Jakie macie inne pasje poza zbieraniem winyli?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinylfan
Posty: 755
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:38
Gramofon: Dual CS 460

Jakie macie inne pasje poza zbieraniem winyli?

#1

Post autor: vinylfan »

Założyłem ten wątek, gdyż nie zauważyłem, aby był taki na naszym forum. Jeśli jest inaczej, to proszę Administratora aby mnie poprawił. Otóż każdy z nas od małego brzdąca coś zbierał. W moim przypadku były to: ołowiane i plastikowe żołnierzyki, modele samochodów, samolotów wojskowych i pasażerskich, historyjki obrazkowe z gum do żucia "Donald", znaczki pocztowe, etykiety zapałczane, monety, etykiety piwne, kasety magnetofonowe, płyty winylowe, kompaktowe, proporczyki i odznaki federacji i klubów piłkarskich. Dzisiaj większość z moich kolekcji już nie istnieje, chociaż zostało po parę sztuk z tego i owego. Głównym hobby pozostało zbieranie płyt winylowych ale uzupełniam także zbiory numizmatyczne oraz odznak federacji i klubów piłkarskich. Zbiór monet liczy ponad 5.000 sztuk, natomiast odznak federacji i klubów piłkarskich mam ok. 200.
Chciałbym zachęcić Was drodzy forumowicze do podzielenia się swoimi pasjami, jakie być może macie poza winylomanią oczywiście. Słowem, co zbieracie poza płytami winylowymi?
Gramofony:Dual CS 460 + Ortofon OM 10, Unitra G-620 Fryderyk + AT-95E
Odtwarzacze CD: Denon DCD 1500 AE, Technics SL-PG 500A,
Wzmacniacze: Denon PMA 1500AE, Technics SU-V45A,
Kolumny głośnikowe: KEF Q700, Tannoy Mercury 7.4
Awatar użytkownika
zaworhc
Posty: 185
Rejestracja: 27 lut 2013, 00:08
Lokalizacja: Hämeenlinna

Re: JAKIE MACIE INNE PASJE POZA ZBIERANIEM WINYLI?

#2

Post autor: zaworhc »

U mnie było podobnie. Znaczki pocztowe, etykiety, podkładki pod piwo, kapsle ( tata pracował w browarze to przynosił nówki nieśmigane, więc szacun na dzielni był ;)) Historyjki z gum, a jakże. Oprócz Donalda były auto z gum Turbo i z pikarzami na MŚ we Włoszech 1990 bodajże. Miąłem nawet cały album z naklejkami klubów NBA. Świetne nagrody były do wygrania ale mnie strasznie było żal odsyłać tak ciężko uzbieraną kolekcję. Mam z reszta do dziś :) Żołnierzyki - musowo. Każdy miał. Plus modele z Małego Modelarza. Później wiadomo: kasety, cedeki i winyle. CDeków kupuje coraz mniej. Kaset mam około 90. Może ze 3 chcę zostawić, a reszta na handel/wymianę. Na chwilę obecną to oprócz płyt kupuje ksiązki (o muzykach najwięcej - tak jakóś wyszło ;) Ale to raczej nie kolekcjonowanie, a poszerzanie wiedzy/horyzontów.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7642
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: JAKIE MACIE INNE PASJE POZA ZBIERANIEM WINYLI?

#3

Post autor: amrowek »

modele samolotów do sklejania skala 1:72 oczywiście i malowanie zgodnie z kamuflażem z epoki :D , książki też zbieram bo czytam, historia
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: JAKIE MACIE INNE PASJE POZA ZBIERANIEM WINYLI?

#4

Post autor: monkiusz »

Gry. Wszelkiej maści, włączając w to zarówno elektroniczne jak i planszowe. Demoscena. Filmy, seriale, klepanie beatów na mpc. Trochę anime. Książki (głównie sf - Zelazny, Orson Scott Card i inni). Chciałbym, żeby doba była tak ze x3 dłuższa na to wszystko...
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAKIE MACIE INNE PASJE POZA ZBIERANIEM WINYLI?

#5

Post autor: Myszor »

Nic nie zbieram poza płytami. Ale pasjunują mnie od zawsze książki,film, koncerty i sport. Oraz gry wideo :evil:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: JAKIE MACIE INNE PASJE POZA ZBIERANIEM WINYLI?

#6

Post autor: blispx »

Moją pasją jest zabijanie ludzi siekierą jak to śpiewa Dr. Hackenbush... nie no żartuję :D

Nie mam czasu na pasje bo tyram po 10h dziennie, kiedyś były to ogólnie sieci telekomunikacyjne i wszystko co się z tym wiąże ale odkąd na poważnie się tym zajmuje to bardziej moje codzienne przekleństwo a nie hobby ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
RafalGda
Posty: 33
Rejestracja: 09 gru 2015, 18:31
Gramofon: Reloop RP-2000MK3
Lokalizacja: Gdańsk

Re: JAKIE MACIE INNE PASJE POZA ZBIERANIEM WINYLI?

#7

Post autor: RafalGda »

Od dziecka piłka nożna i samochody :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: JAKIE MACIE INNE PASJE POZA ZBIERANIEM WINYLI?

#8

Post autor: chudy_b »

Ja podobnie jak Jay Leno kolekcjonuję stare samochody. Znaczy planuję kolekcjonować, bo na razie nie mam żadnego. Ale.... listę już mam :D :D :D
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie macie inne pasje poza zbieraniem winyli?

#9

Post autor: pan_winyl »

książki, rośliny doniczkowe (uwielbiam myć te wszystkie liście:D), reklama (grafika użytkowa- logo info itp :D), sprzęt audio, gry komputerowe, rowery.

Seriali i filmów nie liczę bo to trochę takie zapychanie czasu, naturalne ale nie czuje żeby to była jakaś konkretna pasja.

PS. W sumie to się kwalifikuje pod zbieractwo ale mam kolekcje figurek batmana od firmy kenner :) takich z lat 90. I jeśli tyko jakiegoś znajdę dodaje go do mojej kolekcji :D
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017, 16:30 przez pan_winyl, łącznie zmieniany 1 raz.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: JAKIE MACIE INNE PASJE POZA ZBIERANIEM WINYLI?

#10

Post autor: zbyszek1982 »

pan_winyl pisze: książki, rośliny doniczkowe (uwielbiam myć te wszystkie liście:D), reklama (grafika użytkowa- logo info itp ), sprzęt audio - renowacja, czyszczenie i przywracanie do życia, kasety magnetofonowe, gry komputerowe, rowery.
PPHU Pan_Winyl :morda:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie macie inne pasje poza zbieraniem winyli?

#11

Post autor: Wojtek »

Przeniosłem temat do działu hobby i "wyciszyłem" tytuł :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7642
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jakie macie inne pasje poza zbieraniem winyli?

#12

Post autor: amrowek »

hm Wojtek
specyficzne hobby
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie macie inne pasje poza zbieraniem winyli?

#13

Post autor: Wojtek »

Tak jest, prowadzenie forum to moje hobby :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie macie inne pasje poza zbieraniem winyli?

#14

Post autor: kielek »

Wojtek pisze:Tak jest, prowadzenie forum to moje hobby :morda:
Szkoda...myślałem że wyciszanie ;)
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Jakie macie inne pasje poza zbieraniem winyli?

#15

Post autor: MeqhabTion »

kielek pisze: myślałem że wyciszanie
Gramofonika :?: :!:

Ja namiętnie gram i oglądam tenis ziemny w wydaniu ceglastym, twardym i sztuczno-trawiastym ;) Poza tym, nie będę oryginalny, lubię gry komputerowe i wideo różnej maści.
ODPOWIEDZ