Wzmacniacz i kolumny

Wszystko razem
Zablokowany
Protek
Posty: 19
Rejestracja: 05 sty 2021, 09:06

Wzmacniacz i kolumny

#1

Post autor: Protek »

Jak wspomniałem w innym temacie zagościł w moim domu gramofon i jak to zwykle bywa chciałbym nabyć dla niego "godny" zestaw. Do tej pory miałem starą wieżę Technicsa o której nie warto wspominać. Chciałbym przeznaczyć 1000 zł na kolumny i 1000 zł na wzmacniacz.
Temat jest o tyle nietypowy, że z przyczyn zdrowotnych nie mam żadnych możliwości wcześniejszego odsłuchu więc chciałbym prosić Was o pomoc w dobraniu teoretycznego kompletu na podstawie Waszych doświadczeń.
Pokój nie jest duży, wymiary 3,5 na 5 m. Zestaw będzie stał na środku dłuższej ściany. Pokój zagracony, z dywanem ale pomiędzy zestawem, a kanapą będzie wolna przestrzeń. Muzyka jaka będzie odtwarzana to przede wszystkim jazz i soul.
Jeśli chodzi o brzmienie to niestety jak każdy laik nie potrafię tego opisywać. Chciałbym, aby z jednej strony instrumenty i wokale były dość wyraźne ale z drugiej strony lubię jak niskie tony potrafią zejść nisko i uderzyć dynamicznie i z mocą.

Co do wymagań "funkcjonalnych" sprzętu to nie mam ich dużo ale są konkretne i raczej nie ma możliwości ich "nagięcia".
Kolumny: tylko podłogowe, z tego co czytałem to w moim przypadku bass reflex z tyłu odpada, bo będą stały blisko ściany. Podstawkowe zdecydowanie odpadają.
Wzmacniacz: musi mieć przyzwoity przedwzmacniacz, bo póki co nie planuję zewnętrznego oraz koniecznie musi mieć poza wejściem PHONO przynajmniej 5 wejść "AUX". Tyle jest innych źródeł i z żadnego nie chcę rezygnować.

Po długich lekturach różnych stron wytypowałem póki co 2 modele wzmacniaczy:
Rotel RA-960 BX
Onkyo Integra 8670

oraz 4 modele kolumn:
Tannoy M3
Tannoy M4
Dali Concept 6
Pylon Audio Topaz 20

Póki co nie wklejam konkretnych ofert, bo to zwyczajnie jeszcze nie ten etap poszukiwań. Pomożecie dobrać parę "marzeń"? Może macie inne propozycje? Z góry dziękuję i liczę na "burzliwą" dyskusję.
Awatar użytkownika
Bastech
Posty: 143
Rejestracja: 13 lis 2020, 10:34
Gramofon: Technics SL-D3
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Wzmacniacz i kolumny

#2

Post autor: Bastech »

Protek pisze:
05 sty 2021, 10:26
Po długich lekturach różnych stron wytypowałem póki co 2 modele wzmacniaczy:
Rotel RA-960 BX
Onkyo Integra 8670
Mam niższy model Onkyo - A-8650. U mnie gra z budżetowymi kolumnami Canton Fonum 301, słuchałem go też z dużymi kolumnami Nubert nuBox 660 i tam zagrał , według mnie, fantastycznie.
Z tymi samymi nuBoxami słuchałem też wzmacniacza Dual CV 5670, dźwięk z niego też był bardzo przyzwoity.
Technics SL-D3 | Onkyo A-8650 | Nikko NA-990 | RPi 4 + PiFi DAC+ | Quadral Tribun 120
Wzmacniacz słuchawkowy DIY hybryda ECC88 + MOSFET-y| Kilka magnetofonów CC i R2R
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz i kolumny

#3

Post autor: Wojtek »

Protek pisze:
05 sty 2021, 10:26
Z góry dziękuję i liczę na "burzliwą" dyskusję.
A ja bym prosił jednak uderzyć do właściwych działów i wątków zakupowych zamiast kreować taki "worek" na wszystko.
Temat zamykam.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zablokowany