Jaki sprzęt kupić na początek?

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
sewesew
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2022, 18:34

Jaki sprzęt kupić na początek?

#1

Post autor: sewesew »

Hej, mam już kilkanaście płyt winylowych od psychodelicznego rocka Tame Impala skończywszy na utworach z Twin peaks. Teraz czas na gramofon. Wiem, że jest to kosztowne hobby. Na początek chcę przeznaczyć na to około 8 tys. pln. Wiem też, że sam gramofon to nie wszystko ;) Chcę by początek mógł być na tyle sensowny bym mógł rozbudowywać i zmieniać zestaw w przyszłości(chodzi mi tu o maty, igły, wzmacniacze czy głośniki). Najlepiej jakby gramofon miał łącze AUX to głośniki jak na razie miałbym z głowy, bo podłączyłbym do komputerowych 2.0 Edifier R1700 BT. Mam też zestaw kina domowego z kablami głośnikowymi.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki sprzęt kupić na początek?

#2

Post autor: amrowek »

Na początek proponuję poczytać w odpowiednich działach odpowiednie tematy a ....potem napisać posty w odpowiednich tematach.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki sprzęt kupić na początek?

#3

Post autor: grzehu82 »

sewesew pisze:
01 sty 2023, 16:50
Najlepiej jakby gramofon miał łącze AUX to głośniki jak na razie miałbym z głowy, bo podłączyłbym do komputerowych 2.0 Edifier R1700 BT
Witamy.
Pierwsza moja rada to zaufać osobom, które już ten etap dawno przeszły, dysponują dobrze dobranym torem w poszukiwanym budżecie, a więc czytać, analizować informacje oraz pytać na forum. Sprzęt zagra tak jak pozwoli na to jego najsłabsze ogniwo.
Uważam, że mając 8 tys. czyli całkiem sporo na początek, zrobisz mezalians podłączając drogi gramofon z przedwzmacniaczem do kolumn Edifier (to podstawowe komputerowe głośniki). Sugerowałbym podzielić ten budżet na 3 części: gramofon, wzmacniacz z wejściem Phono, kolumny (kwotowo mniej więcej równe lub z lekkim przesunięciem na kolumny). Nie zapomnij o rezerwie na zakup niezbędnego okablowania. Zajrzyj na naszą giełdę, szukaj ofert modeli polecanych w wątkach zakupowych:
Gramofony
Wzmacniacze
Kolumny
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ