Pierwszy zestaw analogowy

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
czawikuszop
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2017, 18:36

Pierwszy zestaw analogowy

#1

Post autor: czawikuszop »

Witam wszystkich. Planuje zakup moje pierwszego zestawu do odtwarzania winyli i potrzebuje pomocy w doborze komponentów.

Mam 16 lat i dopiero rozpoczynam przygode z winylami, pragnę zaznaczyć, że nie jestem żadnym audiofilem, chciałbym żeby wszystko było w miarę rozsądnej cenie (powiedzmy około 1000zł), oczywiście używane no i żeby po prostu działało bez żadnych problemów.

Jak już napisałem potrzebuje pomocy w doborze konkretnych komponentów. Trochę poczytałem i wiem, że potrzebuje:
-Gramofonu (chciałbym wydać nie więcej niz 400-450 zł, na oku mam Technicsa SL-BD22)
-Wzmacniacza
-Przedwzmacniacza (jeżeli nie jest wbudowany we wzmacniacz)
-Kolumny

No i tutaj jest problem, ponieważ nie wiem jak dobrać do siebie wszystko razem. Gdzieś przeczytałem, że kolumny powinno dobierać sie do wzmacniacza jednak nie było tam żadnych konkretów. Jeżeli ktoś byłby chętny pomóc to proszę o podanie konkretnych modeli komponentów.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy zestaw analogowy

#2

Post autor: Wojtek »

Pisz w stosownych wątkach zakupowych. Podziel budżet (np. po 300-350 zł).
Wzmacniacz przed kolumnami, to na pewno.

Ten wątek zostanie niedługo usunięty.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kamilos
Posty: 63
Rejestracja: 27 wrz 2017, 18:04
Gramofon: Technics SL-Q300

Re: Pierwszy zestaw analogowy

#3

Post autor: kamilos »

Zanim temat zostanie usunięty. :-) Jako, że całkiem niedawno również szukałem całego sprzętu to mogę dodać, żebyś zwrócił uwagę w przypadku wzmacniacza na impedancję oraz moc. W przypadku impedancji, na allegro większość głośników do 300-400 zł, które mnie interesowały miały impedancję 4 Ohm, a niestety wzmacniacz kupiłem z obsługą 8-16 Ohm. Ale udało mi się znaleźć odpowiednie kolumny, ale się naszukałem i nagiąłem budżet. Aczkolwiek pogrzeb na forum to znajdziesz bardzo dużo informacji na temat całego sprzętu, a w odpowiednich wątkach zakupowych znajdziesz już polecany sprzęt. Plus sprawdź listę najczęściej polecanych gramofonów, która jest zamieszczona w zakupach gramofonowych.
Technics SL-Q300 + Saba RS 960 + Canton GLX 200 :-)
czawikuszop
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2017, 18:36

Re: Pierwszy zestaw analogowy

#4

Post autor: czawikuszop »

Dzieki wielkie, zaraz ide szperać na dziale zakupowym!
ODPOWIEDZ