stanton czy reloop

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

stanton czy reloop

#1

Post autor: arturxyz »

witam!
... chciałbym złożyć taki zestaw jak poniżej proszę doradzić czy idę w dobra stronę??? :
GRAMOFON RELOOP RP-4000M lub STANTON T92 USB który bedzie służył głównie do odsłuchu płyt a nie do zabaw DJ-skich
...wzmacniacz Denon AVR-X1000 lub Denon AVR-X2000 myślę kiedyś podłączyc pod to kino domowe, zależy mi na radiu internetowym,
...mam kolumny podlogowe JAMO S606 sugestie i propozycje mile widziane....
jestem pierwszy raz na forum więc prosze o wyrozumiałość z góry dziękuję.
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

stanton czy reloop

#2

Post autor: arturxyz »

...dodam jeszcze ze cena którą chciałbym wydać na gramofon to ok 1200-1300zł na amplituner drugie tyle .
zapomniałem dodać ze mój obecny ''gramofon'' to TOSHIBA 3000M (nie ma się czym chwalić)i nie wiem czy da się w nim wymienić igłę)
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

stanton czy reloop

#3

Post autor: Wojtek »

Zły kierunek, chyba że z jakiegoś powodu wszystko musi być nowe. W tym wypadku chyba tylko wzmacniacz/amplituner musiałby być nowy ze względu na radio internetowe, chociaż lepiej byłoby tą funkcjonalność załatwić osobnym urządzeniem (nie znam się na tego typu urządzeniach), wtedy ampli również nie muszą być nowe.

Kino domowe to kino domowe, a stereo to stereo.
arturxyz pisze:mój obecny ''gramofon'' to TOSHIBA 3000M
A nie czasem Reloop RP-3000M?

Tak czy siak, na forum nie prowadzimy wątków gdzie rozmawiamy "o wszystkim", czyli o całych zestawach, tak więc napisz w działach zakupowych gramofonów i wzmacniaczy nt. gramofonu i wzmacniacza/amplituinera. Dobrze że już sobie podzieliłeś budżet na wydatki :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: stanton czy reloop

#4

Post autor: arturxyz »

przepraszm pisałem w pośpiechu mój ''gramofon'' to TOSHIBA SM-3000 to taki twór ''wintage '' amplituner + gramofon+kaseciak :)(ALE W BDB STANIE) można go zobaczyć w grafikach na Google.
wolałbym nowy sprzęt bo nie mam szczęścia do używanych ,myślałem jeszcze o gramofonie PRO JECT ale wszyscy twierdzą że gramofon musi być masywny i ciężki
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

stanton czy reloop

#5

Post autor: Wojtek »

Nie dostaniesz nowego, godnego polecenia gramofonu w tych pieniądzach, także to nie jest kwestia woli.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: stanton czy reloop

#6

Post autor: arturxyz »

to proszę polecić 2-3 najtansze nowe modele i 2-3 używane godne polecenia może coś mi się spodoba i jak dozbieram gotówki$$$$ to dam rade :D
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: stanton czy reloop

#7

Post autor: arturxyz »

nie koniecznie tych dwóch marek .......
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

stanton czy reloop

#8

Post autor: Wojtek »

Z nówek to mogę coś takiego rzucić:
Dual CS 455 - 2099 zł lub drożej
Rega RP3 - około 3200 zł

Z używek przy tych stawkach to byłaby cała ściana ofert, przejrzyj sobie wątek "do 1000 złotych" w dziale zakupowym.

Ogółem cały ten wątek jest do wywalenia :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: stanton czy reloop

#9

Post autor: arturxyz »

nie bądźmy tacy sceptyczni co do tego wątku..........naprawdę mnie i myślę nie tylko mnie interesuje w którą z tych firm zainwestować obie mają jakby bliżniacze gramofony jeżeli chodzi o ofertę cenową(już wiem że nie jest to sprzęt z górnej półki )ale jesli ktoś chce mieć sprzęt nowy w określone,j niewysokiej cenie to czym się ma kierowac?Laik tylko ceną, design'em......czy w przypadku tych firm to wszystko jedno???? reloop 1000M,2000M,4000M vs stanton T55,T62,T92 USB może ceny wkładek i igieł, lub ich jakość???któraś z tych firm może jest bardziej awaryjna,częsci ma droższe ....?
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: stanton czy reloop

#10

Post autor: arturxyz »

ps.
Z nówek to mogę coś takiego rzucić:
Rega RP3 - około 3200 zł
..........obejrzałem te gramofony rega ,ciekawe :clap: ,tylko jakoś mało przycisków mają :) i mało opisów, do ilu prędkośći obrotów są przystosowane? krążka do winyli chyba też nie ma..????
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

stanton czy reloop

#11

Post autor: Reymont »

stanton czy reloop
Czy to ten słynny wybór pomiędzy dżumą a cholerą?
;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

stanton czy reloop

#12

Post autor: Wojtek »

arturxyz pisze:nie bądźmy tacy sceptyczni co do tego wątku
Chodzi tu tylko i wyłącznie o Twoje jak dotąd dość olewające podejście do tematu. Może powtórzę, skoro nie załapałeś:
Wojtek pisze:Tak czy siak, na forum nie prowadzimy wątków gdzie rozmawiamy "o wszystkim", czyli o całych zestawach, tak więc napisz w działach zakupowych gramofonów i wzmacniaczy nt. gramofonu i wzmacniacza/amplituinera.
arturxyz pisze:naprawdę mnie i myślę nie tylko mnie interesuje w którą z tych firm zainwestować obie mają jakby bliżniacze gramofony jeżeli chodzi o ofertę cenową(już wiem że nie jest to sprzęt z górnej półki )ale jesli ktoś chce mieć sprzęt nowy w określone,j niewysokiej cenie to czym się ma kierowac?Laik tylko ceną, design'em......czy w przypadku tych firm to wszystko jedno???? reloop 1000M,2000M,4000M vs stanton T55,T62,T92 USB może ceny wkładek i igieł, lub ich jakość???
One powstają w tej samej chińskiej fabryce i różnią się między sobą jedynie detalami. Tak więc możesz śmiało przyjąć, że jest to "jedno gówno".

Czym ma się kierować laik? Wiedzą, zdobytą choćby tutaj, choć to wymaga cierpliwości i chęci wejścia w temat.
arturxyz pisze:do ilu prędkośći obrotów są przystosowane?
Do dwóch standardowych.
arturxyz pisze:krążka do winyli chyba też nie ma..????
Nie każdy dzisiaj zbiera single z dużym otworem, więc nie jest to nieodzowne wyposażenie. Tak czy siak, jeśli byś takowe potrzebował to kosztuje to grosze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

stanton czy reloop

#13

Post autor: arturxyz »

DZIĘKUJE!teraz już wiem że obie firmy są do niczego.postaram się dozbierać kasy może na Rega lub Pro-Ject PRZEPRASZAM-jak pisałem w 1 poście jestem na forum pierwszy raz, nie tylko tym ale i w ogóle więc nie bardzo umiem się na nim poruszać&zachować.poczytam może coś jeszcze znajdę.oczywiście jesli ktoś rzuci jeszcze jakimiś godnymi modelami to z gury dziękuje.pozdrawiam wszystkich FORUMowiczów!
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
ODPOWIEDZ