Wzmacniacz a kolumny aktywne

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KeeRIeS
Posty: 16
Rejestracja: 07 wrz 2017, 18:39

Wzmacniacz a kolumny aktywne

#1

Post autor: KeeRIeS »

Witajcie!

To temat chyba tylko dla osób o mocnych nerwach, więc osoby wrażliwe na wszelkie próby kombinowania niech lepiej się nie zagłębiają (robicie to na własną odpowiedzialność :P )

Do rzeczy: Mam gramofon. Gramofon jest podłączony do wzmacniacza kablem Cinch. Chcę do tego zestawu podłączyć głośniki Microlab Solo7C. Jeden z nich jest aktywny (posiada wejście Cinch oraz dwa wyjścia "bananowe") drugi typowo pasywny w dwoma wejściami "bananowymi".

We wzmacniaczu nie znalazłem wyjścia Cinch, jest wyjście PHONES z przodu wzmacniacza (AKAI AM-35).

Zadanie polega generalnie na tym, żeby do wzmacniacza był podłączony gramofon oraz komputer PC (wyjście mini-jack), a po jego drugiej stronie te moje Microlaby... Wymyśliłem dwa sposoby. Jeden to po prostu zwykłe skorzystanie z wyjścia PHONES we wzmacniaczu (podłączenie po prostu komputera kablem mini jack - Cinch do wzmacniacza, a głośnik główny Microlabów do PHONES i głośnik pasywny bananami do głośnika aktywnego...

Ale wymyśliłem też drugi sposób... przedstawiony na załączonym zdjęciu... Kabel niebieskim długopisem to kabel ze stykiem bananowym, kable na żólto i pomarańczowo to odpowiednio Cinch biały i czerwony... (głosnik lewy - aktywny połączony jest przejściówką z dwóch bananów na jeden kanał Cinch oraz jednym kanałem Cinch [drugi pozostanie wolny i będzie sobie dyndał])

Która z tych dwóch opcji będzie rozsądniejsza, o ile obie mają prawo zadziałać? Wiem, że istnieje trzecia opcja pt. zamiany Microlabów na dwie kolumny pasywne, ale przyznam szczerze lubię te głośniki i taka zamiana to ostateczność, jeżeli te dwa pomysły nie zadziałają... Tym bardziej, że udało mi się już przetestować połowę drugiego pomysłu, tj. podłączyłem te kolumnę jedną jako pasywną kablami bananowymi do wzmacniacza i komputer kablem minijack-cinch i działało całkiem ładnie :)
Załączniki
20170920_211137538_iOS.jpg
Gramofon: Technics SL-B2 + AudioTechnica AT-95 :dance:
Wzmacniacz: AKAI AM-35 :dance:
Głośniki: Microlab SOLO7C (2x55W) :dance:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz a kolumny aktywne

#2

Post autor: Wojtek »

KeeRIeS pisze:
20 wrz 2017, 23:28
We wzmacniaczu nie znalazłem wyjścia Cinch, jest wyjście PHONES z przodu wzmacniacza (AKAI AM-35).
Mistrzu... masz aż 3 pary wyjść w swoim wzmaku (Tape Rec).
Tyle że to są wyjścia liniowe, rzecz jasna.

Ale skoro głośniki mają aktywny wzmacniacz (czyli pewnie też własną regulację głośności?) to to powinno załatwiać temat.

Ale OK! Czytam dalej... :?
KeeRIeS pisze:
20 wrz 2017, 23:28
Jeden to po prostu zwykłe skorzystanie z wyjścia PHONES we wzmacniaczu (podłączenie po prostu komputera kablem mini jack - Cinch do wzmacniacza, a głośnik główny Microlabów do PHONES i głośnik pasywny bananami do głośnika aktywnego...
Nieprawidłowe. Phones to wyjście z wzmacniacza słuchawkowego. Brak charakterystyki liniowej, itd.
KeeRIeS pisze:
20 wrz 2017, 23:28
Ale wymyśliłem też drugi sposób... przedstawiony na załączonym zdjęciu... Kabel niebieskim długopisem to kabel ze stykiem bananowym, kable na żólto i pomarańczowo to odpowiednio Cinch biały i czerwony... (głosnik lewy - aktywny połączony jest przejściówką z dwóch bananów na jeden kanał Cinch oraz jednym kanałem Cinch [drugi pozostanie wolny i będzie sobie dyndał])
Czy dobrze rozumiem że drugi sposób polega na puszczeniu do aktywnych kolumn sygnału z wyjścia głośnikowego wzmacniacza?
Czy lubisz ogniska? Takie rozpalane w pokoju?
KeeRIeS pisze:
20 wrz 2017, 23:28
Która z tych dwóch opcji będzie rozsądniejsza, o ile obie mają prawo zadziałać?
Pierwsza opcja "jakoś" zagra, a druga powoduje poważne zagrożenie.
KeeRIeS pisze:
20 wrz 2017, 23:28
Wiem, że istnieje trzecia opcja
Nie, to by była już czwarta :)
KeeRIeS pisze:
20 wrz 2017, 23:28
pt. zamiany Microlabów na dwie kolumny pasywne, ale przyznam szczerze lubię te głośniki i taka zamiana to ostateczność
A znasz w ogóle jakieś inne kolumny poza te Microlaby? Obstawiam że nie :(

Generalnie z tego co rozumiem to ta kolumna która posiada w sobie wzmacniacz aktywny powinna napędzać drugą kolumnę, a nie że zasilasz je niezależnie z jednego źródła (tak by było przy w pełni pasywnym zestawie kolumn). Także już z tego podstawowego względu te kombinacje są mocno dziurawe.

Czemu nie skorzystasz z wyjścia Tape? Czego brakuje?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
KeeRIeS
Posty: 16
Rejestracja: 07 wrz 2017, 18:39

Re: Wzmacniacz a kolumny aktywne

#3

Post autor: KeeRIeS »

Wojtek pisze:
21 wrz 2017, 00:05
Czy dobrze rozumiem że drugi sposób polega na puszczeniu do aktywnych kolumn sygnału z wyjścia głośnikowego wzmacniacza?
Czy lubisz ogniska? Takie rozpalane w pokoju?
LUBIĘ!
Wojtek pisze:
21 wrz 2017, 00:05
Mistrzu... masz aż 3 pary wyjść w swoim wzmaku (Tape Rec).
Tyle że to są wyjścia liniowe, rzecz jasna.

Ale skoro głośniki mają aktywny wzmacniacz (czyli pewnie też własną regulację głośności?) to to powinno załatwiać temat.
Czyli regulacja basów, sopranów, głośności na wzmacniaczu będzie dawała zerowy efekt na tym, co będzie słychać w głośnikach? :(
Wojtek pisze:
21 wrz 2017, 00:05
Czemu nie skorzystasz z wyjścia Tape? Czego brakuje?
Brakowało chyba wiedzy, że tak się da... Ale jeżeli się da to chyba rozwiązałeś mi problem w stopniu znacznym, za co ogromne Alleluja i dziękuję :)
Gramofon: Technics SL-B2 + AudioTechnica AT-95 :dance:
Wzmacniacz: AKAI AM-35 :dance:
Głośniki: Microlab SOLO7C (2x55W) :dance:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz a kolumny aktywne

#4

Post autor: Wojtek »

KeeRIeS pisze:
21 wrz 2017, 00:10
Czyli regulacja basów, sopranów, głośności na wzmacniaczu będzie dawała zerowy efekt na tym, co będzie słychać w głośnikach? :(
No nie.

Zresztą, skoro te Microlaby takie super to do czego Ci korekta tonalna potrzebna? :D

Trzeba było zapytać (albo zerknąć do instrukcji obsługi) zamiast kombinować ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ