Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 795
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#1

Post autor: Cichy5000 »

Założyłem temat, bo chciałbym, uzyskać Wasze opinie doświadczenie itp. jak to jest, z tym odsłuchem jak kupujcie, kupowaliście swoje sprzęty?
Bo np. jadę na drugi koniec Polski i słucham u gościa np.kolumn albo wzmaka gdzie jest zupełnie inne pomieszczenie jak u mnie.
Kupuję nowy sprzęt i jest niewygrzany (tak wiem, niektórzy tego nie słyszą i nie o to chodzi) słuchany w pomieszczeniach przygotowanych lepiej lub gorzej do odsłuchu.
Chciałbym poznać Wasze doświadczenia.
Wiem najlepiej zabrać do domu i testować. To nie o to chodzi...
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#2

Post autor: MaciejT »

Problem stary jak świat. Wczoraj słuchałem wzmacniacz w torze kolegi z forum, przytargałem piec do domu i jest zupełnie inne granie. Niczego innego się nie spodziewałem. Inne kolumny, inne pomieszczenie, wiadoma rzecz. Szczęśliwie bardziej mi się podoba brzmienie u mnie, ale ryzyko jest zawsze.
Cichy5000 pisze:
24 lut 2023, 14:10
Wiem najlepiej zabrać do domu i testować
nie ulega wątpliwości, ale nie zawsze jest taka możliwość, zwłaszcza jak kupujesz sprzęt z drugiej ręki. Ile to razy podejmowałem to ryzyko.... no i nie zawsze było kolorowo. Zdarzało się sprzęt gonić dalej.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#3

Post autor: darkman »

Darku krótko:
-jak kolumny to zabieram swój wzmak,
-jak wzmak to kolumny, ale nigdy nie brałem tylko szukałem swoich w salonie odsłuchowym sprzedawcy; Pozostałe przypadki - wypożyczasz do domu lub zapraszasz sprzedawcę. W końcu to on chce sprzedać :) Zwykle też od razu proszę o wypięcie wzmaka z kolumn salonowych dobranych pod adaptację aku i najczęściej akurat najdroższych,
-zabieram zawsze zestaw trzech płyt referencyjnych dla mnie, które wyselekcjonowałem na odsłuchy,
-pomieszczenia sprzedawcy nie przeskoczysz, a swojego u niego nie odtworzysz :)
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 795
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#4

Post autor: Cichy5000 »

MaciejT pisze:
24 lut 2023, 14:25
nie ulega wątpliwości, ale nie zawsze jest taka możliwość, zwłaszcza jak kupujesz sprzęt z drugiej ręki.
No właśnie szczególnie chodzi o sprzęty używane...
A co do nowych to Darecki zgadzam się z Tobą, ale jak już rozmawialiśmy to jest możliwe tylko w dużych miastach niestety ;)
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7657
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#5

Post autor: amrowek »

darkman pisze:
24 lut 2023, 14:26
-pomieszczenia sprzedawcy nie przeskoczysz, a swojego u niego nie odtworzysz
plus inny tor , no chyba że bierze się całość
dokładnie tak i zostaje ta niewiadoma a jak u mnie... :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#6

Post autor: Zeroqll »

Ja jak jadę kupić sprzęt to tylko sprawdzam czy jest sprawny. Jeżeli nie masz żadnego punktu zaczepienia, nie znasz specyfiki grania żadnego klocka u sprzedającego, to taki odsłuch zupełnie nic Ci nie powie o jednym sprzęcie z całego zestawu. Nawet jeżeli jeden z elementów toru znasz, to i tak akustyka pomieszczenia odgrywa ogromną rolę (przeniesienie całego mojego zestawu do domu rodziców, gdzie zagrał inaczej uświadomiło mi jaki to ma wpływ). Oczywiście można zabierać kolumny, wzmacniacz (a co ze źródłem?), koniecznie swoje nagrania (dobrze mieć wybrane utwory, fragmenty których brzmienie znamy praktycznie na pamięć) i na tej podstawie dokonywać pewnych wniosków, które niekoniecznie muszą się u nas, w maszym zestawie potwierdzić, ale pomieszczenia nie przeskoczysz, dlatego jeżeli jest taka możliwość to zapytać się czy możliwy jest zwrot po testach u siebie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#7

Post autor: darkman »

Cichy5000 pisze:
24 lut 2023, 14:54
szczególnie chodzi o sprzęty używane...
Ano wiem. Tu jest prościej, choć boleśniej bo po prostu oceniam sprawność w ogólności i tyle. Zabieram na własne ryzyko.
No well, przy większej (czyli ten przypadek) kwocie istotnie należałoby sobie zastrzec możliwość zwrotu, choć wielu sprzedających na to nie pójdzie raczej.
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 795
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#8

Post autor: Cichy5000 »

Wasze wpisy potwierdzają, tylko to o czym myślałem i realia życiowe :)
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#9

Post autor: Wojtek »

Nie bawię się w odsłuchy i biorę w ciemno :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#10

Post autor: mcemsi »

Sprawdzam u sprzedawcy tylko funkcjonalność czy wszystko sprawne , doznania soniczne już na miejscu u siebie. Jak przypasuje zostaje a jak nie to idzie na sprzedaż ale nieczęsto to ma miejsce.
Rudinho
Posty: 606
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odsłuch sprzętu na gościnnych występach.

#11

Post autor: Rudinho »

Dobrze jest się "zaprzyjaźnić" z jakimś kolekcjonerem lub handlarzem ;) Jak kupowałem wzmacniacz to miałem w domu zawsze pożyczone 2 szt., które rywalizowały ze sobą w systemie pucharowym😁 Zwycięzca zostawał i dojeżdżał kolejny "rywal". Natomiast zdaję siebie sprawę, że nieczęsto coś takiego jest możliwe.
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
ODPOWIEDZ