Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2161

Post autor: olsza84 »

bluegi pisze: ale świetna pokrywa. z przodu jest gięta, tak? zamawiałeś u kogoś czy sam kombinowałeś jeśli to nie tajemnica? :)
Jest gięta z przodu i z tyłu. Tylko boki doklejane. Tzn. sam w sensie własnymi rękoma to nie :) Ale też nie jest to te gotowiec dostępny na allegro. Zamawiałem sam, u siebie w mieście pod moje wymiary. Wystawiłem jedną na alle bo zamówiłem tego więcej. A chcę jeszcze ulepszyć wcięcie tak, że będzie pasować też do idlerów (1019,1218,1219,1228,1229) czyli z tymi wysokimi pokrywami. Nawet będzie pasować do kombajnów Duala. Te oryginalne z serii 6 czy 7 nie pasują.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
goky
Posty: 20
Rejestracja: 30 paź 2015, 08:12
Gramofon: Revolver
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2162

Post autor: goky »

Moje zabawki
Moje zabawki
teraz jest: Yaqin mc100b;CD Copland cda266;Revolver;JmLab Mini Utopia
ostatnio pełny skład, było :Sruss S , Focal PS 5.1 , CD Coplnad ,Sony PS-X60
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2163

Post autor: pan_winyl »

i znowu ikea rządzi :) to jest jednak topowe miejsce pod meble - nie żartuję- sam zresztą korzystam. Fajny design i wszystko się mieści. Do tych Malmów polecam Ci dodatkowy blat, który Ci wszystko ładnie połączy i dociąży. Kupisz poniżej 30 zł w castoramie bodaj :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7743
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2164

Post autor: amrowek »

Bo w IKEA wszystko robią pod hi-fi :lol:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/dtrf9x
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10522
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2165

Post autor: Myszor »

Funkcjonalnie OK. Wszystko poukładane.
Jednak zrezygnowałem z trzymania gramofonu na szafce ikei bo ze względu na używane tanie materiały szafka bardzo rezonowała, drgała i było to słychać przy głośniejszym odtwarzaniu :(
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21850
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2166

Post autor: pan_winyl »

No niby tak, jeśli szafka jest nie dociążona to raczej biedne to działa, ale mój kallax dobiłem 300 płytami, na nim mamy blat 2 cm, a na tym ponad 12 kg wzmacniacza i dwa gramofony. Nawet nie drgnie.

A to że ikea robi wszystko pod hifi to święta prawda. I bardzo fajne to to jest.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2167

Post autor: Kichal »

Wjechał nowy gramofonik na pokład :mrgreen: Jak go trochę posłucham to zdam relacje. Pierwsze co musiałem zrobić jak doszedł to go rozebrać bo podczas transportu odkręciła się śrubka do montażu wkładki i wpadła do wnętrza :D i tak bym go rozebrał prędzej czy później.

Ladies and gentlemen :
Pioneer SPL-40
Pokrywa do polerki, Ale bez pęknięć
Załączniki
IMG_5210.JPG
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2168

Post autor: bluegi »

Ładniutki, gratuluję:) Jak na moje oko/gust dużo ładniejszy od tej 516-tki, na którą polowałeś i na pewno dużo rzadziej spotykany niż pl12 czy 10. Ogólnie super ;)
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2169

Post autor: kaf »

Z ciekawości otworzyłem swoją Miide. W środku wygląda solidnie. Plus że scalak od sterownika napędu popularny i dostępny. Wymiana kabla sygnałowego tez nie powinna być trudna - listwa schowana pod ekranująca blachą. Ogółem postarali się.
Załączniki
w7.jpg
w4.jpg
w3.jpg
w1.jpg
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2170

Post autor: Kichal »

Dzięki bluegi, zauważyłem jeszcze ze będę musiał się z nogami rozprawić bo krzywo stoi, chyba się trochę "zależały" już. Do tego nowy headshell i kable sygnałowe. Cos może przesmaruje w środku i piękna sprawa. Chyba poleży u mnie długo :D

W porównaniu do wnętrza Miidy to mój wyglada jak zabawka :D
Załączniki
IMG_5199.JPG
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2171

Post autor: bluegi »

Kichał, a chassis w tym spl-40 jest na sprężynach czy nie? bo wygląda trochę jak na sztywno:) Tam ogólnie sporo możesz sobie podziubać raczej niczego nie spierdzieliwszy :) Możesz sobie jakąś puszkę z blachy do listwy od sygnałowych dorobić jak na powyższych zdjęciach Kaf'a, możesz sobie odsunąć kabel zasilający od sygnałowych, budę wygłuszyć (tylko masą bitumiczną nie zalewaj :morda:), lepkość smarów na windzie potestować... :) Fajne gramofoniki. Mi też te wow'y i fluttery na poziomie dziesiętnych absolutnie nie przeszkadzają przy luźnym słuchaniu. Miałem jeden tego typu gramofonik (CEC-a) i na pewno jeszcze do jakiegoś takiego wrócę. Ciekawe tylko czy masz te sprężyny :)
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2172

Post autor: Lord_Nikkon »

Hej wszystkim,

Jako, że w końcu po ciężkich bojach udało mi się w miarę skompletować sprzęt to i ja się pochwalę co się u mnie znajduje.

Amp: Sony STR-DB840 (wymienione niektóre kondensatory i elementy zasilające)
CD: Sony CDP-XB740
MD: MDS-JE330
Głośniki: JVC SX-F300WD
TT: SONY PS-X6 wkładka i igła Pickering XV-15 (1,75g)

Najlepszy z tego wszystkiego jest chyba gramofon, ale przyznaję, że kolumny też dają radę ogólnie sprzęt gra bardzo uczciwie i przeskok z starego ampa JVC (jakiś straszny złom) i Unitry Brenarda (który był w stanie agonalnym) w wyglądzie i w odsłuchy jest gigantyczny. :o :o

Teraz powolutku będę szukał jakiś ciekawych kolumn ale to z dużym spokojem bo to jest spora sztuka.
Załączniki
_DSC1758.JPG
_DSC1756.JPG
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6399
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2173

Post autor: Regsoft »

Lord_Nikkon pisze: Najlepszy z tego wszystkiego jest chyba gramofon
Fajny :D
I jak Ci przypasował napęd bezpośredni Soniacza?
A gdzie orginalny krążek 45 rpm? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2174

Post autor: Lord_Nikkon »

Regsoft pisze: I jak Ci przypasował napęd bezpośredni Soniacza?
Nie no. Nie ma co porównywać do Unitry którą na każdej płycie trzeba było regulować. Talerz latał a ramie odbijało jak z procy. :roll: Igła jest wyśmienita i o dziwo spełnia moje wymagania. ;) Było trochę problemów z starym olejem (zapiekłą się franca) w windzie i regulacją odbicia na końcu płyty ale sprzedawca okazał się osobą niezwykle uczciwą i wszystko doprowadził w trymiga do ładu w znanym serwisie w Krakowie (JMZ) :clap: Tak więc mam nie tylko sprawny gramofon ale i porządnie wszystko nasmarowane i poczyszczone przez profesjonalny zakład. Tak więc sprzedawca dotrzymał umowy. :clap: :clap:
Regsoft pisze: A gdzie orginalny krążek 45 rpm?
Akurat tego zabrakło w całym zestawie ale nie mam żadnych singli które by wymagały tego krążka ;) Zresztą patrząc na X7 jaki jest na allegro (2500zł) to ja kupiłem drapaka wręcz okazyjnie. Jeśli już ma single to 12" a tam tego ustrojstwa mi nie potrzeba. Zawsze można kupić lub wytoczyć (kolega ma tokarkę :lol: :lol: ). Bardziej myślę o docisku ale nie wiem jaki kupić. :think: Myślałem o 200g ale nie wiem czy to nie będzie za dużo.

Tak czy siak zacząłem od X4 a skończyłem na X6 i nie żałuję. Oby służył jak najdłużej. Myślę jeszcze o polerce pokrywy ale na razie poczytam jak to się robi aby czegoś nie sknocić. ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2175

Post autor: darkman »

Gratulacje Milordzie ;)
Lord_Nikkon pisze: wkładka i igła Pickering XV-15 (1,75g)
Przecie pisałem Waszej lordozie :P , że to b.f. wkładka i co z tego, że tanioł! Było nie dowierzać? Hę?
Lord_Nikkon pisze: ale nie mam żadnych singli które by wymagały tego krążka
Jakie tam ale Wasza miłość. Tego się nie kupuje do grania tylko do mienia. Jak kupilem Sony to pierwsze co zrobił Reg@, to mnie opr, że nie mam tego gadgetu oryginalnego i odesłał do sklepu z krążkami Sony. Gość w ogóle nie gada z pacjentami soniarzami, którzy tego nie posiadają. To i ja kończę, bo kolega.
A i rozsuń trochę te sprzęty tak po 3cm chociaż, bo gender jakiś odwaliłeś na maxa z tymi przytulankami. :D
Fajny zestaw, tylko grać i cieszyć się. :clap:

p.s. aha piloty bym jednak zdjął i na szfkę, a Cd`kowi lepiej robi jak jest pod, a nie nad.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2017, 07:26 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ