

Sterełoreło.
Nie spotkałem się do tej pory z zestawieniem bliźniaczo sąsiedzkim kolumn. Człowiek się uczy całe życie. Rozstaw to kolego harobike koniecznie.
Sciągnij sobie taki pdf - 'jak ustawić kolumny" w pomieszczeniu odsłuchowym. Pomieszczenie nie musi być duże, więc się nie przejmuj swoim. to zawsze i tak jakiś tam kompromis naszych locum.
Awatar użytkownika
oracz1983
Posty: 41
Rejestracja: 25 paź 2015, 13:26
Gramofon: Lenco B55
Lokalizacja: Paczków (opolskie)

Gramofon na kolumnach

#6

Post autor: oracz1983 »

Na you tube jest kanał reduktor szumu, odcinek akustyka pomieszczeń. Polecam.
ODPOWIEDZ