Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2358
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#1

Post autor: Lukasz31 »

Witam wszystkich. Chciałbym wszystkich poinformować o sprzedawcy sprzętu który jest zwykłym Oszustem.
Wygrałem licytację wzmacniacza Denon Pma2020 w kwocie 5230 za nowy wzmacniacz z ekspozycji sklepowej. Był to poniedziałek ok 10 rano, ok 15 napisałem mail do sprzedającego , że odbiorę osobiście z racji na wagę, cenę i możliwość obejrzenia i odsłuchu na miejscu w czwartek lub piątek. Po miłej 5-godzinnej wycieczce( w 1-dną stronę) w sklepie nie było nikogo. Po rozmowie Pan wysłał brata który zjawił się po pół godz. I nastąpiło trzęsienie ziemi. Brat zdziwionym wzrokiem popatrzył na mnie i oznajmił, że owszem ma wzmacniacz Denon ale Pma2010( z porysowanym pokretłem głośności).
Po wykonaniu tel. szef czyli sprzedający stwierdził ,że sprzeda mi tego denona 2010 w SUUUPPPER cenie 5150)))
Proszę czytajcie opinie na allegro, gość po prostu jest Chamem i krętaczem.
Link do aukcji:
http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma- ... IyNA%3D%3D

a tutaj oceny, jedna moja)) https://allegro.pl/uzytkownik/22232269/oceny
Firma z Koszalina!!!
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1309
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Uwaga na Oszusta

#2

Post autor: StarRock »

Na szczęście nie kupuję na Allegro, ale słyszałem o takich skurw......ich przewałach i cholera wie, co w takim przypadku można zrobić. Bo bojkotowanie takiego gnoja, to moim zdaniem o wiele za mało.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4004
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Uwaga na Oszusta

#3

Post autor: trafalgar »

"MIEDZY CZASIE TOWAR SPRZEDANO" ,no k**wa bez jaj :shock: Bez powiadomienia kupującego?
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2358
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Uwaga na Oszusta

#4

Post autor: Lukasz31 »

Bez niczego)) Poczytaj sobie inne negatywy.
Faktury , paragony czy gwarancje ludzie piszą że nadają się do skarbówki.Totalny wałek!!
Znajomy który prowadzi kancelarię prawną namawiał mnie bym gościa podał do sądu, ale jak człowiek pracuje to nie ma czasu włóczyć się niewiadomo ile po sądach.

Napisałem to by inni nie dali się nabić w butelkę!!
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Uwaga na Oszusta

#5

Post autor: zbyszek1982 »

Po co kupowałeś od kogoś z takimi opiniami?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10420
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na Oszusta

#6

Post autor: Myszor »

zbyszek1982 pisze:
09 paź 2017, 21:26
Po co kupowałeś od kogoś z takimi opiniami?
Dokładnie. Też mi to od razu się nasunęło. Przy tej kwocie transakcji to bym go FBI sprawdził,do drugiego pokolenia wstecz :lol:
A poważnie to ja zawsze przed zakupem dzwonię do ludzi i z nimi gadam.
Oszusta kręcibułę wyczuję zazwyczaj na kilometr.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3708
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Uwaga na Oszusta

#7

Post autor: Obywatel »

O w morde, kupiłem w tym sklepie kiedyś radio samochodowe. Chyba miałem szczęście bo radyjko śmiga do dziś.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwaga na Oszusta

#8

Post autor: Wojtek »

Lukasz31 pisze:
09 paź 2017, 19:23
Znajomy który prowadzi kancelarię prawną namawiał mnie bym gościa podał do sądu, ale jak człowiek pracuje to nie ma czasu włóczyć się niewiadomo ile po sądach.
Nie szukaj wymówki. Już nie takie sprawy allegrowe udało się wygrać w sądzie. Zwróci się paliwo z nawiązką ;)
Tym bardziej że takie coś podchodzi śmiało pod sąd elektroniczny, a nawet jeśli nie to pod tryb uproszczony, bez rozprawy (no chyba że krętacz wzniesie sprzeciw, ale wtedy tym gorzej dla niego później).

W momencie wygrania licytacji zawierana jest umowa między wygranym, a sprzedającym. Tej umowy sprzedawca nie dotrzymał, bo albo sprzedawał coś czego nie posiada albo sprzedał komuś innemu coś co już kupiłeś.

W komentarzu odwetowym pisze coś o tygodniu czasu - o co mu chodzi? Jakoś nie wierzę byś tydzień milczał po wygranej i nagle się zjawił w sklepie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2358
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Uwaga na Oszusta

#9

Post autor: Lukasz31 »

Pisze że niby po tygodniu się odezwałem, co jest Kłamstwem.W pon go kupiłem w czwartek byłem po odbiór, gdzie w środę potwierdziłem odbiór.
Dlaczego kupowałem?? Odpowiedz bardzo prosta- zawsze sprzęt odbieram osobiście, licytowało ponad 8 osób, gość ma firmę i 95% pozytywów, więc nie widziałem w tym nic strasznego . W aukcji masz zdjęcia właśnie tego modelu, opis i w tytule maila do sprzedającego napisałem Pma2020
Obecnie sprzedaje też 2020??? za 6199 na kup teraz w allegro i na olx też się wystawia.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2358
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Uwaga na Oszusta

#10

Post autor: Lukasz31 »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41299
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#11

Post autor: Wojtek »

Lukasz31 pisze:
10 paź 2017, 10:35
gość ma firmę
To tym bardziej bym się nie zastanawiał nad sprawą sądową.

Ja wiem że to nie jest tego samego rzędu wydatek, ale gdyby to samo się stało przy licytacji samochodu z komisu czy jakiejś nieruchomości, wygrani przychodzimy podpisywać papiery, a tu się okazuje że ktoś inny zdążył już przyjść z workiem pieniędzy, ale jakby co to mamy inne auto czy działkę na sprzedaż w promocyjnej cenie, to też byś odpuścił? :) Prawo jest po Twojej stronie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#12

Post autor: Dragant »

Zgadzam się z Wojtkiem. Nie wolno odpuszczać oszustom. Sam miałem kilka przygód na allegro, które kończyły się w sądzie. O ile z osobą prywatną nie jest łatwo, tak z firmą nie należy się bać - jeśli to co piszesz jest prawdą - jesteś na wygranej pozycji.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10420
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#13

Post autor: Myszor »

De facto chyba nie doszło do oszustwa. Pieniędzy nie straciłeś. Nie bardzo jest z czym iść do sądu.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14948
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#14

Post autor: darkman »

Najpierw trzeba wykorzystać te mechanizmy 'sporu allegro'. Czasem warto bo bywa, pojawiają się nowe okoliczności sprawy. A i nie dać się tam wciągnąć w nawalankę.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2320
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#15

Post autor: dale »

Myszor pisze:
10 paź 2017, 11:20
De facto chyba nie doszło do oszustwa. Pieniędzy nie straciłeś. Nie bardzo jest z czym iść do sądu.
No cóż... wycieczka też kosztuje, poza tym, w czasie pomiędzy zakupem a ujawnieniem oszustwa mógł przegapić kilka innych ciekawych ofert.
Sprawny prawnik, na drodze cywilnej mógłby niezłą kwotę ugrać - wraz z kosztami własnej reprezentacji, rzecz jasna. Oczywiście należało by natychmiast wezwać gościa do pokrycia kosztów dojazdu, żeby mieć podstawy do odsetek.
ODPOWIEDZ