Wieża stereo z lat 80.

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
leader7606
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2015, 15:28
Gramofon: Kenwood 2055
Lokalizacja: Finlandia

Wieża stereo z lat 80.

#1

Post autor: leader7606 »

Witam wszystkich forumowiczów.
Od pewnego czasu rozglądam się za dużą wieżą z lat 80 do mojego gramofonu Kenwood kd 2055. Przyznam że zawsze podobały mi się zestawy Technics ze wskazówkami. Ostatnio jednak sporo czytałem i technicsy z tamtego okresu to niezbyt dobry sprzęt. Czy moglibyście coś polecić w podobnym stylu z dobrym brzmieniem do salonu 25m2. Posiadam już Denona x3500 z kolumnami Audio Pro blue diamond v3 - 8 Ohm
Kwota do wydania to max 1500 euro. Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wieża stereo z lat 80.

#2

Post autor: Wojtek »

Wątki o kompletowaniu wielu podzespołów naraz nie są mile widziane.
Zacznij od wzmacniacza, a potem kompletuj resztę pod zestaw.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Wieża stereo z lat 80.

#3

Post autor: chudy_b »

leader7606 pisze:
14 lut 2021, 00:22
Przyznam że zawsze podobały mi się zestawy Technics ze wskazówkami. Ostatnio jednak sporo czytałem i technicsy z tamtego okresu to niezbyt dobry sprzęt.
Technics generalnie tłukł masówkę, ale jednocześnie popełnili parę konstrukcji naprawdę porządnych, tak żeby pokazać konkurencji że potrafią. Napisz co byś chciał w tej wieży widzieć, bo jeśli tylko końcówkę mocy + przedwzmacniacz, to za 1500E chyba da się coś znaleźć. Trzeba też pamiętać że w Polsce Technics jest mocno przewartościowany, bo każdy chce mieć Pewex w domu :D
leader7606
Posty: 27
Rejestracja: 26 lis 2015, 15:28
Gramofon: Kenwood 2055
Lokalizacja: Finlandia

Re: Wieża stereo z lat 80.

#4

Post autor: leader7606 »

Witam, dziękuję za szybką odpowiedź. Myślałem właśnie o wzmacniaczu, końcówce mocy, cd, radio, magnetofonie (niekoniecznie) i equalizerze jeśli trzeba.
Niekoniecznie musi to być technics, pewnie inne firmy robiły lepszy sprzęt. Jeśli chodzi o muzykę jaką słucham to generalnie każdy rodzaj. Oczywiście że na początek może być tylko wzmacniacz i końcówka.
Rozumiem, więc jak możesz Wojtku to przenieś wątek do działu o wzmacniaczach.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
analogplay65
Posty: 637
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:20
Gramofon: Technics SL-QX 300
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wieża stereo z lat 80.

#5

Post autor: analogplay65 »

Jak słyszę to ględzenie, że Technics jest do bani to mnie mdli. Z reguły niepochlebne opinie piszą ci którzy nawet nie słuchali zestawu Technicsa lub powielają cudze, zawistne opinie. Często krytykuje się serie klocków Technicsa z lat dziewięćdziesiątych. Szkaluje się przede wszystkim wzmacniacze. Jednak nikt nigdy nie zauważył, że Technics w tym czasie projektował zestawy wieżowe. Wzmacniacz mocy, zintegrowany czy też końcówka mocy ( z zegarami lub bez) graja naprawdę ładnie we współpracy z korektorem lub procesorem Technicsa. Dopiero wtedy można poczuć jakość i głębie dźwięku. Oczywiście trzeba do tego podłączyć dobrej jakości zestaw kolumn, aby cieszyć się sceną dźwięku. Z drugiej strony jak się komuś nie podoba dźwięk Technicsa to prostu niech omija ten sprzęt z daleka i nie wypisuje bredni. Każdy ma prawo do własnej oceny, ale podpartej na rzeczowej analizie i przede wszystkim odsłuchu. Posiadam Technicsa od początku lat dziewięćdziesiątych i nie zamieniłbym go na nic innego.
Załączniki
1.JPG
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wieża stereo z lat 80.

#6

Post autor: Merrick »

analogplay65 pisze:
28 lut 2021, 20:48
Z reguły niepochlebne opinie piszą ci którzy nawet nie słuchali zestawu Technicsa
Ponieważ mam Technicsa SU-A800 to chyba mogę napisać że brzmi beznadziejnie :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wieża stereo z lat 80.

#7

Post autor: zbyszek1982 »

Merrick pisze:
28 lut 2021, 22:58
analogplay65 pisze:
28 lut 2021, 20:48
Z reguły niepochlebne opinie piszą ci którzy nawet nie słuchali zestawu Technicsa
Ponieważ mam Technicsa SU-A800 to chyba mogę napisać że brzmi beznadziejnie :D
Bo pewnie nie masz korektora i procesora (cokolwiek to jest) :morda:
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wieża stereo z lat 80.

#8

Post autor: Merrick »

zbyszek1982 pisze:
28 lut 2021, 23:08
Bo pewnie nie masz korektora i procesora (cokolwiek to jest)
Właśnie :( Muszę dokupić. Będzie mi się wtedy łatwiej żyć
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieża stereo z lat 80.

#9

Post autor: Tomaszek1974 »

Miałem 20 lat temu su-a700 mk3 później sua-800 (kaloryfer) i korektor 90-ke . Zestaw Diory 704 kolegi, który wtedy miał to tego mojego technicsa rozklepał jak ja schabowego. Nawet przeskok był mega duży gdy jeszcze zafascynowany technicsem rok później kupiłem su-vx800. To juz jakoś grało - bez szału, ale grało. Dopiero su-v9 to był rasowy wzmak, bez tego nalotu techncicsowego dzwięku.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wieża stereo z lat 80.

#10

Post autor: Wojtek »

analogplay65:
U moich rodziców nadal stoi pierwsza skompletowana przeze mnie wieża, składająca się z wielu tych samych klocków co Twoja:
- magnetofon RS-AZ7
- CD SL-PS770D

Tuner radiowy i wzmacniacz są starszej generacji - ST-9600 i SU-V8.

Miałem również korektor/DSP SH-GE90, ale ten poleciał pod młotek jeszcze zanim wyprowadziłem się z domu rodziców i wyjechałem na studia.
SU-V8 pokazał mi że korektor jest do niczego niepotrzebny jak jest dobra amplifikacja sparowana ze spoko głośnikami.
Kupiłem korektor wychodząc ze świata miniwież, gdzie bez wykorzystania korektora było zupełnie kiepskawo (więc nie wyobrażałem sobie innej opcji).

Jedyne co z tego bym sobie zostawił dzisiaj (po poznaniu sporo innego sprzętu) to SU-V8.
ST-9600 by poszedł pod młotek głównie dlatego że coraz rzadziej słucham radia.

Tak więc no... też tam byłem, ale nie będę bębnił że Technics w 90's to było coś rzeczywiście zajebistego względem konkurencji.
Ot dobry sprzęt dla ludu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wieża stereo z lat 80.

#11

Post autor: Myszor »

analogplay65 pisze:
28 lut 2021, 20:48
Posiadam Technicsa od początku lat dziewięćdziesiątych i nie zamieniłbym go na nic innego.
Tak samo mój dziadek mówił o swoim rowerze "Ukraina".
Nigdy nie miał innego więc z jego punktu widzenia miał rację.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2029
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieża stereo z lat 80.

#12

Post autor: MaciejT »

analogplay65 pisze:
28 lut 2021, 20:48
Posiadam Technicsa od początku lat dziewięćdziesiątych i nie zamieniłbym go na nic innego.
W 1995 roku kupiłem za równowartość moich ówczesnych 3 pensji miesięcznych nowy wzmacniacz technicsa. Nie pamiętam symbolu, miał dużą gałkę od głośności na środku i był śliczny. Postanowiłem zmienić w następnym kroku kolumny. Zabrałem moje nowe cudo do sklepu ze sprzętem aby odsłuchać kolumny na własnym wzmacniaczu. Pan podłączał, ja słuchałem. Aż w pewnym momencie Pan zaproponował podłączenie innego, w zbliżonym budżecie wzmacniacza. Efekt był taki, że nie kupiłem kolumn tylko wzmaka arcam alpha 5+, który wygrał pojedynek na tyle zdecydowanie, że zdecydowałem się zaryzykować rozwód i odsprzedać ze znaczną stratą dopiero co wziętego na raty technicsa. Wyobraźcie sobie jak mocno arcam musiał pobić technicsa, skoro zdecydowałem się na taki krok. Brzydal arcam grał u mnie wiele lat, a ja przez to całe zamieszanie kolumny kupiłem rok później niż planowałem. Piszę tą anegdotę po to, by zachęcić kolegę analogplay65 do niezamykania się na jedną jedyną firmę bo ona jest najlepsza. Zawsze warto eksperymentować, a technics był w Polsce popularny bo swego czasu był dostępny w salonach za dewizy i stał się synonimem luksusu.
Awatar użytkownika
analogplay65
Posty: 637
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:20
Gramofon: Technics SL-QX 300
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wieża stereo z lat 80.

#13

Post autor: analogplay65 »

Nie zamykam się na Technicsa jak twierdzisz. Moja pierwszą wieżą była Unitra. Obecnie mam w innym pokoju wieżę Diory i często też słucham na niej muzyki. Czytając posty trudno nie odnieść mi wrażenia, że kompletnie koledzy nie zrozumieli o co mi chodziło. Prawda jest taka, że każdy słucha na tym co lubi. Ja nigdy nie krytykowałem osób mających np. wzmacniacze lampowe (choć dla mnie dźwięk tych urządzeń przypomina słuchanie muzyki przez ścianę u sąsiada), czyli lubisz taki dźwięk i taki sprzęt twoja sprawa. Wszyscy się rzucili na Technicsa jak na najgorsze zło jakie można mieć do słuchania muzyki. Piszecie tez tylko wzmacniaczach, jak pisałem chodziło mi o dźwięk całego zestawu, a ten jest dla mnie wystarczający i satysfakcjonujący. Dużo zależy od kolumn, jak się nie dostosuje ich do wzmacniaczy wychodzi kicha. Ja po wielu latach do Technicsa nabyłem kolumny Klipscha i wieża naprawdę teraz daje radę i czuć "miód w uszach". Pozdrawiam.
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Wieża stereo z lat 80.

#14

Post autor: Arkadyo »

Był czas, że uległem magii napisu "new class A" na teshitsie.
Człowiek myslał, że po prlowskich dziadach złapał Pana Boga za nogi a tak naprawde tosca 303 grała lepiej...przynajmniej na basie.
W zyciu nie słyszałem takiego crapa jak suv 500 czy jakoś tak. Cała ta seria to było dno ale ten jeszcze z metr mułu przytulił.
Nie wyobrażam sobie co miałoby poprawic ten padlinowaty bas zupełnie bez kontroli - to gówno lekkiego tonsilowskiego głosnika 8" nie potrafilło utrzymac w ryzach. Latał jak szmata... Ta hybryda w srodku na trafie jak od radiobudzika to najwiekszy dramat zasilajacy jaki widziałem na oczy.
Napisać że to słaby sprzet to tak jak powiedzieć, że adolf hitler to był łobuz.
Tak jak napisano - firma miała kilka lepszych modeli ale te z dolnej czy nawet sredniej półki cenowej to szkoda gadać.
analogplay65 pisze:
02 mar 2021, 10:20
Prawda jest taka, że każdy słucha na tym co lubi. Ja nigdy nie krytykowałem osób mających np. wzmacniacze lampowe (choć dla mnie dźwięk tych urządzeń przypomina słuchanie muzyki przez ścianę u sąsiada), czyli lubisz taki dźwięk i taki sprzęt twoja sprawa.
To jest taka sama prawda jak to, że zenek martyniuk to artysta... Wzmacniacze lampowe jak za sciany... No to jeszcze do tego swoje teshuitsa zamiast klipsiów podepnij altusy 140 to napewno nie będzie jak za sciany.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Wieża stereo z lat 80.

#15

Post autor: amrowek »

No to wrzucę swoje 3 grosze do ogródka z napisem Technics
Jak poszedłem do pracy oj dawno to było :D . To moim marzeniem była wieża do wyboru miałem Sony lub Technics. No więc wybrałem Technicsa
.Po 10 latach sprzedałem to za 1/10 ceny. Gość który kupował zadał jedno tylko pytanie " a basik to jest" Oj jest i na korektorze ustawiłem największy dół jaki się dało. Gość przyjechał i od razu mówi "Biorę" Jak widać są i tacy dla których wyznacznikiem dobrze grającego sprzętu jest basik :D
aha od tamtej pory mam uczulenie nie tą markę nie zbliżam się nie podchodzę do niczego co ma napis "Technics"


wieża
https://www.olx.pl/oferta/wieza-dual-z- ... 5ab685d64d
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ