Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#1

Post autor: radekcza »

W ostatnim czasie mój wzmacniacz zaczął cos nawalać, konkretnie trzeszczy lewy kanał przy regulacji balansu, a czasami zanika samoistnie w nim dźwięk. Pewnie trzeba wyczyścić lub wymienić potencjometr, ale chciałbym żeby ktoś przejrzałem go gruntownie bo wzmacniacz swoje lata już ma i przydałaby mu sie jakaś konserwacja. Druga sprawa to myślałem tez o wymianie okablowania w gramofonie. Nie chcę też wydać majątku.
Czy ktoś może polecić jakiegoś fachowca w Warszawie lub okolicach? Lub może sam się podjąć takiej naprawy?
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#2

Post autor: Robertson »

Domyślam się po stopce u dołu , że to Harman/Kardon ? Na pewno znają się na rzeczy na Słowiczej 23 a ale...czy są nie drodzy tego nie wiem ..zawsze może znależć się ktoś tańszy. Ci prawdziwi fachowcy....pasjonaci mają roboty na kilka miesięcy do przodu i też potrafią cenić swój czas. :( Ja swoje kontakty z Arturem Ciubą i jego wspólnikiem ze Słowiczej oceniam bardzo pozytywnie. Wojtek coś miał do niego ale...nie znam do końca sprawy.Tak na prawdę zawsze trzeba być czujnym ;)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#3

Post autor: Pawelec »

Jest jeszcze na Wolumenie pawilonik w samym rogu gdzie panowie prowadzą serwis. Nic nie powiem o jakości i cen bo nie korzystałem. Kupuję u nich drobiazgi (wtyki, gniazda, kabelki, glośniki, podzespoły .... etc). Nie podam numeru bo trafiam tam na wyczutkę od lat. :) Sympatyczni goscie.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#4

Post autor: radekcza »

Dzięki za info, ale z Helmutem wszystko OK, nawalać zaczął DUAL CV1260 i go bym gdzieś chciał naprawić i zakonserwować. To zupełnie inne sprzęty, Helmut to nowy kombajn - bardziej komputer niż wzmacniacz, a DUAL to staroć ale bardzo go lubię i chciałbym nadal na nim słuchać. Więc moim zdaniem wiedzy wielkiej chyba nie trzeba, a bardziej rzetelności i trochę czasu.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#5

Post autor: radekcza »

No to jest jeszcze gorzej... Do tej pory ten wzmacniacz służył tylko do gramofonu więc podejrzenia padły na niego, jednak teraz podłączyłem inne i się okazało że to nie wzmacniacz, a gramofon. Mimo że do zabawy z elektroniką mam dwie lewe ręce wziąłem się za sprawdzanie, a przy okazji chciałem poprawić windę ramienia no i stało się :( nie dość że nie naprawiłem to jeszcze gorzej popsułem, powypadało kilka części i teraz muszę oddać gramofon koniecznie do serwisu.

Więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś namiary na dobrych gramofonowców to będę wdzięczny, oczywiście Robertson dzięki za namiary i w poniedziałek będę dzwonił do Pana Artura Ciuby
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#6

Post autor: Wojtek »

Robertson pisze:Wojtek coś miał do niego ale...nie znam do końca sprawy.
Ja mam do niego m.in. to że potrafi kosić jak za zboże za pierdoły, a wiem to m.in. od forumowiczów.

Nie wiem co to wg Ciebie jest "niedrogo" radekcza, ale stricte gramofoniarzy zbyt wielu u nas nie ma.
Możesz też oddać swój sprzęt do sklepu Gruba Nuta. Prowadzą serwis.

Jeśli oddasz gramofon do Ciuby to za cholerę nie daj się wpakować w zamianę przewodu zasilania na gniazdo zasilania (oczywiście nie za darmo), bo to głupota, a Pan Artur lubi to robić "dla zasady".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#7

Post autor: radekcza »

Wojtek dzięki za info, dzwoniłem już do Pana Adama i wstępne info mam takie, że na pewno wymiana przewodów sygnałowych, masy, czyszczenie, itp. dodatkowo mam opadającą windę ramienia więc ją trzeba też zrobić, to co popsułem sam - będzie do wyceny na miejscu, ale minimum na wstępie za wskazane powyżej rzeczy 300 PLN. Teraz się zastanawiam czy jednak nie dołożyć i nie kupić kolejnego gramofonu bo 300 PLN to więcej niż za niego dałem (oczywiście włożyłem w niego jeszcze parę dodatkowych zł w między czasie, ale...).

Na allegro są właśnie 3 według mnie dość interesujące gramofony:
Pro-Ject Doubt III Esprit - tyle, że musiałbym przesiąść się na wkładki MM, a tego nie chciałem robić :(
DUAL CS 5000 - też chyba lepiej z MM
Rega Planar P3 - tu nie wiem czy może on działać na MC

Więc mam chwilowy dylemat - naprawić mojego DUALA, czy inwestować w nowy sprzęt, tyle że chciałbym jednak zostać przy wkładkach MC
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#8

Post autor: Wojtek »

Ale... AT-15Ea to wkładka MM, a nie MC, więc nie bardzo rozumiem w czym problem.
No chyba że masz jeszcze jakąś inną wkładkę niż ta co w stopce.
Jeśli naprawa gramofonu ma wynieść ponad 300 złotych to nie sądzę by była to gra warta świeczki w przypadku Duala 503-1.

Tak więc albo podreperujesz sobie to sam albo czas zainwestować w kolejny sprzęt.
Nie będę Tobie w tym wątku doradzał którego brać (byle nie PJ Debut) ;)

Swoją drogą, to czytając ten wątek sam już się pogubiłem czy jest problem z którymś wzmacniaczem czy z gramofonem i jaki (poza niedziałającą jak trzeba windą).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#9

Post autor: radekcza »

Oj faktycznie z wkładkami namieszałem przekręciły mi się MM z MC :) widzę, że nie ogarnąłem się jeszcze po urlopie :) Oczywiście chodzi o to, że chcę pozostać przy MM więc wszystko OK.

Co do awarii, to ze wzmacniaczem wszystko OK, natomiast gramofon ma następujące wady:
1. Problem z lewym kanałem - trzeszczy, a czasem zupełnie zanika
2. Opadająca winda - to stary problem z którym da się żyć
3. Popsute przeze mnie - wypadła mała kulka i element łączący ramię z mocowaniem talerza, przez co silnik nie zatrzymuje się na końcu płyty i nie podnosi ramienia.
Pan Andrzej wycenił 1 i 2 na 300 zł, cenę usunięcia 3 wady powiedział, że wyceni dopiero na miejscu.

Biorąc to pod uwagę skłaniam się chyba do inwestycji w nowy sprzęt o poradę napiszę w innym wątku:)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#10

Post autor: Robertson »

To jest ból .Trzy stówki jest sporą inwestycją ...a może okazać się więcej :( Połowa towarzystwa z forum to "złote rączki" kupę rzeczy wykonują we własnym zakresie. Oprócz wiedzy trzeba mieć także zdolności manualne o doświadczeniu nie wspomnę.Grzebanina przy tak delikatnym i precyzyjnym urządzeniu jakim jest gramofon ...także nie dla mnie. Komuś za to trzeba zapłacić...współczuję stary .Jak i mi się coś spierniczy będę miał podobny dylemat :(
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#11

Post autor: eenneell »

radekcza pisze:1. Problem z lewym kanałem - trzeszczy, a czasem zupełnie zanika
A czy to nie konektorki przy wkładce :?: wystarczy poruszać/pokręcić-może zaskoczy ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#12

Post autor: Wojtek »

Jeśli faktycznie chcesz szukać rad jak sobie z tym Dualem poradzić to lepiej zrób to w jakiś oddzielnym wątku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Grubanuta.pl
Posty: 7
Rejestracja: 17 gru 2010, 14:49

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#13

Post autor: Grubanuta.pl »

ja znam osobę która wie wszystko, i na wszystkim się zna - aż dziwne, że jeszcze Wam nie ponaprawiał wszystkich zepsutych gramofonów...
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#14

Post autor: radekcza »

Grubanuta.pl, gdzie i kto? U was w sklepie?
Grubanuta.pl
Posty: 7
Rejestracja: 17 gru 2010, 14:49

Niedrogi polecany serwis w Warszawie - prośba

#15

Post autor: Grubanuta.pl »

No tak u nas, Bogdan rocznik 51. Porządny fachowiec starej daty;) Może nie jesteśmy najtańsi (wszak wszyscy musimy mieć co do garnka włożyć), ale niejednokrotnie widziałem naszego technika w akcji, i jest naprawdę super fachowcem. A niejednokrotnie spotkaliśmy się z opinią, że jesteśmy najlepsi.

http://www.youtube.com/watch?v=kTy6QVRFg-o

A bardziej miałem na myśli bezlitosnego użytkownika internetu, w postaci Wojtka.
ODPOWIEDZ