Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Gibek777
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2023, 01:00

Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#1

Post autor: Gibek777 »

Cześć !

Stoję przed wyborem pierwszego gramofonu nie posiadając ani wzmacniacza ani kolumn i mam kilka pytań do doświadczonych osób. Zaznaczę, iż szukam nowego sprzętu ze względu na brak możliwości śledzenia ofert, które znikają tutaj jak świeże bułeczki. Zafascynowany 10 lat temu klimatem gramofonu i magii wokół tego postanowiłem przypomnieć sobie , że marzenia trzeba spełniać - wracając do tematu :). Sprzęt będzie służył do słuchania muzyki elektronicznej, rock, chillout / alternatywna. Przeglądałem forum i natknąłem się na opinie, iż budżet należy podzielić na 3 części czyli powiedzmy 2700 zł na każdy komponent ? Chciałbym zaznaczyć, iż pomieszczenie w którym będzie grał sprzęt jest stosunkowo małe ~23 m2 i nie jestem fanem słuchania muzyki „na cały regulator” więc myślałem o głośnikachw podstawkowych ( ogranicza mnie również miejsce)
Jeśli chodzi o gramofon przeglądałem sklepy podoba mi się TD 402 ( szukam automatycznego bądź pół automatycznego , bo miałbym manię sprawdzania , w którym momencie płyty jestem) oraz dopłacie do lepszej wkładki - widzę z dużo osób poleca 2M blue na początek.

Wzmacniacz rotel a10

Kolumny podstawkowe : audio pro a28

Doskonale zdaje sobie sprawę, iż muszę iść na odsłuch i samemu ocenić.
Co uważacie o rozkładzie sprzętu ? Czy warto zmienić proporcje w stronę gramofonu , a może kolumn ?
Budżet jest delikatnie elastyczny i nie jestem osoba która będzie planowała wymienić sprzęt za rok czy dwa.
Czy jest np sens wrzucenia do tego zestawu technics sl100ceg ? Nie wiem czym się kierować przy balansowaniu.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#2

Post autor: darkman »

Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 01:59
i nie jestem fanem słuchania muzyki „na cały regulator”
To akurat tak nie działa
. Rzecz polega na tym by brzmiało na 'mały regulator'. Dotyczy drogich, bardzo drogich i mocnych właśnie.
Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 01:59
widzę z dużo osób poleca 2M blue na początek.
Możesz wskazać te osoby? Wystarczy kwarta, przemnożę sobie. :D
Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 01:59
Nie wiem czym się kierować przy balansowaniu.
Ja też nie. Nawet nie wiem co to balansowanie. :D

Budżet fajny dość na używane, na nowe słaby pod względem gramofonu głównie. No wy gramofon za 2700 odradzam.
Gibek777
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2023, 01:00

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#3

Post autor: Gibek777 »

A co jest nie tak z 2m blue :) ?
A jeśli miałbyś zostawić resztę , naciągnąć budżet to jaki nowy gramofon poroponujesz ?
Widziałem niezłe opinie o Technics SL 1500 c
Ostatnio zmieniony 26 mar 2023, 11:06 przez Gibek777, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#4

Post autor: winylowy_luke »

Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 09:57
Widziałem niezłe opinie o Technics SL 1500 c
Każdy nowy Technics będzie co najmniej bardzo dobry, wyższe modele wiadomo lepsze:)
Jeżeli chcesz używać preampu phono zewnętrznego to lepiej wtedy model 100C wziąć.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Gibek777
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2023, 01:00

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#5

Post autor: Gibek777 »

winylowy_luke pisze:
26 mar 2023, 10:14
Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 09:57
Widziałem niezłe opinie o Technics SL 1500 c
Każdy nowy Technics będzie co najmniej bardzo dobry, wyższe modele wiadomo lepsze:)
Jeżeli chcesz używać preampu phono zewnętrznego to lepiej wtedy model 100C wziąć.
Cenna rada , dzięki.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#6

Post autor: darkman »

Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 09:57
A co jest nie tak z 2m blue :) ?
A jeśli miałbyś zostawić resztę , naciągnąć budżet to jaki nowy gramofon poroponujesz ?
Widziałem niezłe opinie o Technics SL 1500 c
Ja? Um.. nie potrzebuję gramofonu :D
Jednak hipotetycznie to wziąłbym Technicsa M1 od Jarka @Zafop (coś koło tego bo ma trudny nick). To w używce.
Nowy, tak SL1500 dla mnie OK, ale propo Luke też OK (w ciemno bo nie znam tego modelu jakoś bliżej). Presekcję w SL1500C można wyłączyć z tego co pamiętam.
Osobiście wolałbym ów do drugiego toru rockowego akurat sekcja byłby na moje potrzeby korzystna bez stosowania phonostage.

BTW ten temat ciągle się powtarza, zmieniają się tylko korowody czyli nicki.
Rozbij sobie to na poszczególne klocki tematycznie /grmo, kolu, pre, wkład, piec, woreczki do płyt, szczotki - to nie trać czasu obecnie najmodniejsz na forum jest bambu fucker więc szkoda czasu na przeglądanie itd..itp..). Resztą się nie przejmuj, bo my ..ci starsi powiedzmy pisujemy tu dla wszystkich, a głównie to nawet z założenia nie dla pytającego (po latach dość ciężko nas sprowokować do wypitki, bo po prostu swoje już wypiliśmy :) ).. zatem każdy temat tego typu ma swoją nośność, niezlaeżnie co tam potem się pojawia na platformie typu pejsbók czy inne adorowane.. media.

ale, ale, nie podałeś tego szwadronu polecających Blue... note :) o 1/4tą prosiłem zaledwie :lol: Nie stosuj socjotechniki kolego odwracania pytania. Pisałem, że coś jest nie tak?
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#7

Post autor: grzehu82 »

Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 01:59
Wzmacniacz rotel a10

Kolumny podstawkowe : audio pro a28
Rozumiem, że taki zestaw będziesz chciał kupić?
Kto ci tak zestaw podpowiedział? Bo np. niezbyt sensowne jest podłączanie kolumn aktywnych Audio pro a28 do wzmacniacza zintegrowanego, chyba że do PRE OUT tegoż ale po co wtedy wzmacniacz sam w sobie? Raczej widziałbym tu typowe kolumny pasywne jeśli już. Pomijam już, że np. ten wzmacniacz nie ma zdalnego sterowania (chyba że na pewno nie potrzebujesz) a i jako przedwzmacniacz jest raczej niskich lotów.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Gibek777
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2023, 01:00

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#8

Post autor: Gibek777 »

grzehu82 pisze:
26 mar 2023, 12:44
Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 01:59
Wzmacniacz rotel a10

Kolumny podstawkowe : audio pro a28
Rozumiem, że taki zestaw będziesz chciał kupić?
Kto ci tak zestaw podpowiedział? Bo np. niezbyt sensowne jest podłączanie kolumn aktywnych Audio pro a28 do wzmacniacza zintegrowanego, chyba że do PRE OUT tegoż ale po co wtedy wzmacniacz sam w sobie? Raczej widziałbym tu typowe kolumny pasywne jeśli już. Pomijam już, że np. ten wzmacniacz nie ma zdalnego sterowania (chyba że na pewno nie potrzebujesz) a i jako przedwzmacniacz jest raczej niskich lotów.
Szczerze mówiąc nie jestem zdecydowany na nic a i wiedza biedna , wiec jako nowy użytkownik zaczynam wertować wątki :)
Jeśli chodzi o zdalne sterowanie masz rację, można sobie pewnie wmawiać , że nie jest potrzebne dopóki nie zacznie się odsłuch i wstawanie w celu regulacji głośności.
Gibek777
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2023, 01:00

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#9

Post autor: Gibek777 »

darkman pisze:
26 mar 2023, 11:20
Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 09:57
A co jest nie tak z 2m blue :) ?
A jeśli miałbyś zostawić resztę , naciągnąć budżet to jaki nowy gramofon poroponujesz ?
Widziałem niezłe opinie o Technics SL 1500 c
Ja? Um.. nie potrzebuję gramofonu :D
Jednak hipotetycznie to wziąłbym Technicsa M1 od Jarka @Zafop (coś koło tego bo ma trudny nick). To w używce.
Nowy, tak SL1500 dla mnie OK, ale propo Luke też OK (w ciemno bo nie znam tego modelu jakoś bliżej). Presekcję w SL1500C można wyłączyć z tego co pamiętam.
Osobiście wolałbym ów do drugiego toru rockowego akurat sekcja byłby na moje potrzeby korzystna bez stosowania phonostage.

BTW ten temat ciągle się powtarza, zmieniają się tylko korowody czyli nicki.
Rozbij sobie to na poszczególne klocki tematycznie /grmo, kolu, pre, wkład, piec, woreczki do płyt, szczotki - to nie trać czasu obecnie najmodniejsz na forum jest bambu fucker więc szkoda czasu na przeglądanie itd..itp..). Resztą się nie przejmuj, bo my ..ci starsi powiedzmy pisujemy tu dla wszystkich, a głównie to nawet z założenia nie dla pytającego (po latach dość ciężko nas sprowokować do wypitki, bo po prostu swoje już wypiliśmy :) ).. zatem każdy temat tego typu ma swoją nośność, niezlaeżnie co tam potem się pojawia na platformie typu pejsbók czy inne adorowane.. media.

ale, ale, nie podałeś tego szwadronu polecających Blue... note :) o 1/4tą prosiłem zaledwie :lol: Nie stosuj socjotechniki kolego odwracania pytania. Pisałem, że coś jest nie tak?
Człowiek chce być wygodny i upiec 2 pieczenie na jednym ogniu , a nawet 3 , wydaje mi się , że sl 1500 spełni moja oczekiwania z nadwyżka , a na wzmacniacz i kolumny albo założę oddzielne tematy albo zacznę przeglądać giełdę , tak by moc z tego budżetu wyciągnąć więcej ( gramofon zostanie nowy).

Nie pisałem o żadnym szwadronie 🤣 po prostu jak typowy użytkownik , który nie wie nic , a później jak zacznie czytać , to dopiero uświadamia sobie ,że naprawdę nie wie nic natrafiłem na kilka wątków , gdzie o tej wkładce była mowa i zapadło w pamięć ;)
Socjotechnika ? Chyba podświadomie , bo nie wierze ze kiedyś przeczytana książka o Kevinie Mitnicku , tak mi zapadła w głowie :)
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4726
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#10

Post autor: Mawis »

A kolega przypadkiem nie z pewnego miasta na Pomorzu Zachodnim? :think:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#11

Post autor: amrowek »

Mawis pisze:
26 mar 2023, 16:43
A kolega przypadkiem nie z pewnego miasta na Pomorzu Zachodnim? :think:
też mi to przemknęło przez myśl, ot taka tam powtórka z rozrywki
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Gibek777
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2023, 01:00

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#12

Post autor: Gibek777 »

amrowek pisze:
26 mar 2023, 16:51
Mawis pisze:
26 mar 2023, 16:43
A kolega przypadkiem nie z pewnego miasta na Pomorzu Zachodnim? :think:
też mi to przemknęło przez myśl, ot taka tam powtórka z rozrywki
Nie jestem chyba w temacie :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#13

Post autor: darkman »

Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 13:40
darkman pisze:
26 mar 2023, 11:20
Gibek777 pisze:
26 mar 2023, 09:57
A co jest nie tak z 2m blue :) ?
A jeśli miałbyś zostawić resztę , naciągnąć budżet to jaki nowy gramofon poroponujesz ?
Widziałem niezłe opinie o Technics SL 1500 c
Ja? Um.. nie potrzebuję gramofonu :D
Jednak hipotetycznie to wziąłbym Technicsa M1 od Jarka @Zafop (coś koło tego bo ma trudny nick). To w używce.
Nowy, tak SL1500 dla mnie OK, ale propo Luke też OK (w ciemno bo nie znam tego modelu jakoś bliżej). Presekcję w SL1500C można wyłączyć z tego co pamiętam.
Osobiście wolałbym ów do drugiego toru rockowego akurat sekcja byłby na moje potrzeby korzystna bez stosowania phonostage.

BTW ten temat ciągle się powtarza, zmieniają się tylko korowody czyli nicki.
Rozbij sobie to na poszczególne klocki tematycznie /grmo, kolu, pre, wkład, piec, woreczki do płyt, szczotki - to nie trać czasu obecnie najmodniejsz na forum jest bambu fucker więc szkoda czasu na przeglądanie itd..itp..). Resztą się nie przejmuj, bo my ..ci starsi powiedzmy pisujemy tu dla wszystkich, a głównie to nawet z założenia nie dla pytającego (po latach dość ciężko nas sprowokować do wypitki, bo po prostu swoje już wypiliśmy :) ).. zatem każdy temat tego typu ma swoją nośność, niezlaeżnie co tam potem się pojawia na platformie typu pejsbók czy inne adorowane.. media.

ale, ale, nie podałeś tego szwadronu polecających Blue... note :) o 1/4tą prosiłem zaledwie :lol: Nie stosuj socjotechniki kolego odwracania pytania. Pisałem, że coś jest nie tak?
Człowiek chce być wygodny i upiec 2 pieczenie na jednym ogniu , a nawet 3 , wydaje mi się , że sl 1500 spełni moja oczekiwania z nadwyżka , a na wzmacniacz i kolumny albo założę oddzielne tematy albo zacznę przeglądać giełdę , tak by moc z tego budżetu wyciągnąć więcej ( gramofon zostanie nowy).

Nie pisałem o żadnym szwadronie 🤣 po prostu jak typowy użytkownik , który nie wie nic , a później jak zacznie czytać , to dopiero uświadamia sobie ,że naprawdę nie wie nic natrafiłem na kilka wątków , gdzie o tej wkładce była mowa i zapadło w pamięć ;)
Socjotechnika ? Chyba podświadomie , bo nie wierze ze kiedyś przeczytana książka o Kevinie Mitnicku , tak mi zapadła w głowie :)
1500 czy 100 to dość dobry kierunek jeśli preferujesz nowy sprzęt. Listę sobie zrób i skreślaj :), ale to już coś jest.
Nowy gramofon i jak wyżej napisałeś to dość fajna tendencja. Sam nie wiem czy gdybym dziś miał kupić gramofon w dobrej jako tako klasie to szukałbym używki - raczej nie.
(ale uwaga, ja jestem dziwny :lol: )

Wzmak z klasą z drugiej ręki to moim zdaniem również bdb kierunek. Od kolumn mamy speców, O Grzesiu już się pojawił nawet i Amrowek.
To ja spadam, dobrego wyboru życzę. :think:

Mytnick to nie. On pisał o frywolnie nastawionych do bezpieczeństwa sekretarkach przyklejających hasła na klawiaturze itp.. :)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7656
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#14

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Gibek777
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2023, 01:00

Re: Zestaw audio 6000-8000 pln ( gramofon wzmacniacz kolumny)

#15

Post autor: Gibek777 »

Trzeba chyba zatem pomyśleć o rozciągnięciu budżetu , ale to się nigdy nie kończy dobrze 😁
ODPOWIEDZ