Zmiana na lepsze konfiguracji

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Zmiana na lepsze konfiguracji

#1

Post autor: blackromek »

Witam zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w polepszeniu jakości odtwarzania vinyli
Zacznę od opisu mojej konfiguracji gramofon - Pro-ject 51 , przed wzmacniacz Pro-Ject tube box ds
,wkładka Ortofon Bronze ,platforma antywibracyjne monolith audio , kable gramofon - pre No name , pre - integra chord cadenza . Do dzisiaj zestaw grał bardzo słabo dużo gorzej od CD i plików , ale postanowiłem zawalczyć o analog wpiołem między gramofon a pre zamiast No name tara labs prism stary kabel za 100 zł i o dziwo jest lepiej planuje w takim razie zakup mbcabels aurora 2 .Ale gdzie jest problem przecież ten zestaw może zagrać o wiele lepiej , może regulacje mam tylko wagę elektroniczną nacisk 1.56 nie posiadam żadnych szablonów . Następnie może bardzo pracująca u mnie w pokoju podłoga pomimo platformy gdy się ktoś porusza po pokoju ciężarek przeciw wagi buja się lekko . Będę wdzięczny za wszelkie sugestie może da się coś zrobić z tym zestawem lub nie wiem sprzedać i kupić coś innego np: Ad fontesa itp z góry dzięki za pomoc
Załączniki
55220D7D-6549-4808-92ED-32BC6266FD9F.jpeg
E47FF7E0-9A17-4989-AF2C-598588BB8D7C.jpeg
39A3B8F6-B999-4A24-B5FA-FDCBC03FA781.jpeg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14943
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#2

Post autor: darkman »

Masz całkiem fajny sprzęt i tu nic bym nie kombinował. Aurorę miałem swego czasu do posłuchania od MMarka@naszego. Całkiem dobre wrażenie robi ów korekt.
Niestety nie podałeś czym to napędzasz ani kolumn, a prawdopodobnie one kształtują w głównej mierzei Twoje brzmienie.
kolumny jako takie mają największy procentowo przyrost/wpływ na efekt finalny toru.
Wkładka całkiem fajna jeśli już musi być 2M, to to jest optymalny wybór. (Cena/jakość).
Gramofon w kontekście wymiany to masz całkiem fajny i tego bym nie robił, a już na pewno nie wymieniłbym na Kredensa (znowu jakiś burak wyzwie mnie od Gnoja - co notowałem nie aż tak dawno, ale cóż audio fani to nerwowa nacja, ale żeby chamska od razu? :lol: )
Jeszcze taka uwaga, że z kablami od producenta Aurory i innych - konieczne przesłuchania, to bdb konstrukcje, jednak brzmieniowo wymagają dopasowania pod własne wymagania i sam tor w rzeczy samej.
Napisz do kół. MMarek - on ma kilka różnych konstrukcji z tej stajni i może coś doradzi.
Natomiast Twój problem nie leży w interkonektory ani we wkładce czy igle, to kwestie w tym wypadku drugorzędne.
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#3

Post autor: blackromek »

Wzmacniacz cav a 12 hybryda , kolumny paradigm studio 100v5
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#4

Post autor: blackromek »

Wiem co spodziewać się po wzmaku i kolumnach porównywałem ten sam materiał vinyl vs. CD lub plik i bardzo odbiegało jakościowo na nie korzyść gramofonu dopiero dzisiaj było lepiej po wymianie właśnie ic swoim drogą polećcie w takim razie jakiś naprawdę dobry sprawdzony ic .Może to kwestia kalibracji to mój pierwszy gramofon też uważam że ta konfiguracja może zagrać lepiej
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1661
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#5

Post autor: Michal35 »

blackromek pisze:
09 paź 2018, 20:54
Może to kwestia kalibracji to mój pierwszy gramofon też uważam że ta konfiguracja może zagrać lepiej
Myślę że od tego właśnie powinieneś zacząć. To nic nie będzie ciebie kosztowało.
Chociaż na oko za zdjęcia wygląda dosyć przyzwoicie :think: . Zawsze możesz chociaż sprawdzić ustawienie wkładki w/g szablonu nie ruszając wogóle śrub.
blackromek pisze:
09 paź 2018, 20:54
CD lub plik i bardzo odbiegało jakościowo na nie korzyść gramofonu
Cholera czy ja mam aż taki słaby CD :doh: :D
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10418
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#6

Post autor: Myszor »

Jest sporo kwestii:
- skąd jesteś ? Będzie latwiej namierzyć pomoc.
- jakie nagrania porównujesz i co ci nie pasuje w dzwięku ? Może masz słabe tłoczenia płyt
- warto sprawdzić overhang i tf
- warto sprawdzić inny przedwzmacniacz, nie wiem jak ten tube ds ale phono box s w porownaniu do polecanych pre był słabiutki
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#7

Post autor: blackromek »

Jestem z Częstochowy
Różne może jakaś płyta która na bank ma dobrą jakość najlepiej rock
Wszelkie regulacje po za siłą nacisku były robione w sklepie (skąd wiziąści np szablon )
Przedwzmacniacz nie jest super (czy pre ma duży wpływ na brzmienie )
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10418
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#8

Post autor: Myszor »

blackromek pisze:
09 paź 2018, 22:54
wiziąści np szablon
A choćby z vinylengine. Tzw. głupi szablon "dummy protractor".
blackromek pisze:
09 paź 2018, 22:54
czy pre ma duży wpływ na brzmienie
Olbrzymi. Inaczej byśmy z nimi nie kombinowali jak konie pod górkę :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#9

Post autor: Wojtek »

Ja nie znoszę jak ktoś przychodzi z pobożnymi życzeniami i jakimś niewyjaśnionym zdziwieniem że winyl mu gra gorzej od cyfry.
A musi grac lepiej?

No nie, nie musi.

Zasadnicze pytanie: co to znaczy "gra gorzej/słabo"? Czego brakuje? Co jest nie tak?
To nas naprowadzi bliżej na źródło problemu.

Przykładowo: jeśli powiesz że brakuje dynamiki to sory, ale możesz sprzedać gramofon i winyle już dzisiaj. Itd.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#10

Post autor: blackromek »

Zdaję sobie sprawę z ograniczeń analogu i nie chodzi o to że ma być lepiej od cyfry
, ale było źle jakościowo brak basu szczegółowości ogólna słaba jakość dźwięku , po wymianie kable jest lepiej ale na pewno można jeszcze lepiej
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#11

Post autor: blackromek »

Jest po prostu mało analogowo
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#12

Post autor: Biogon »

blackromek pisze:
09 paź 2018, 19:39
bardzo pracująca u mnie w pokoju podłoga pomimo platformy gdy się ktoś porusza po pokoju
Połóż granitowe płyty pod kolumny (kwadratowa płyta chodnikowa też się nada). Bas będzie bardziej kontrolowany. Ćwiczyłem temat na moim pływającym, przedwojennym parkiecie. Ciężka płyta zdziałała cuda.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10418
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#13

Post autor: Myszor »

A pochwal się co konkretnie porównywałeś z plikami/cd , jaką płytę? Jeśli masz wszystko dobrze ustawione i igła jest ok to nie może być gorzej.
Winyl jest bardziej rozdzielczy i przyjemny dla ucha.
Wtedy obstawiam pre.
Najlepiej jakby któryś zaawansowany kolega z Częstochowy podjechał do Ciebie albo Ty do niego.
blackromek
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:27

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#14

Post autor: blackromek »

Właśnie podajcie mi proszę płytę która brzmi na vinylu bardzo dobrze jest dobra do porównania tylko proszę o rocka .Czy wkładka mogła z czasem zmienić ustawienie tak jak wspominałem ja ustawiam tylko nacisk muszę zdobyć szablon , szablon ma być pod ramię ?
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Zmiana na lepsze konfiguracji

#15

Post autor: Biogon »

Kup sobie płytę testową. W tej w linku poniżej jest też w środku szablon. Przynajmniej w mojej był.

http://winyle.pl/albumy/5728-plyta-test ... st-lp.html

Jak ustawisz/sprawdzisz gramofon na płycie testowej to wtedy możemy kombinować co dalej.
ODPOWIEDZ