Podkładki antywibracyjne

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maroza
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:35
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Lublin

Podkładki antywibracyjne

#1

Post autor: maroza »

Ciekaw jestem czy takich używacie i czy możecie coś polecić? W moim przypadku wypadałoby odizolowac od podłoża gramofon i kolumny od standów.
:arrow: https://www.instagram.com/czarny_placek/

Jest: Thorens TD-160 Super + SME 3009 S2 Improved + Shure V15 III - iFi Zen Phono - JVC JA S55 - Pioneer S710

Było: Pioneer PL-12D, Pioneer PL-A38S, Grundig PS 3500, Daniel, HK PM645, Tannoy M2
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Podkładki antywibracyjne

#2

Post autor: blispx »

a stolik masz izolowany/ kolce jakieś, jeżeli tak to na co pod gramofon, u mnie idzie pod wymiar od Rogoża- projekt na 5 nóg i wyższy prześwit pomiedzy blatami, w połowie stycznia wykona to cykne zdjęcie, kolumny postaw na pumeksie w sumie to zależy od tych standów co tam wsadzisz moje półpodłogówki są na wysokości lekko ponad kostkę - takie standy mam niskie, te twoje Pionery podobnie stawiaj
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podkładki antywibracyjne

#3

Post autor: Myszor »

Są dedykowane nożki amortyzujące do gramofonów ale koszt mógłby przebić cenę drapaka.
Z tańszych rozwiązań to platforma antywibracyjna na kolcach albo vibrapody po nóżki zapodać. Działa idealnie.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Podkładki antywibracyjne

#4

Post autor: Bacek »

Kolce to raczej słabo izolują. U Anglosasów stosowali je raczej żeby przebić się przez wykładzinę dywanowa, żeby głośnik stał stabilnie.
Do gramofonu można użyć coś płaskiego postawionego na piłeczkach do squasha. Wyjdzie coś na podobieństwo pływającego chassis. Do cięższych setupów może być potrzeba więcej niż pileczki.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ