Boks

ODPOWIEDZ
Erdezet
Posty: 47
Rejestracja: 01 gru 2020, 10:48
Gramofon: Omnitronic BD1520
Lokalizacja: Rzeszów

Boks

#1

Post autor: Erdezet »

Hej,
ciekaw jestem czy ktoś z forumowiczów interesuje się boksem.
Dla wielu to może być brutalny sport. Dla mnie osobiście to przede wszystkim szermierka na pięści i sport olimpijski.
Zawsze fascynowało mnie w jaki sposób wielcy mistrzowie układają kombinacje ciosów których jest tylko 3 - sierp, prosty i hak.
Niestety dzisiejsze sporty walki kojarzą się z MMA (bez urazy) oraz z korupcją (z urazą).
Sam trenowałem kilka lat i mimo wiecznie bolącej głowy był to najlepszy okres mojego życia (może dlatego, że wtedy byłem na studiach a czasy studenckie to zawsze miły sentyment).
Dla mnie zawsze największym mistrzem będzie Joe Frazier i Roy Jones Jr.
Co do tego pierwszego to miał on swój soulowy band. Linki poniżej dla zainteresowanych:
https://www.discogs.com/Joe-Frazier-Fir ... se/4412849
https://www.youtube.com/watch?v=BjYvD1CjkeU
Załączniki
joe.JPG
RDZ
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Boks

#2

Post autor: gravediggie »

Ja lubię. Trenowałem hobbystycznie (głównie taekwondo i kickboxing) ale to było dawno. Nie mam do tego serca ale fajnie wspominam te kilka lat zabawy. Boks zawodowy obserwuję regularnie. Olimpijski sporadycznie. MMA nie interesuje mnie. Inne sporty walki też już w zasadzie nie. Pozdrawiam serdecznie.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
Martinez83
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:22

Re: Boks

#3

Post autor: Martinez83 »

Fajny temat.
Ja od 2011 trenuje boks Tajski. Kiedys regularnie, a teraz już bardziej okazjonalnie.

Choć każda sztuka walki jest inna, to wszystkie dają niesamowitą możliwość oczyszczenia głowy z natłoku myśli. Przez te 1,5h treningu masz czas tylko dla siebie. Bez maili, komórki i innych niepotrzebnych rzeczy.

Co do klasycznego boksu, to uważam, że jest to niesamowicie techniczny i wymagający żelaznej kondycji sport.
Dopiero z perspektywy walki/sparingu można się przekonać, jak długie potrafią być 3 minuty :twisted:
Sprzęt służy do słuchania muzyki - nigdy odwrotnie :!:

Technics SL-1200GR + Nagaoka MP-150 + Schitt Mani + Marantz Model40N + Marantz CD60 + Dali Epicon2
Erdezet
Posty: 47
Rejestracja: 01 gru 2020, 10:48
Gramofon: Omnitronic BD1520
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Boks

#4

Post autor: Erdezet »

Martinez83 pisze:
11 gru 2020, 13:32
Przez te 1,5h treningu masz czas tylko dla siebie. Bez maili, komórki i innych niepotrzebnych rzeczy.

...

Dopiero z perspektywy walki/sparingu można się przekonać, jak długie potrafią być 3 minuty :twisted:
O to to! :clap:
RDZ
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Boks

#5

Post autor: Peter007 »

Ja na dziś wykupiłem Gromdę czyli boks na gołe pięści. Zasady trochę inne niż w klasycznym boksie, bo nie ma sędziów punktowych i w zasadzie walka musi skończyć się KO lub TKO. Takie trochę chuligańskie walki ale tylko w stójce
Erdezet
Posty: 47
Rejestracja: 01 gru 2020, 10:48
Gramofon: Omnitronic BD1520
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Boks

#6

Post autor: Erdezet »

Słyszałem o tym :shock: Z tego co wiem kiedyś klasyczny boks był również bez rękawic. Lubię konkretne wymiany ciosów i spektakularne nokauty ale walki na gołe pieści są chyba dla mnie zbyt brutalne :) No ale widowisko jest, ludzie lubią oglądać kontuzjogenne sporty pod ciepłym, bezpiecznym kocykiem :D

P.S. Nie wiedziałem, że nie ma tam sędziów punktowych
Ostatnio zmieniony 11 gru 2020, 18:04 przez Erdezet, łącznie zmieniany 1 raz.
RDZ
Erdezet
Posty: 47
Rejestracja: 01 gru 2020, 10:48
Gramofon: Omnitronic BD1520
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Boks

#7

Post autor: Erdezet »

Przeciwieństwem Gromdy jest FameMMA - tam nic nie trzeba umieć i rzadko kiedy cokolwiek komukolwiek się staje. Przyznam (ale trochę mi wstyd przed samym sobą), że czasem zdarza mi się to obejrzeć:)
RDZ
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Boks

#8

Post autor: Peter007 »

Erdezet pisze:
11 gru 2020, 18:01

P.S. Nie wiedziałem, że nie ma tam sędziów punktowych
Nie są potrzebni. Regulamin mówi że są 4 rundy po 2min i piąta "do końca". Nie można też klinczować i ring jest o wiele mniejszy. Ma być sama brutalna walka, bez przytulania czy ganiania się po ringu.
Erdezet
Posty: 47
Rejestracja: 01 gru 2020, 10:48
Gramofon: Omnitronic BD1520
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Boks

#9

Post autor: Erdezet »

No właśnie oglądałem wczoraj też, niezla rzeźnia :)
RDZ
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Boks

#10

Post autor: gravediggie »

GGG vs Kamil Szeremeta 2nite DAZN.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
ODPOWIEDZ