zestaw do 5tyś zł

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
henry-lee
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:53

zestaw do 5tyś zł

#1

Post autor: henry-lee »

Z góry przepraszam jeśli jest to odgrzewany temat. Proszę Was o pomoc! Zgłębiam temat od kilu tygodni i czym więcej czytam to coraz bardziej nie wiem w którym kierunku podążać? Chciałbym skompletować zestaw (gramofon, przedwzmacniacz-jeśli bedzie konieczny, wzmacniacz-lampa?, głośniki, okablowanie, osprzęt) w granicach 5 tyś zł.
-Czy przebierać w nowym sprzęcie, czy szukać pośród używanych? Nie musi to być koniecznie sprzęt nowy,nawet lepiej jeśli będzie trochę "vintage" :D
-Czy wiekszy nacisk nałożyć na dobry(droższy) wzmacniacz i głośniki? Nieco tańszy gramofon (thorens td 160)
Z moich poszukiwań najbardziej przypadły mi do gustu Thorens i Technics.
Będę bardzo wdzięczny za udzielenie mi kilku przydatnych wskazówek :think
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

zestaw do 5tyś zł

#2

Post autor: Pawelec »

Za kwotę 5 kz można skompletować bardzo przyzwoity zestaw. Moim zdaniem podział kasy powinien wyglądać tak:
Kolumny - 2 000 zł
Wzmacniacz integra / amplituner - 1 000 zł
Gramofon - 1 000 zł
Powoli zbierać na nową igłę (lub wkładkę) i okablowanie - tutaj można początkowo zastosować półśrodki.
Cały sprzęt wybierać zgodnie z sugestiami kolegów z forum w odpowiednich wątkach podając bardziej szczegółowe informacje co do pomeszczenia, słuchanej muzyki, oczekiwań estetycznych itp ....
Zestaw z okresu 70/80 i "będzie Pan zadowolony" :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
henry-lee
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:53

Re: zestaw do 5tyś zł

#3

Post autor: henry-lee »

dzięki Pawelec za wskazanie kierunku. czyli zaczynam zgłębiac temat głośników ;)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

zestaw do 5tyś zł

#4

Post autor: Pawelec »

Ten brakujący tysiączek zachowaj by mieć z czego dołożyć gdy trafią się dobre okazje ;) Nie przejadaj !!!
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
henry-lee
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:53

zestaw do 5tyś zł

#5

Post autor: henry-lee »

czy jeśli zacznę od Thorensa 160, następnie wzmacniacz, następnie głośniki to będzie dobry kierunek? :lol: :?: :lol:
jeśli Thorens to jaki do niego wzmacniacz? Kasy nie mam zamiaru przejadać :D
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

zestaw do 5tyś zł

#6

Post autor: tollo »

henry-lee pisze:Thorensa 160
Czemu akurat Thorens TD-160?
henry-lee pisze:jeśli Thorens to jaki do niego wzmacniacz? Kasy nie mam zamiaru przejadać
Ogółem nie wybiera się wzmacniacza do gramofonu. Już bardziej do wkładki ale też nie tędy droga. Napisz w odpowiednim temacie o każdym z elementów. Nie mamy z tego co pamiętam wątku o kolumnach do 2000zł więc jak coś załóż. :)
Awatar użytkownika
henry-lee
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:53

zestaw do 5tyś zł

#7

Post autor: henry-lee »

dlaczego Thorens TD-160? cena + design :D oczywiście liczę sie z tym że wkładka do odpowiedniego doboru.
czy do niego potrzebny jest przedwmacniacz?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

zestaw do 5tyś zł

#8

Post autor: Wojtek »

Jeśli to ma być Twój pierwszy gramofon to nie kupuj Thorensa.
henry-lee pisze:czy do niego potrzebny jest przedwmacniacz?
Do większości tradycyjnych gramofonów będzie on potrzebny. Kupisz sobie wzmacniacz z wbudowanym to nie będzie problemu.

Ogółem ten wątek jest do wywalenia, bo nie po to trzymamy porządek na forum by mieć wątki "o wszystkim".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
henry-lee
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:53

zestaw do 5tyś zł

#9

Post autor: henry-lee »

okej, nie będę zaśmiecać forum. co polecicie na początek( jaki gramofon) do 1 - 1.5 kpl. jaki wmacniacz około 1kpl i głośniki?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

zestaw do 5tyś zł

#10

Post autor: chudy_b »

Ja bym zaczął od pary wzmacniacz-kolumny. I tu włożyłbym najwięcej kasy. Nawet jeśli mogłoby być cienko z budżetem. Bez dobrych kolumn i wzmacniacza, cala reszta nie zagra, bo nie będzie miała czym. A potem to już spokojnie gramofon, wkładka.
Awatar użytkownika
henry-lee
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:53

jaki gramofon na początek do 1 - 1.5 tyś zł

#11

Post autor: henry-lee »

Zacznę od tego że mam do dyspozycji około 5 tyś zł na cały zestaw. Chciałbym wyjść od gramofonu, więc proszę o propozycje poparte jakimiś fajnymi przykładami. czy moje upodobania co pradwa totalnego laika idą w dobrym kierunku - spodobały mi się Thorensy a dokładnie TD 160. Biorę pod uwagę też Technicsy. Liczę się z tym, że wraz ze zdobywaną wiedzą bedzie też zmiana wkładek. z góry dzieki za fachową poradę.
Awatar użytkownika
henry-lee
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:53

zestaw do 5tyś zł

#12

Post autor: henry-lee »

kolumny + wzmacniacz - czy w przedziale 3.5 tyś coś fajnego możecie polecić? pokój 25m.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

zestaw do 5tyś zł

#13

Post autor: Pawelec »

W dziale zakupowym "nagłośnienie" załóż wątek Kolumny do 2500 zł i wpisz swoje oczekiwania. W "przedwzmacniacze i wzmacniacze" wejdź w http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=47&t=4131 i napisz swoją prośbę itd..............
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

zestaw do 5tyś zł

#14

Post autor: Wojtek »

Ja widzę, że tu kogoś niesie, niczym raptusa :)

henry-lee, przeczytaj sobie na początek ten wątek: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=1342
Dostosuj podział kwot do Twojego budżetu (5 tysięcy). Wiele sensownych rad już tutaj dostałeś. W podanej dyskusji znajdziesz dopełnienie i wyjaśnienia dlaczego tak, a nie inaczej.

Kup pierw wzmacniacz. Potem do niego jakieś kolumny. Jeśli masz już jakieś inne kolumny albo np. słuchawki to możesz po zakupie wzmacniacza równocześnie szukać kolumn i gramofonu.

Przez słowa "po zakupie wzmacniacza" rozumiem sytuację kiedy masz go już fizycznie w domu i okaże się być sprawny, a nie że dopiero kliknąłeś "kup teraz" i już szukasz kolejne klocki.

Ogarnij że mamy na forum działy zakupowe w każdym poddziale technicznym (gramofony, wzmacniacze, nagłośnienie, itd.).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
henry-lee
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:53

zestaw do 5tyś zł

#15

Post autor: henry-lee »

dzięki panowie za prawidłowe pokierowanie i sorki za te chaotyczne posty ;)
ODPOWIEDZ